След земетресението - замисляте ли се понякога

  • 2 135
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 778
Мммммммммда
Точно тази сутрин се замислих дали не трябва да се обличам преди да си легна .... че ако се случи нещо да мога да реагирам веднага ....

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 08:34 от *Rozichka*

# 16
  • Мнения: 606
Умрем си от кеф, като видя тема с автор "Борис".

# 17
  • sofia
  • Мнения: 7 477
о ДА!!!

осъзнах доста неща преди години и това коренно промени на4ина ми на мислене за живота,ценностите ,хората,плановете......
Знам за какво говориш и знам какво е да живееш ,осъзнавайки колко е кратък живото,какво е ценното в него и как не бива да губим времето си с глупости......

По темата-живота ни предлага изненади,природата също Rolling EyesАз живея така,4е да е пълноценен целия ми ден ,да не мисля много за дале4ното бъдеще и да съм щастлива то4но в сегашния момент PeaceСпрях да се ядосвам за глупости ,оби4ам близките си,казвам им го и давам бавно с малки стъпки напред.Каквото има да става-ще става ,важното за мен е да съм щастлива сега и хората около мен да го разбират за да сме щастливи заедно Peace
ХУбава тема Борка, Hug

сега се ка4вам на Витоша да си взема полагаемата доза тишина и спокойствие CrazyПък ако ще друса там-моля,да друса Mr. Green

# 18
  • Мнения: 835
За съжаление наистина се замисляме точно в такива моменти.Всичко е преходно и всичко е суета...............
Обясних на децата какво се прави-доколкото разбират, без паника.Оказа се, че на големия /в първи клас/ много подробно са му обяснили в училище и дори неща за които аз не се бях сетила.Даже са правили тренировка.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 880
да, замислям се, много често, все по-често, страхувам се...

после се сещам нещо, което често си повтарям, от д-р Хаус:

"на косъм от смъртта не променя нищо, смъртта променя всичко."

и продължавам.

# 20
  • Мнения: 351
Замислям се за силата на природата и колко е крехък живота ни, ама какво?!? да седнем и да чакаме да умрем ли? Искам поне да знам, че като умра някой ден ще съм оставила нещо след себе си (не говоря за материални "ценности")... Иначе за какво живеем, ако нямаме мечти и цели???

# 21
  • Мнения: 3 423
Единствено ме вълнува да умра за миг,
а не дълго и мъчително. Какво иначе да
му мисля на живота. Родени да умираме.

# 22
  • Мнения: 1 629
Точно в такива моменти ала 'на крачка от смъртта' хората вършат впечатляващи глупости, а после животът продължава. Ако принципно не се взимаш насериозно, не е толкова неловко после.

# 23
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Имам алергия към подобни клипчета. Тъпи са. И Стефан Цанев не харесвам.
Все пак, това нещо илюстрира най-добре мислите ми сега.
http://vbox7.com/play:dd32dba7

# 24
  • Мнения: 6 993

Като да си мечтаеш за детенце, да си мислиш как ще расте, а когато се роди, да се окаже, че страда от нещо, което не се лекува...

Тъй като съм още на първия етап, от това най-много ме е страх.
От какво аз ще умра - такъв ми бил късметът. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 478
Всичко е преходно в живота ни.И е хубаво да не се самозабравяме,а да помним че днес сме живи,децата ни са щастливи и това е най-важното.
Никога не забравям силата на природата,прекланям се пред нея.
И затова ми помага един сън ,който сънувам достатъчно често.

# 26
  • Мнения: 187
В контекста на клипа по стиховете на Ст.Цанев, един цитат от Библията :

"Защото каква полза за човека от целия му труд
и от грижата на сърцето му,
за което се изморява под слънцето?
Понеже всичките му дни са само печал
и трудът му - скръб;
и още и нощем сърцето му не си почива.
И това е суета.
Няма по-добро за човека освен да яде и да пие,
и да прави душата си да се наслаждава от
доброто на труда му.
И аз видях, че и това е от Божията ръка.
Защото кой може да яде
и кой може да се наслеждава повече от мен?
Панеже Бог дава на угодния нему човек
МЪДРОСТ, ЗНАНИЕ И РАДОСТ,
а на ГРЕШНИЯ ДАВА ДА СЕ ТРУДИ, ДА СЪБИРА И ДА ТРУПА -
за да даде всичко на угодния на Бога.
И това е суета и гонене на вятъра."

                      Еклисиаст 2:22 - 26

Прочете си целият Еклисиаст, действа отрезвяващо !

# 27
  • София
  • Мнения: 717
Усетихте ли повторния  трус тази сутрин, в седем? По въпроса, да, замислих се и то доста сериозно снощи! Confused

# 28
  • Мнения: 1 924
Въпросът според мен е че всички си правим сметки за бъдещето без кръчмаря. А кръчмаря стои отгоре и ни се смее на нашата наивност да вярваме че ще живеем вечно... И от време на време ни напомня че човека е една прашинка, нищожна прашинка в Космоса, и от него нищо не зависи... А тук има хора които си мислят че света се върти около тях и че ще са вечни....

Тук все едно чета себе си...преди години.Сега ми е смешно.

Мисля,че дори един атом,или една малка клетка-нещо толкова малко,съвсем незабележимо от гледна точка на вселената с нейния безкрай,имат много важно значение.основополагащо дори.Всяко едно създание , било то живо или неживо,е от изключителна важност за вселената,бидейки нейна съставна част.Защото вселената е една огромна съвкупност от елементи,грубо казано...Така че не се чувствам жалка...малка,да,но не и незначителна прашинка.
Всяко мое действие,както и на комшията,и на всеки,променя света,всичко е една верижна реакция.Откъде накъде ще сме прашинки и как тъй нищо не зависи от нас?
Не сме и велики.Просто сме.

# 29
  • Мнения: 0
Не мисля за такива неща.
Не съм черногледа.
Каквото трябва да се случи,ще се случи.
Усмихвам се на днешния ден.
Радвам се на този миг.
Мисля за сега,не за това как и кога ще умра.
Всички ще умрем.
И да...света се върти около мен! Mr. Green
Самата мисъл ме кара да се усмихвам...макар и да знам,че не е така.
Когато сутрин се събужам....си мисля,че слънцето изгрява за мен!
Че съм важна,че съм значима и че няма да умра утре!
Ей такива хубави неща си мисля!
А какви сметки си прави 'кръчмаря' не ме интересува.
Сега и него ли да го мисля! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт