Програма "Искам бебе" на Сибанк - да се преброим , да споделим опит !

  • 3 987
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 830
Цанюва мама - моля те сподели от коя друга банка изтегли и какви точно са условията , че не се знае и при мен все още , може и да не стане ....леле мале ще е тогава ...
Ами аз изтеглих кредит от банката, с която работи фирмата на мъжа ми. Може би и затова стана по-лесно. Предпочетох първо Сибанк, заради уж по-добрите условия, но...уви, просто поредната реклама Confused

Аз като ходих да разпитам ама отгоре отгоре преди два три месеца , ми се стори че ще е лесно да се изтегли .
И аз така. Ама се оказа друго. Може пък ти да имаш по-голям успех! Желая ти го от все сърце!

# 16
  • Мнения: 21
 ThinkingЗдравейте аз не съм много наясно,как стават нещата със  със тегленето на този кредит,но ако речем (не си доволен от клиниката , в която си правила 1 опит и  ти се налага 2 ри, само че си решила да смениш клиниката , банката ще преведе ли останалата част от сумата на другата клиника или не ) Ако в началото  се преведе  цялата сума тя автоматично ,не те ли задължава да направиш всички опити само в тази клиника. Това мисля че не е хубаво.Къде е правото на избор. Доста неясни неща има .Ако някой е запознат по подробно със тези неща  да пише. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 2 908
Да споделя и аз за нашия заем.Ние имаме един който е изтеглен преди две години от пощенска банка, ипотечен и е за срок от 25 години,а този който изтеглихме за опитите е от  сега от лятото и стана като втора ипотека на апартамента ни и е за срок от 5 год.и отново в пощенска банка.И двата заема са в евро тъй като лихвата е по изгодна,а и подготовката на документите беше по-лесна и кратка и стана много бързо в сравнение с първия път.

Кълбовидна мълния поразпитай и във другите банки  как стоят нещата, може да откриеш по изгодни условия за теглене на заема,не е казано че трябва задължително да е от Сибанк.Успех ти желая.

# 18
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Тате Барба  -  излезе от нелегалност , ах тииии.... дано ти се случват само хубави неща , желая ти го от сърце ! Благодаря за пожеланията !

Кукувицата-Мaia  -  Дано никога не ти се налага да теглиш , но .... ако ти се наложи - пробвай . Ако и двамата работите във фирми , които не са БДЖ или нещо подобно , няма да имате никакви проблеми . Нашата работа се усложни от този факт . При повечето банки , в момента , това не е проблем , но беше преди време и не ми беше голяма изненада .

4ectar  - Аз също мисля като теб , бях изненадана от развоя на събитията . Утре съм в банката и ще поставя въпроса , защо така ?!? И по втория ти въпрос ще питам , защото е много основателен . Мен дори ме тревожи това , ако се наложи или пожелаем и на друго място да направим преглед , консултация или изследване - какво правим , парите са в клиниката .....- ох , защо не се вкл. хора усвоили заема , много ще ни помогнат , че понякога се чудим ,а пък то може и да е уредено ...

shine_on75
  --  Ние бяхме посъветвани да не са хвърляме към ипотека и залагане на къщата ни - уреждането на документите е скъпо и неизгодно в програмата "Искам бебе" , а и въобще , но ако се наложи - залагам си имота и толкоз !

Цанюва Мама -- заема по програмата е МНОГО  изгоден ,не е само реклама -  ниско лихвен , без таксов , гарантиран от Европейската банка , но парите са ограничени , отпуснати са на Сибанк по спечелен проект . Освен за лечение на стерилетет се отпускат и за учене на студенти , така че като осукват и не ни изясняват докрай май гледат да ни насочат към други мисли .....Ама няма да стане , поне при мен , ще си устоявам искането до край , пък дано стане !

ninkata80 -- разпитвала съм , няма по изгоден и целенасочен към нашата група , но трудно се дава , имено заради това , че е изгоден .

Благодаря Ви , че се включихте ! Утре съм в банката , то им писна от мен , но документите , които искаха са готови , ще използвам да разпитам и за нововъзникналите въпроси и положения - ще ви държа в течение !

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 19:57 от Кълбовидна Мълния

# 19
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Момичета, първо да ви кажа , че ви стискам палци и ви желая успех в начинанието и мъките   bouquet
Извинете, че нахлувам във вашата темичка , но имам въпрос- моя приятелка неможе да забременее, ще ходи в София за инвитро, но е чула за някаква програма по някаква линия ли , незнам, можело да не се плащат тия 5 хил., които са и казали да си приготви  Thinking има ли такова нещо....Благодаря предварително  Heart Eyes тя няма интернет и се надява аз да разера нещо чрез тоя форум, защото все и разправям, че тука в бг-мама са най-хубавите хора!

# 20
здравейте момичета,

аз чух и четох в мрежата също за някаква държавна програма, която сега ще се гласува в парламента, която да помага при ин витро?!

# 21
  • Мнения: 2 382
Дидка, най-вероятно става въпрос за средствата, които се отпуснаха от бюджетния излишък.Вярно е , има отпуснати средства, но още никой не е наясно как ще се разпределят и как ще се кандидатства за тях.
Следи форума, все ще се появи информация Peace.

# 22
  • на село
  • Мнения: 830
Момичета, първо да ви кажа , че ви стискам палци и ви желая успех в начинанието и мъките   bouquet
Извинете, че нахлувам във вашата темичка , но имам въпрос- моя приятелка неможе да забременее, ще ходи в София за инвитро, но е чула за някаква програма по някаква линия ли , незнам, можело да не се плащат тия 5 хил., които са и казали да си приготви  Thinking има ли такова нещо....Благодаря предварително  Heart Eyes тя няма интернет и се надява аз да разера нещо чрез тоя форум, защото все и разправям, че тука в бг-мама са най-хубавите хора!

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=1&topic=29372.0

В темата има информация и за парите, отпуснати от бюджетния излишък.


За момичетата от Варна :

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28024.0;topicseen

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 14:52 от Же

# 23
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Хм , нищо сигурно не бях чула и в Зачатие момичетат споменават различни суми .
10 мил. ли са последно ! Крайно недостатъчно , мисля , че пак няма да ни огрее всичките , дори и за по 1 опит , камо ли за коментираните 3 .

Но има нещо , защото сега се сещам , че на първия ни разговор доц. Конова ме пита ще чакаме ли 10-те мил. на държавата . Помислих , че се шегува и го казва с ирония , ама май съвсем сериозен и е бил въпроса ....А аз и отговорих , че не искам и минута да чакам вече ....дали не сгреших ?!?
Ох , не знам вече .... Така или иначе първия ми преглед при д-р Емин е през януари - поживьом увидем ....то и със заема нещата вървят от бавно , по - бавно , може и да има "намеса" свише  Simple Smile ....ох над какво ли още ще се смеем от мъка ...

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 00:59 от Кълбовидна Мълния

# 24
  • Мнения: 3 294
Здравейте момичета , за съжаление не мога да помогна с информация за СИбанк , но ние изтеглихме кредит от друга банка , с която работи мъжа ми и съответно получихме преференции . Изтеглихме 5000 лв. толкова ни казаха от клиниката да приготвим за 1 опит , одобриха ни за два дни , прехвърлихме ги в нашите дебитни карти и плащахме само с тях , като почти ги изхарчихме . Пуснахме кредита за кратък период година и половина и не го усещаме като месечна вноска . За съжаление опита беше неуспешен и бяхме решили да го рефинансираме с по-голям кредит преди втория опит , но то чудото взе че стана  Heart Eyes
Пожелавам успех на всички , знам колко е трудно да искаш да се сдобиеш със най-святото , а да не ти достигат средства за това , пустите пари  #Cussing out

# 25
  • Мнения: 248
Браво Минди от сърце се радвам за вас

# 26
  • Мнения: 21
 NaughtyЗдравейте  момичета, ще ви кажа какво аз знам или съм прочела : Сумата която е отпусната и одобрена от парламента е от порядъка на 10 мил.- 25 мил. (но не се знае дали е първата или нещо по средата) още не се знае по какъв критерий и къде ще се подават документи , дали  на квотен принцип ще се определят бройките  от  центровете  или всеки ще си подава док. индивидуално и комисия ще преценява  и одобрява.нещо не ми са ясни много нещата  надявам се догодина всичко да се изясни.Друго ме притеснява на 250 000-300 000  двойки с доказан проблем  3 опита х 5000(средно) са едва около  2000 двойки като ги разпръснете на общият брой(посочен по на горе) се получава капка в морето. Тези 10 мил. ще стигнат само за толкова .Толкова отпускат   депутатите и знаете ли , кое е жалкото  че 10 мил. струва сигурно първият етаж на един МОЛ .да не говорим за друго.Разпръснете 2000 на центровете  в градовете(доколкото съм информирана в цяла България са около 20-30 а може и повече)  получава се да речем около 100- на на център  това е толкова малко . Каква борба ще бъде незнам , всеки иска да се добере до заветните 3 опита. Дано всичко бъде на ред . Успех на всички Peace

# 27
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Момичета, няма ли в БГ кредитни карти вече? Ако има вземат ли ги в докторските офиси и какви суми се отпускат по кредитните карти? Туй със този заем звучи че искат да те привлекат и после да те насочат към други видове кредит?! newsm78

# 28
  • Мнения: 2 382
Бейб, лихвите по кредитните карти са убийствени-над 16-18%.Имат 45 дена гратисен период и обикновено се използват за суми, които могат да се възстановят в този период Peace.

# 29
  • Мнения: 3 294
Бейб, лихвите по кредитните карти са убийствени-над 16-18%.Имат 45 дена гратисен период и обикновено се използват за суми, които могат да се възстановят в този период Peace.
И мисля че най-голяма сума която се отпуска по кредитна карта е 3000 лв.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт