Ако искате мъжът да ви предложи семейно съжителство, как бихте му намекнали ?

  • 4 733
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 492
ще  ти "кажа" само че мъжете много , много не отбират от намеци  Crazy
Peace... направо през просото... все пак един от двамата трябва да направи първата стъпка - бъди ти. Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 1 732
За тия работи май няма намеци.
Ако на него не му изнася да те разбере, можеш да намекваш, колкото си искаш.
Или му задаваш директно въпроса, или просто.....чакаш.

# 17
  • Мнения: 1 559
Когато моя мъж ми предложи да живеем заедно бях убедена, че си прави майтап, изобщо не го приех сериозно. Е да, ама.....
Според мен неправилната тактика е да се дърпаш - няма да разбере какво става. Просто примерно направи специална вечеря и когато той я оцени му кажи, че ако живеете заедно ще му се случва  по-често!;-) ! Или пък след секс кажи, че трябва да си тръгваш, защото всичко ти е у дома.

# 18
Svetla,ako искаш  приятеля ти да ти предложи семейно съжителство,кажи му го в прав текст на него.Бъди открита  и не се затормозявай вътрешно с  въпроси от рода  дали не си достатъчно предизвикателна,но това е другата ти тема :


Приятелят ми намекна да съм "по-предизвикателна", как точно да го разбирам ?

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=347928.0

Що за двойка сте не разбирам,ако не си говорите очи в очи за нещата,които ви вълнуват за връзката ви?  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 7 993
Не говори добре за IQ-то на един мъж, ако се остави да бъде изманипулиран с такива женски трикове... Пък било то и с добри намерения...  Rolling Eyes
Според мен, ако един мъж иска да живее с теб, то той ще направи първата крачка...Ако се ослушва и не предприема никакви действия, означава, че или не е готов, или не иска, или пък гласи момента за някой конкретен повод - рожден ден, Коледа, Нова година, годишнина и т.н....
Няма такова "намекване" или "изманипулиране" на нещата, дет да станат по начина, по който ти ги виждаш нещата... По-скоро си дай някакъв срок, до който да го изчакаш и след това го питай в прав текст как вижда отношенията ви за в бъдеще.

# 20
Ще обединя отговора си и за двете ти теми в едно обобщено предположение:

Ти очакваш брак/съвместно съжителство, а той очаква да си по-предизвикателна. За мен това е равносилно на "хвани бика за рогата". Казано с други думи - много мъже не си падат по романтичните предложения за брак. Избери си просто дата от календара и го попитай дали му харесва, без да поясняваш за какво. Ако това е била целта му, сам ще се сети какво да прави.

Успех!

# 21
  • Мнения: 919
Защо трябва да му правя намеци?Тия неща идват от самосебе си според мен.

# 22
  • Мнения: 2 448
Не ти трябва да се тикаш някъде, ако не те искат. По голямо унижение за една жена да си каже директно , че иска сериозно връзка, а да я отрежат няма. По добре се отдръпни, ако му липсваш , той сам ще си каже. Пък това с постепенното преместване още по тъпо, да му влизаш в къщата бавно. Или ще те вземе с гръм и трясък, щото те иска и не може да живее бе тебе или по добре се откажи. Няма какво да ги обвиняваме мъжете, че не разбират от намеци. За какво ще му трябва намек за нещо, което сам иска. А ако не го иска достатъчно по добре да не му се намеква.
Пък да манипулирам някой да си прося обвързване , ужас!  ooooh!

# 23
  • Мнения: 6 715
Не бих никак. И не бих искала, но това съм аз.
Щом не идва от само себе си, няма да се пъна.
Искаш някакви практични съвети.
При всеки удобен случай му показвай колко е гадно, че не живеете заедно. Нещо от сорта ако живеехме заедно нямаше да е така.
Според мен няма смисъл, аз бих си казала директно какво очаквам и искам, но на теб успех.

# 24
  • Мнения: 542
не бих чакала а направо бих му предложила аэ! Wink

# 25
  • Мнения: 387
а защо пък толкова държиш на баналното той да ти предложи...ако толкова много искаш нещо а той не се сеща просто си го поискваш...мъжете наистина понякога просто не се сещат или не забелязват какво им се намеква...

# 26
  • Мнения: 3 146
Не ти трябва да се тикаш някъде, ако не те искат. По голямо унижение за една жена да си каже директно , че иска сериозно връзка, а да я отрежат няма. По добре се отдръпни, ако му липсваш , той сам ще си каже. Пък това с постепенното преместване още по тъпо, да му влизаш в къщата бавно. Или ще те вземе с гръм и трясък, щото те иска и не може да живее бе тебе или по добре се откажи. Няма какво да ги обвиняваме мъжете, че не разбират от намеци. За какво ще му трябва намек за нещо, което сам иска. А ако не го иска достатъчно по добре да не му се намеква.
Пък да манипулирам някой да си прося обвързване , ужас!  ooooh!

Абсолютно същото исках да напиша.
Да не говорим, че реакция от рода на "Някой ден, живот и здраве, и това ще стане!" е най-неромантичното, необнадеждаващо и - да сме си наясно - неприятно за една жена, отношение на мъжа към сериозното обвързване.

Това с манипулирането и "женските хитринки" е... най-малкото низостно. Sick

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Няма какво да хитруваш.Казваш си му направо какво искаш от него.И ако той е съгласен добре.Ако пък не значи не е готов и продължаваш напред.

# 28
  • Мнения: 940
Кажи му в прав текст, че искаш да живеете заедно. Какво толкова ще стане.

# 29
  • Мнения: 22 036
Много сложно ми се струва това с манипулациите. Ние с мъжът ми заживяхме заедно много скоро след като се запознахме. След около година просто обсъдихме дали искаме да имаме брак или не - за мен това няма значение, но имаше други причини и решихме, че ще е добре да се оженим. не виждам разликата в съвместното съжителство с брак или без него. Аз няма да се чувствам по-различно, а и романтиката нещо не ми е в кръвта, що се отнася до поднесен на колене диамантен пръстен. Предпочитам например екстремен уикенд на рафтинг или сърф.

Общи условия

Активация на акаунт