захранване с месо

  • 11 453
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 457
Месото въведох след като навърши 8 месеца.Започнах с пилешко. Peace

# 16
  • Мнения: 1 512
Месото започнах да го давам от 7 месец ( започнах с пуешко), от 4 дни въведох и глутен ( с каша която съдържа глутен).С това захранване направо се ошашавих - кое кога и дали е правилно или не и стахаш  #Crazy

# 17
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На 6м. въведох месото.

# 18
  • Мнения: 54
На навършени 7 месеца и по-точно на 7.5 месеца

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Баткото на 5месеца,малката на 7месеца

# 20
  • Мнения: 681
Въведох месото на 6 м.,глутена също в 6-ия месец  Peace

# 21
  • Мнения: 224
На 9 месеца го въведох, но тя мойта дъщеря си е с доста алергии и затова захраних късно като цяло.

# 22
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
  Току що го въведох,при изследванията ни се оказа,че хемоглобина ни е  нисък и затова ,но не мисля,че е рано 8/9м. според мен е малко късничко.Детенцето расте и   му  е необходимо разнообразие.

# 23
  • Мнения: 9 483
  Току що го въведох,при изследванията ни се оказа,че хемоглобина ни е  нисък и затова ,но не мисля,че е рано 8/9м. според мен е малко късничко.Детенцето расте и   му  е необходимо разнообразие.

Съвсем нормално е-към 6-ия мес запасите, предадени през бременността намаляват, но по-добре давай зеленчуци богати на желязо,  месото в готовите пюрета е едва 8% Wink а чрез кърмата е най-добре, така се усвоява в най-голяма степен Peace

# 24
  • Мнения: 46 520
  Току що го въведох,при изследванията ни се оказа,че хемоглобина ни е  нисък и затова ,но не мисля,че е рано 8/9м. според мен е малко късничко.Детенцето расте и   му  е необходимо разнообразие.

Ако е 114, както си писала тук, някой много сериозно се е пошегувал с теб. А ако е лекар, замисли се доколко можеш да му имаш доверие ...

Това са границите, според възрастта:

"Хемоглобин: g/L
< 1 седмица 154 - 240
1 седмица - 1 месец 127 - 187
1 - 3 месеца 92 - 150
3 - 6 месеца 101 - 129
6 - 12 месеца 107 - 131
1 - 3 години 108 - 128
3 - 6 години 111 - 143
6 - 14 години 118 - 150
> 14 години
момчета: 140 - 180
момичета: 120 - 169"

http://www.diagnostika-sofia.com/analytics-listing-detail.php?ck=165

Освен това месото е пюретата е толкова малко, че въобще не може да окаже влияние, освен като затрудни храносмилането, желязото в млякото е доста повече и се усвоява по-добре на тази възраст.

# 25
  • Мнения: 234
Моята педиатърка ми препоръча да въведа месото/ и то богатото на желязо червено месо-напр. телешко/ седмица преди да навърши 6 месеца!

# 26
  • Мнения: 3 993
Моята дъщеря ще стане на 6 месеца след два дни, а месо ще й дам другата седмица в готово месно пюре, т.е. на 6 навършени месеца.
От това, което съм чела, знам, че с месо се захранва най-рано 5-6м., а при късно захранване - от 6-ия месец, въвеждането на месо ще се отложи с около 2 месеца, или някъде към 8-ия месец. Освен това желязото в месото е много добре усвояемо, а допълнително добавеното желязо в кашите например не се усвоява така добре.
Също така не съм съгласна с MTV, че е по-добре да се дават зеленчуци с желязо,защото месото в готовите пюрета е едва 8%.  В готовите пюрета точно е разчетено необходимото дневно количество месо, в началото то е 10-15г, ( пример: 8% от 125 г е 10г). Освен това в готовите пюрета точно е разчетена дневната доза от необходими полезни вещества, а именно 9-14% белтъци и 6-12% мазнини, също витамини и минерали. Плюс това готовите пюрета се отличават с голямо разнообразие и като добавим и строгия контрол на качеството (с изключение на българските), става ясно защо е по-добре да се започне с готови месни пюрета.  Peace

# 27
  • Мнения: 4 434
на 5 месеца.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Предложих месно пюре на 7 навършени месеца, но не й хареса. Почна да си хапва 2 седмици след това т.е. на 7, 5 месеца.

# 29
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
  Току що го въведох,при изследванията ни се оказа,че хемоглобина ни е нисък и затова ,но не мисля,че е рано 8/9м. според мен е малко късничко.Детенцето расте и   му  е необходимо разнообразие.

Ако е 114, както си писала тук, някой много сериозно се е пошегувал с теб. А ако е лекар, замисли се доколко можеш да му имаш доверие ...



Точно за тези стойности  иде реч.Доста съм притеснена защото доки ми каза ,че и левкоцитите и са по височки,аз естестествено изчетох де що намерих,включително и таблицата,която си посочила трябва да призная ,че тя внесе известно успокоение в мен за което използвам случая да ти благодаря.Що се отнася до доки ,въртят ми се някакви такива мисли ,ще видим.Но бебка хареса месото и понеже сме назад с килограмите и яденето ни не е най -веселата част от деня,ще продължаваме в този дух.

Общи условия

Активация на акаунт