Защо булката сяда на предната седалка?

  • 7 140
  • 93
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 471
Факта, че сме европейци отново не значи еднакъв етикет.
Но, твое право да имаш мнение.
Да оставим и другите да си кажат своето, темата не е да си говорим ние двете.

Бъркаш протокол, етикет и порядки. Всеки има право да пише по темата.

Хич не обичам да издребнявам, нито да си играем кой колко е добър да разбира разни думички ама тая вечер по изключение.

ETIQUETTE
[,eti'ket]
1. етикет, протокол, церемониал

it is not ETIQUETTE to не е съобразно с протокола/етикета да, не е прилично да

2. професионална етика

http://en.wikipedia.org/wiki/Etiquette

Много добре ме разбра какво имам предвид, колкото до буквалният превод - да живее гугъла. Етикетът в обществото е един и същ навсякъде. Националните особености/обичаи са различни. За протоколът в дипломацията изобщо пък не става дума.

Толкова от мен, че да не ме обвиниш в многословие отново.

# 46
  • Мнения: 4 651
Dencho, протоколът е правила за вършене на нещата в дипломацията, знаеш. Един вид етикет в дипломацията.
А аз думата протокол мисля не съм споменавала. От къде разбра, че ги бъркам за мен остана загадка.
Не обвинявам. Говорим си.

# 47
  • Мнения: 12 677
Да, за 20 г. демокрация и американски филми булките не можахме да наместим, пък държавата ни защо не се била оправила.

# 48
  • Мнения: 2 471
Понеже ми харесва комичната страна на темата, да попитам: Може ли някой да ми обясни, защо в едни стари години, се е считало за красиво да си накичиш возилото на младоженците с кукла на предния капак? В малките населени места е било висша форма на разкош.

# 49
  • Мнения: 12 677
Предполагам, защото куклата обикновено беше съветска - символизирала е водещата роля на КПСС.

# 50
  • Мнения: 6 206
Елементарно, кукла, защото е нямало букети за украси... Как да си украсят хората, не помните ли, че по селата в спалнята, както е наметната с изкуствения китеник се мъдреше почти винаги точно такава кукла.

Лично ако зависеше от мен, на сватбата си щяф да си се кача на собствената ми кола и да отида да се оженя, а не да се чудя и дивя кой познат с по-луксозна кола да хвана. Tired Но понеже не зависеше от само от мен, предпочетох по-безболезнения вариант - лимузина и си седях отзад. По повод куклата - бях казала изрично лимузината да не е украсена и изненада - дойде цялата във флагчета, червени. Шофьорът ги разкачаше в последния момент.  Simple Smile

# 51
  • Варна
  • Мнения: 25 294
А, и ние мислехме да идем в нашата кола, най-обикновено Рено 19, но тя тъкмо по него време имаше пристъпи на независимост и на моменти отказваше да запали. Та добре че братовчедка ми е добричка и ни предложи тяхната кола Laughing Украсихме я съвсем семпло с 2 бели панделки и няколко цветчета. И се мъдрех отпред по гореописаните причини. Готино ми беше Grinning

# 52
  • Мнения: 4 784
Разглеждах тук няколко сватбени албума на потребителки и ми прави впечатление, че булките сядат на предната седалка на колата ...
Защо е така?
За да съм си до мъжо. Той кара колата съм гражданското, аз си се возя до него.

# 53
  • Мнения: 25 782
Ех, куклите...  Joy
По едно време се опитаха да въведат и едни халки, изработени от стиропор и обвити в станиол на предния капак, ама куклите победиха. И не само по селата, и в градовете ги имаше доволно. Някакъв символ-пожелание за дечица беше, май затова ги слагаха.  newsm78
А на мен голямата ми мечта беше на сватбата да се возя на файтон. Ама къде файтон в ония времена, имаше 2-3 и те цяло лято дремеха на Слънчев бряг.  Tired

# 54
  • Мнения: 646
Аз седях отзад, за да имам място за двуметровият шлейф  и си ми беше добре  Laughing

# 55
  • Мнения: 641
Ех, куклите...  Joy
По едно време се опитаха да въведат и едни халки, изработени от стиропор и обвити в станиол на предния капак, ама куклите победиха. И не само по селата, и в градовете ги имаше доволно. Някакъв символ-пожелание за дечица беше, май затова ги слагаха.  newsm78
А на мен голямата ми мечта беше на сватбата да се возя на файтон. Ама къде файтон в ония времена, имаше 2-3 и те цяло лято дремеха на Слънчев бряг.  Tired

И аз имах халки на украсата на колата ама бяха от друг материал.Красиво беше.

# 56
  • Мнения: 81
Относно въпроса откога има автомобили в България - моля:
http://www.carhistorybg.com/history.php?lid=1

Под "стар народен обичай" имах предвид простотията човешка и снобизма на съвсем елементарно ниво, така прекрасно описани в "Криворазбраната цивилизация" (публ. през  1871 г. в Букурещ, бел. за pronobis)
Още пояснения по темата?  Laughing

Хаха, нееее, няма нужда от повече пояснения. Нека мир да има. И форумна любов. И повече лимузини и файтони за булките, че да не си мачкат обръчите.  Wink

# 57
  • Мнения: 63
Ами именно защото ритуалът е "вземане на булката" трябва да покажеш какво си взел   Laughing

# 58
  • Мнения: 12 677
Ех, КакСийке досега лимузини размяташе, сега Сентръл парк ти се приискало.

# 59
  • Мнения: 2 471
Ех, куклите...  Joy
По едно време се опитаха да въведат и едни халки, изработени от стиропор и обвити в станиол на предния капак, ама куклите победиха. И не само по селата, и в градовете ги имаше доволно. Някакъв символ-пожелание за дечица беше, май затова ги слагаха.  newsm78
А на мен голямата ми мечта беше на сватбата да се возя на файтон. Ама къде файтон в ония времена, имаше 2-3 и те цяло лято дремеха на Слънчев бряг.  Tired


Ама я си представи, колко ароматно щеше да е щом се разпръцкат кончетата

Общи условия

Активация на акаунт