Отговори
# 15
  • Мнения: 2 374
Винаги е възможно да се обърне в последния момент.

# 16
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мисля, че това с алертията трябва да ти бъде по напреден план. Тъй като дори и при най-нормалното раждане може да се наложи да ти сложат упойка. Аз например родих без никаква упойка, но за раждането на плацентата извикаха анестезиолог, защото мислеха, че ще трябва упойка, но ми се размина.
Аз знам, че вероятността да се обърне от сега нататък е минимална, особено ако е голямо, тъй като няма място. Но нищо не се знае. Моето се беше обърнало още в петия месец. И понеже питах дали така ще остане до края, лекаря ми каза, че има всякакви случай, дори имал пациентка, която са я гледали на ехограф 20 минути преди секциото и бебето е било седалищно, а като са я оперирали са видели, че се е обърнало както трябва. Shocked
Успех. Стискам палци всичко да е наред.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 192
До 38 г.с. чаках бебка да се обърне, но "инатлив Ганчо" както каза докторът, не се обърна. Шансът да се завърти е малък. Особено ако се е позаклещило някъде както в моя случай, дупето му беше ниско долу, а главата нагоре под ребрата ми и с опънати крака като плувкиня за скок, само че обратно. До колкото знам ако е със сгънати в колената крачета е по-вероятно да се завърти, но ако стои с прави крака почти невъзможно. На мен упражненията не ми помогнаха, ама аз и не бях много активна с тях де.

# 18
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Има вероятност, не губи надежда и стискам палци да мине всичко прекрасно за теб и бебчо! Praynig

# 19
  • Мнения: 2 746
има всякакви случай, дори имал пациентка, която са я гледали на ехограф 20 минути преди секциото и бебето е било седалищно, а като са я оперирали са видели, че се е обърнало както трябва. Shocked

Стига бе, на мен това ми звучи като лекарска грешка, май доктора не е видял добре картината на ехографа.... Wink

# 20
  • Мнения: 4 555
Вероятността със сигурност не е 50:50. Това би означавало, че половината от седалищните бебета се обръщат след 37-ма седмица, а това изобщо не е така. Разбирам, че имаш нужда от надежда, но нека да погледнем реалистично на нещата. Вероятността бебето да се обърне е много малка. Увеличава се от това, че то скоро се е завъртяло седалищно, което значи, че мястото му е достатъчно и би могло да се завърти пак обратно. Разгледай упражненията, които са ти дали по-нагоре.

Но все пак не можеш да разчиташ, че обръщането непремено ще се случи. Затова трябва да си подготвена.
Аз си направих теста просто за да задраскам и това задължение от списъка, без изобщо да допусна, че може да се окажа алергична към нещо, но ето, че имах няколко положителни реакции и то към медикаменти, които се използваха. Затова се наложи да ми сложат други неща в упойката. Непремено иди да ти направят тест, без да чакаш до последния момент да видиш дали бебето няма пък да вземе да се обърне. Колкото по-рано отидеш, толкова по-лесно ще ти бъде пътуването.

Пожелавам ти бебето да се обърне и да родиш нормално  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 790
Моето бебе през цялата бременност беше седалищно. В последния месец обаче започна да се върти и на една консултация беше нормално, на следващата напречно и накрая пак седалищно Crazy До последно си остана седалищно, поради което родих секцио.
Не се притеснявай за упойките, прочети малко за да се информираш. Преди самата операция се говори с анестезиолог, правят ти тест за алергии.

Всичко ще е наред и скоро ще гушкаш бебчо  Hug

# 22
  • Мнения: 9 973
божа работа според мен Thinking

# 23
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Моето не се обърна. Не се притеснявай толкова от секциото. Успех и да стане както най-много искаш!

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
има всякакви случай, дори имал пациентка, която са я гледали на ехограф 20 минути преди секциото и бебето е било седалищно, а като са я оперирали са видели, че се е обърнало както трябва. Shocked

Стига бе, на мен това ми звучи като лекарска грешка, май доктора не е видял добре картината на ехографа.... Wink

И на мен ми беше чудно, но ме съмнява лекаря, който гледа хиляди бебета, да не види на къде е обърнато. Разбирам да не види нещо друго или да обърка теглото, ама това да не види. Аз дето нищо не разбирам и не мога да видя на ухографските снимки, като са ме преглеждали все пак мога да различа кое му е главата и къде са краката. Но може и да си права, какви ли не случаи има. newsm78

# 25
  • Мнения: 13
Момичета,благодаря ви за съветите.Разгледах упражненията и правя някои от тях.За упойките ще ходя другата седмица в Плевен да ме тестуват,ако не съм родила дотогава Simple Smile.

# 26
  • Мнения: 349
Сестра ми с първото дете беше така. седалищно и планирано секцио, но в последната седмица се обърна и роди нормално без никакви проблеми. Стискам палци да се обърне и твоето бебче  fingerscrossed

# 27
  • Мнения: 2 818
До последния момент има вероятност да се обърне. С упражненията, които вече са дали това става значително по-лесно!
Аз съм се обърнала в 41г.с. 4 часа преди да се родя  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 3 621
Има бебета които се въртят постоянно, на моя приятелка в 9-тия месец всяка седмица като ходеше на лекар и казваха в какво положение, постоянно се въртеше ту седалищно, ту главично, тя преноси 10 дена и се обърна главично буквално час-два преди да се роди.
Пожелавам ти леко раждане

# 29
  • Мнения: 179
Значи бебетата се въртят постоянно и на моя позната  със седалищно се обърна в последния момент и роди нормално, така че нищо и никои не може да ти дава гаранции докато не започне раждане

Общи условия

Активация на акаунт