Прием в детска градина гр. ВАРНА - 2009

  • 99 088
  • 1 820
  •   1
Отговори
# 1 755
  • Мнения: 2 631
Засега няма значение, ама знам ли какво могат да измислят  Rolling Eyes

Бягаш от района ли  Mr. Green Ще си висим заедно по опашките там   bouquet

# 1 756
  • Мнения: 115
Здравейте,   
В петък се обаждах в общината, и изрично ми отговориха че не е задължително и двамата родители да са с еднаква адресна регистрация, достатъяно е единият родител ( без знаяение майката или бащата) да е на адрес попададащ в района на дадена градина за да може да се кандидатства за нея!       Не разбирам защо някой директорки ще си измислят подобни изисквания!  newsm78

Това означава ли,че може да се кандидатства в две различни детски градини,ако родителите са с различни адреси? Rolling Eyes


При нас явно не ставаше, когато кандидатствахме тази година за яслена група към ОДЗ, т.к. директорката при подаването на документите искаше оригиналите на двете лични карти, в такъв случей няма как по едно и също време да ги представиш на две места  #Crazy Неразбирам защо всяка директорка си прави каквото си иска, правилата трябва да са еднакви за цяла Варна.

# 1 757
  • Мнения: 698
Това беше голяма глупост.
Аз как трябваше да представя личната карта на съпруга ми,след като той беше тогава извън страната?

# 1 758
  • Мнения: 58
Здравейте,  
В петък се обаждах в общината, и изрично ми отговориха че не е задължително и двамата родители да са с еднаква адресна регистрация, достатъяно е единият родител ( без знаяение майката или бащата) да е на адрес попададащ в района на дадена градина за да може да се кандидатства за нея!       Не разбирам защо някой директорки ще си измислят подобни изисквания!  newsm78
Благодаря ти,Didda,че си проверила.Че аз звънях на директорката на ДГ "Карамфилче" по този въпрос и не можа да ми отговори.Каза,че има много неясноти с правилата за прием и да й звънна по-нататък.
Нямам много време да пиша,но следя темата.

# 1 759
  • Мнения: 2 631
Здравейте,   
В петък се обаждах в общината, и изрично ми отговориха че не е задължително и двамата родители да са с еднаква адресна регистрация, достатъяно е единият родител ( без знаяение майката или бащата) да е на адрес попададащ в района на дадена градина за да може да се кандидатства за нея!       Не разбирам защо някой директорки ще си измислят подобни изисквания!  newsm78

Това означава ли,че може да се кандидатства в две различни детски градини,ако родителите са с различни адреси? Rolling Eyes




При нас явно не ставаше, когато кандидатствахме тази година за яслена група към ОДЗ, т.к. директорката при подаването на документите искаше оригиналите на двете лични карти, в такъв случей няма как по едно и също време да ги представиш на две места  #Crazy Неразбирам защо всяка директорка си прави каквото си иска, правилата трябва да са еднакви за цяла Варна.



Това изобщо не е редно, не могат да изискват да показваш друга лична карта ако притежателят й не е там  Peace

# 1 760
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Да не говорим, че си длъжен да си носиш ЛК винаги в теб, а не да я даваш на жена си да я показва на директорки  Peace
Аз лично съм психясала много отдавна, сега се чудя как да се закрепя на работа, където не ми плащат само и само да съм изрядна. Как и защо трябва да намеря 120 лв да платя данъка на колата по никое време след като по закон мога да го "влача" цяла година. Ей такива неща са ми в главата...
Как ни правят на маймуни, как ще спим пред градините 5-6 дена, ще отсъстваме от работа и така.....

# 1 761
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052

Бягаш от района ли  Mr. Green Ще си висим заедно по опашките там   bouquet[/color]

Ще висим по опашките,ама и да висим и да не висим шанса ни за детска градина с тези нещастни 22 бройки в "Слънчева дъга " е нулев...Всичките неработещи и неживеещи в района"фукли" ще си уредят отрочетата там(извинете за острия тон..не ми е в стила,ама сега съм бясна ) Всеки ден ми споделят за нови и нови...Как да обясня на детето си ,защо не може да посещава детска градина...

# 1 762
  • Мнения: 2 839
...Как и защо трябва да намеря 120 лв да платя данъка на колата по никое време след като по закон мога да го "влача" цяла година. .....

Данъците излизат в удостоверението като дължими, чак след крайния срок за плащането им. Коментирахме го по-назад.

# 1 763
  • Варна
  • Мнения: 2 942
...Как и защо трябва да намеря 120 лв да платя данъка на колата по никое време след като по закон мога да го "влача" цяла година. .....

Данъците излизат в удостоверението като дължими, чак след крайния срок за плащането им. Коментирахме го по-назад.

Пропуснала съм, извинявайте , знаете как е всички сме притеснени Confused

# 1 764
  • Мнения: 603
Здравейте на всички.

Гледам Часът на мама в момента. Темата е прием на децата в градини. Става въпрос за София. Това което ми направи впечатление са критериите за прием - не чух да има значение номера на молбата и въвеждане на квотен принцип за момичета и момчета. Как стои въпроса във Варна?

# 1 765
  • Мнения: 2 018
Здравейте на всички.

Гледам Часът на мама в момента. Темата е прием на децата в градини. Става въпрос за София. Това което ми направи впечатление са критериите за прием - не чух да има значение номера на молбата и въвеждане на квотен принцип за момичета и момчета. Как стои въпроса във Варна?

Не мога да ти отговоря на въпроса, но както винаги по ТВ-то се обсъждат преди всичко софийски въпроси, а за провинцията само се споменава нещо си. Започнах да го гледам предаването, ядосах им се и го изключих.  Crossing Arms

# 1 766
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Е па затова си го нищим тука.   Laughing

# 1 767
  • Мнения: 42
Извинявам се ако сте го обсъждали, но ако може някой да ми отговори. Аз трябва да представя копие от данъчната декларация, но не ми е ясно за 2007 или за 2008г?

# 1 768
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Извинявам се ако сте го обсъждали, но ако може някой да ми отговори. Аз трябва да представя копие от данъчната декларация, но не ми е ясно за 2007 или за 2008г?

За 2008 година . (това е предходната календарна година)

# 1 769
  • Мнения: 42
Благодаря!
Питах понеже на 5,01 кандидатствахме в санаториалната градина, а там подадохме декларация за 2007 /понеже не бяхме подали още за 2008/. Та се чудя  newsm78 /то и за яслите родителите са подали за 2007/, не е ли разминаване това все пак като условия за кандидатстване?

Общи условия

Активация на акаунт