Коя от бабите каните на гости, ако имате нужда от помощ?

  • 1 510
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 508
Майка ми разбира се.Когато родих първата си дъщеря тя дойде.Е 4уха се приказаки от родата на мъжа ми от страна на единия му брат,4е трябвало да покани майка си да помага понеже майка му е все пак.Моя му отговори 4е му е майка ама не е на съпругата му майка/т.е. на мен/и 4е аз ще съм много по-спокойна с мой роднина.А и свекърва ми е на 70 год.близо и няма никога да остави свекър ми и другите си две син4ета дето са по на 45 год сами4ки в Б-я.Сега когато раждах втората си дъщери4ка дойде сетра ми да ми помогне за 2 месеца и пак се 4уха приказки,но аз не обръщам внимание ве4е.Казала съм на съругът ми да си кани на гости цялата рода ако ще,но за помощ за децата друг освен сестра ми и майка ми/та дори и баща ми/не желая.Но ако не искаш да имаш главоболия послушай моми4етата и си наеми детегледа4ка ако ти е изгодно.

# 16
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ами при нас доиде свекърва ми . майка ми не можа ,4е баба ми е много болна и затова свеки направи един престои от 6 месеца тук . Оживях ..но за друг път си имам едно наум . странно то е 4е с нея се разбрахме 4удесно в Б-я - даже доста съм оставала в тях ,но от стреса 4е е в друга страна , от крити4еската ли ..или просто защото аз ве4е не съм онова хлапе дето бях ..е не можахме да се разберем .... макар 4е ....има си и предимства..която и да е от двете ще ти е в помощ , къщата да из4исти ,,да  сготви ...  с детето да остане ,..а вие да излезете ....

# 17
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Майка ми,майка ми и само майка ми (или сестра ми ) Hug  bouquet Свекърва ми съЩо помага ,когато имам нужда а и все пак е тук,но ако имах избор бих раз4итала само на мойте роднини (аз си знам заЩо... ) Naughty

# 18
  • Мнения: 486
Идвали са и майка ми, и свекърва ми. Ако имам възможност да избирам кого да поканя пак - бих гласувала с две ръце за свекървата! С нея никога не сме били особено близки, но може би точно това помогна да се разбираме без проблеми. А майка ми...  Обичам си много майчето, но точно защото сме си "свои", нейното помагачество ме докара до ръба на нервна криза. Карахме се за всяко дребно нещо което трябваше да се свърши - "ама защо съм правела това така, а не - онака. Тя (а според случая - нейната съседка, прителка, 1-ва, 2-ра.. 10-та братобчедка) си били гледали/хранели/обличали детето по този начин, а пък аз съм била слушала тукашните лекари, които нищо не разбирали".

Това е опита ми с нашите баби, но при вас ситуацията може да е по различна.
Най-добрия вариант спред мен все пак е детегледачката.

# 19
  • Мнения: 3 491
ами при нас доиде свекърва ми . майка ми не можа ,4е баба ми е много болна и затова свеки направи един престои от 6 месеца тук . Оживях ..но за друг път си имам едно наум . странно то е 4е с нея се разбрахме 4удесно в Б-я - даже доста съм оставала в тях ,но от стреса 4е е в друга страна , от крити4еската ли ..или просто защото аз ве4е не съм онова хлапе дето бях ..е не можахме да се разберем .... макар 4е ....има си и предимства..която и да е от двете ще ти е в помощ , къщата да из4исти ,,да  сготви ...  с детето да остане ,..а вие да излезете ....
То и моя случай със свекърва е нещо такова. Аз за първото бебе не исках никого и удържахме 2 години, но за второто - нямаше как да оставя 2 годишно момченце саминко у дома, докато раждам, а майка ми гледаше баба. Изтърпяхме се със свекървата двата месеца, но ме е страх да повторя. Майка ми беше наскоро за 6 месеца, и беше страхотно! Но се виждахме от дъжд на вятър - аз работех, учех, карах учебни практики, и ме нямаше от 7 до 8. Не знам какво щеше да е, ако бихме си гукали по цял ден заедно.
Мнението за благото на детегледачките и аз го подкрепям, макар че ми трябваше доста време,  и немалко нерви да си намеря такава по сърце и всички си я обичаме вече две години! Само че ... няма как да виси на автобуса, защото гледа у дома си и други деца, а и не е вече близо до нас. А е вдигнала толкова високо летвата, че при мисЪлта да търся някаква допълнителна направо ми се отщява. Макар и да съм опитвала. Или искат да ти съдерат кожата от гърба, или са вятърничави и не може да им се разчита.
Както и да е, мерси на всички за мненията! Страхотни другарчета сте!

# 20
  • Vienna
  • Мнения: 266
Само майка ми и баща ми! Свекарва ми като дойде пепелника не си изхварля и иска в къщи да пуши! цял ден по магазините си шета, един боб веднаж зготви и никой не го яде и тя самата! А свекър ми незнае каде живееме дори...........няма интерес и каза, 4е той е време да си гледа неговия живот.....и гадженце си има и само по по4ив4ици ходят! #2gunfire
А майка ми и баща ми се раз4екват между мене и сестра ми!

# 21
  • Мнения: 1 072
Като син4ето ми стана на 2 месеца поканихме свекьрвата. Не е имало много крити4ни моменти между нас, само сьс синьт си имаха тьркания. Миналата и тая година(  и в момента) моята майка е тук. Рядко се дрьнкаме, ама се слу4ва. Предпо4итам тя да идва, все пак ми е майка, каквото и да се караме , Ще ми прости Hug, сьс свеки все едно наум трябва да имам. А така ми е напрегнато, 4е едва ли Ще внимавам и сигурно Ще се стигне до някоя пряка конфронтация.

# 22
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
4естно да си кажа, незнам, и в такива слу4аи е най-добре да е някой неутрален.
Аз на съм изправена пред подобна дилема за6тото свекърва ми е тука6на, ама не си предлага въобсте услугите. Тук са такива! Миналата седмица за пръв път и оставих бебока за няколко 4аса и не ми отказа, но сама да се сети-не. А маика ми все осте не е идвала, застото искам сама да се справиа. Може би по-нататък!  Сте видим! Thinking

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
4естно да си кажа, незнам, и в такива слу4аи е най-добре да е някой неутрален.
Аз на съм изправена пред подобна дилема за6тото свекърва ми е тука6на, ама не си предлага въобсте услугите. Тук са такива! Миналата седмица за пръв път и оставих бебока за няколко 4аса и не ми отказа, но сама да се сети-не. А маика ми все осте не е идвала, застото искам сама да се справиа. Може би по-нататък!  Сте видим! Thinking
Хихихих и при мен е същото, но честно казано не се и натискам да го оставя на свеки, дори да ми предложи, можи би ще откажа.....след време може да си променя мнението, но сега съм на този акъл

Общи условия

Активация на акаунт