Защо булката сяда на предната седалка?

  • 7 126
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 784
а в колата трябва да са петима-булка,младоженец,кум,кума и шофьор.
Защо? Какво пречи кума и кумата да са си в тяхната кола? Аз ако някога се оженя, ще седна или отзад в колата или сама ще я подкарам. Какъв ми е проблемът? И без това със сигурност няма да имам кринолини и надиплени чаршафи. Rolling Eyes Сега и мен ще ме наплюят.  Mr. Green
Ние точно така направихме. Мъжо кара, аз до него се возя. Кумовете отзад с тяхната си кола. Без надиплени чаршафи. Екстра си бяхме. 

# 76
  • Мнения: 387
не знам защо сядат от пред...но аз искам да ме возят с кабриолет и ако може всъщност аз да го карам...но не бих оставила мъжа си с кумовете отзад а аз да си седя на предната седалка...тъпо ми е...

# 77
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
По същество: Мисля, че е по - практично да е там. Тази ми мисъл изхожда от: Тъй като роклята на булката е в повечето случай дълга, бяла и голяма, а отпред мястото е повече,  рискът някой да я настъпи или намачка е минимален. Няма как някой да ти закачи и неволно свали булото. Или пък да се развали прическата, все пак седиш сам.  Така си мисля аз.
Не съм мислила, че това е обичайното място на булката. Верно, че аз там седях, ама то и мъжа ми пък кара колата. Щеше да е глупаво двамцата сами: той кара, аз отзад сама.

# 78
  • Мнения: 81
Най-добре по холивудски - мъжът сяда да кара (небрежен), жената в него (секси) и старата рода да пази ченетата... А, и задължително да отпрашат веднага след ритуала (пак като на запад), че тука с тва "домАкине" и "кУме" хората не могат да си се насладят един на друг... Just married и една седмица в леглото.
 offtopic Sesana, извинявай, ама какво си направила с Master Yoda на аватара си???  Shocked

# 79
  • Мнения: X
Хелоооу, май диър. Pronobis, про куа се бунтувате срещу моя брат-близнак ? Важното е булката да е с обръч и да не я объркат с тортата. Изобщо, толкова е важно да бъдеш сериозен.

# 80
  • Мнения: 81
Хелоооу, май диър. Pronobis, про куа се бунтувате срещу моя брат-близнак ?
...
хммм, май не сте еднояйчни близнаци  Thinking

# 81
  • Мнения: 12 677
Че на кой му пука за младоженеца?   Rolling Eyes
Винаги булката е била номер едно по време на сватбата, то затова и мъжете не се натискат да се женят, я...   Mr. Green

Така е, но все пак трябва да го има. Иначе няма сватба. Необходимо зло.

# 82
  • Мнения: 25 761

Така е, но все пак трябва да го има. Иначе няма сватба. Необходимо зло.

Права си!  Peace
Все някой трябва да вкара булката на ръце в ресторанта и да я целува, когато онези муфтаджии, гостите, се разврещят "Гор-чи-во!"  Mr. Green
Може и трета полза да има, ама не се сещам в момента...  Thinking

# 83
  • Мнения: 46 572
Защо булката сяда на предната седалка?

Защото така й харесва  Mr. Green

# 84
  • Мнения: 817
та собствен опит  нямам, само веднъж извозвах една позната булка, поради щото роднините на сватбата така се изпокараха, че аз и милото трябваше да приберем младоженците, подаръците и алкохола в двете ни коли и да ги откараме у тях. Тогава возих булка на предната седалка, имах Клио по онова време и беше супер - тя седна отпред, а роклята й свършваше на задния прозорец Grinning  през цялото време не пуснах лоста на скоростите, защото изгубех ли го - нямаше намиране Crazy



Много ме разсмя, благодаря ти! Представих си картинката  Laughing Laughing Laughing

# 85
  • Мнения: 2 471
Ааааа младоженеца е важна част от сватбата. Ние веднъж връщахме такъв, който избяга след скандал с бъдещата тъща, точно преди ритуалната зала. Те се разведоха след 3г., но принципно е хубаво и на двамата да се обърне подобаващо внимание.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
В западноевропейския етикет почетното място е отзад, където например сяда винаги английската кралица, затова може би и булките им там сядат.

А в България сяда отпред, за да се вижда по-добре Wink

# 87
  • Мнения: 4 965
В западноевропейския етикет почетното място е отзад, ...

Не само по етикет, ами и по всички правила на международния протокол - почетното място е на задната седалка - зад мястото до шофьора. На мястото до шофьора сяда лицето, което обгрижва важната персона - личен асистент, екпсерт "протокол" и т.н. На мястото зад шофьора сяда домакинът на събитието (или придружаващото лице).

# 88
  • Мнения: 2 441
Едно време - времето на каруците-жените са стоели отзад, мъжете отпред. Да седне жената отпред е белег на соц.еманципация. А това за булката - просто наследена традиция.

# 89
  • Мнения: 13
сяда отпред,за да я види целия град  Grinning В България все още много от нещата се правят за хората Wink

Общи условия

Активация на акаунт