Помогнете - искам да осиновя чернокожо дете!

  • 5 650
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 327
арвен, изчисти си малко личните съобщения

# 16
  • Мнения: 4 138
хм. аз даже знам откъде може да го осиновиш, но майката ще даде съгласие само ако някой осинови и двете деца заедно. за съжаление едното е русо и бяло, а другото е мулатче, само че бащата е бил очевидно от афроамерикански произход. двете деца са момченца, с една година разлика. растат си в един дом и изгледи да ги осинови някой заедно няма.

# 17
  • Мнения: 63
Хей, момичета благодаря ви, както за подкрепата, така и за съветите.
Фоксче, това което се е случило с теб е единственото което ме кара да се замисля за отлагане във времето, защото по законите на Мърфи вероятно и при мен ще се спази същата последователност с бременност и осиновяване. Аз със сигурност ще трябва да съм на легло през цялата бременност, защото имам цервикална недостатъчност и ще се прави серклаж още в началото на бременността.
Как се справи с тази трудна ситуация?

Ники, много, много целувки на теб и малката принцеса.

# 18
  • София
  • Мнения: 9 517

Недейте така, свърши времето в което ходихме по улицата и се сочехме с ръка - "Ха, този/тази колко е различен".


За съжаление това време не е свършило  Sad

Arwen, ще ти пиша на лични.

# 19
  • Мнения: 45
Интересно, защо когато някой каже, че иска бяло дете, всички го нападате вкупом, за това, че избира детето по цвета на кожата му, а когато някой каже, че иска черно дете, тогава всички го адмирирате и хвалите? Аз не смятам, че деленето на деца по цвят на кожата (косата, очите и т.н.) е благородна постъпка.
Просто си представи следната ситуация:
Стоиш пред едно бяло 5-годишно ангелче и то те пита "Защо не взе мен?".
Отговора "защото си бял" харесва ли ти?
Естествено, малко вероятно е някога някое дете ще те попита подобно нещо и дори и да се случи, ти едва ли ще отговориш така, но това ще е истинската причина.
Моя съвет е да не избираш. Ако искаш дете, осинови дете.


А защо да не.Всеки има право на избор,знам че хората които са с осиновени деца много са изстрадали,но си мисля че всеки трябва да може да избира,все пак на това дете ще посвети живота си,това е моето мнение, може и да не съм права.

# 20
  • Мнения: 63
Интересно, защо когато някой каже, че иска бяло дете, всички го нападате вкупом, за това, че избира детето по цвета на кожата му, а когато някой каже, че иска черно дете, тогава всички го адмирирате и хвалите? Аз не смятам, че деленето на деца по цвят на кожата (косата, очите и т.н.) е благородна постъпка.
Просто си представи следната ситуация:
Стоиш пред едно бяло 5-годишно ангелче и то те пита "Защо не взе мен?".
Отговора "защото си бял" харесва ли ти?
Естествено, малко вероятно е някога някое дете ще те попита подобно нещо и дори и да се случи, ти едва ли ще отговориш така, но това ще е истинската причина.
Моя съвет е да не избираш. Ако искаш дете, осинови дете.


„Никое добро дело не остава ненаказано!”
Ако искаш дете осиновиш себеподобно дете, хората казват - защо? Защо не дадем шанс на децата с различен расов, етнически, културен та дори и здравен статус? Ако искаш различно – отново – защо?
Права си Bendji - ами защото всеки има право да избира своя живот и това как и с кого ще го изживее!
Аз наистина благодаря на всички ви, но цитати като горния…………… А какво ще кажете за  следното:" Защо не взе мен? - Ами защото си черно!"
Благороден е самият акт на осиновяване. И вече спокойно мога да кажа, че в България колкото малко са чернокожите деца за осиновяване, то е и толкова малък шанса те да бъдат осиновени.


# 21
  • София
  • Мнения: 1 324
Моя съвет е да не избираш. Ако искаш дете, осинови дете.
...което и да е, няма значение какво чувстваш. Ако искаш да се ожениш, ожени се, за който и да е. Трябва да възприемаш еднакво всички мъже, всички деца, всички кучета, всички цветя... Любовта изобщо не е избирателна.

# 22
  • Мнения: 45
Моя съвет е да не избираш. Ако искаш дете, осинови дете.
...което и да е, няма значение какво чувстваш. Ако искаш да се ожениш, ожени се, за който и да е. Трябва да възприемаш еднакво всички мъже, всички деца, всички кучета, всички цветя... Любовта изобщо не е избирателна.


 Peaceточно това исках и аз да кажа,но ти го каза по-добре

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 15:03 от bendji

# 23
  • Мнения: 1 484
razbiramte  kakvo  si  prigivqla  i  az  sam  zagybila  dete  v   3  mesec  i  napalno  te  potkrepam  za  osinovqvaneto  ako  imam  vazmognost  i  az  bix go  napravila   ni6to  4e  imam  edno  sakrovi6te  na  2 god.  yspex  v   invitroto  stiskam  ti  palci.

# 24
  • Мнения: 2 123
Арвен, мила...
страданието ти в момента е такова, че не искай прекалено много от себе си или от съпруга ти... Даже се чувствам неудобно да те посъветвам каквото и да е (ще помоля и останалите - имайте малко милост, стига четохте лекции и давахте очевидни съвети!).

Арвен,  давайте сега за сега с малки крачици - като начало подайте документи за осиновяване. Впишете расата като изискване (никога не е късно да промените което и да е изискване ), щом засега това е вашето решение. Докато тече проучването ви и докато ви впишат - ще минат 3 месеца. После още малко ще почакате. През това време когато имате сили - мислете за същността на осиновяването. Ако искаш пиши ми на лични, мога да типратя доста неща. Мислете какво искате и какво очаквате, какво сте готови да дадете емоционално и дали ще очаквате нещо в замяна.
Мила, опитвам се да ко кажа деликатно, но няма да мога явно Embarassed Embarassed, моля те да ме извиниш:
Не осиновявай, ако мислиш че правиш жест или благородно дело... Тръгни към този акт с мисъл за себе си и за вас като двойка. Така е по-честно според мен. Виж ти/вие какво искате и на какво сте готови. Приеми осиновяването като дар, не като жертва Hug
Личен опит - Никола спаси живота ми, не аз неговия (той щеше при всички положения да бъде осиновен).

Спокойно мила, всичко ще се нареди Hug Hug

# 25
  • Мнения: 3 246
Арвен, аз не искам да ти давам съвети, момичетата са ти написали доста неща,  искам само да ти пожелая много много късмет във всичко онова, което правиш или което мислиш да направиш Praynig
Личен опит - Никола спаси живота ми, не аз неговия (той щеше при всички положения да бъде осиновен).

Фузи, това все едно са моите думи за Боби, аз го чувствам по същия начин Hug.

# 26
  • Мнения: 176
Здравей Arven, направи каквото решиш. Не слушай съвети (макар че и това е съвет Wink). Мисли и за здравето си, ако се дублират нещата, щото трябва да си здрава, за да си гледаш децата.
Що се отнася до "белязването" - обществото винаги за нещо може да те бележи като различен. Въпросът е до колко би "се белязал" ти самият от това набелязване.
P.s  Имам едно осиновено дете, смятам да пробвам и ин-витро след известно време . И аз си мислех, че когато се реша на трето дете (ако имам тази възможност) бих искала да имам негърче, мулатче или пък дете от друга националност. Това не е прищявка, когато човек е наясно какво иска. Децата са си деца, а "различното" е богатство, не е чума.

# 27
  • Мнения: 120


Аз не искам да съветвам - мисля, че нямам право, защото не съм осиновител. Искам само да коментирам колко различен е стилът на осиновителите и на тези, които просто се чувстват задължени да дадат мнение.  Най-много ми "допадна" мнението, че всеки има право да избира, защото на това дете ще посвети живота си.
Ами на този принцип, аз трябва да ги оставя мойте две деца, защото не са такива кавито аз бих искала да бъдат. Очите им не са сини, а аз ги исках със сини очи. В карйна сметка толкова търсих рус и синеок мъж, да се омъжа за него та да народим синеоко поколение, а то ... две деца с кафяви очи. И бих предпочела по-тъмна кожа, защото с тая бяла кожа - много алергични. И болнави, и изобщо...

Всички деца са прекрасни!

А обществото е изключително нетолерантно към различните. Не само у нас, но в някои "развити" страни хората са по-добре възпитани за да коментират гласно какво мислят за различните.


# 28
  • Мнения: 45
Съжалявам,че толкова ти е "допаднало" мнението,но нещо не си разбрала точно какво имах предвид,важното е че авторката на темата ме е разбрала Wink,защото и аз не съм осиновител,но имам покрай мен много роднини и приятели,които са на крачка от това и знам през какъв ад са преминали.Съвсем различно е това да имаш късмета и шанса да родиш свое дете,да го носиш 9 месеца,да го родиш,през всичкия този период ние се свикваме с бебчето,обикваме го,грижим се за нас съответно и за него,майката родила дете има неразривна вразка с него,при едни осиновители всички тези неща липсват,те трябва да направят много компромиси със себе си,да преминта през много трудности за да си осиновят дете и си мисля,че имат някакво право на избор.Пак казвам може и да греша,но това е моето мнение и не е нужно да се хареса на всички

# 29
  • Мнения: 4 138
законът дава право на избор, тоест, може да се посочат предпочитания. не виждам защо трябва да вихрим полемики точно в тази тема.
жената е претърпяла загуба и болка. колкото осиновители, толкова мнения. всеки е минал по някакъв път, но в крайна сметка всички имаме деца. тя няма. затова и се придържам към съвета, да не слуша съвети Wink
нека решава със сърцето си. лично аз и пожелавам успех. и след като иска цветнокожо дете, нека направи постъпки да осинови именно такова. техните шансове са в пъти по-малки от тези на светлокожите деца.

а за неразривната връзка между родилата жена и детето, може да поспорим. официалната статистика за българия е - 8000 деца, растящи в домове. те нямат тази неразривна връзка с родилите ги жени. цифрата на осиновените също е голяма. там пък има неразривна връзка с осиновилите, а не с родилите ги жени. прекалено големи цифри, за да са просто случайност.

и мисля, че повечето осиновителки ще се съгласят с мен. ние не правим компромиси, когато решим да имаме дете. просто, когато се появи, става наше. по-скоро природата прави компромис с нас. децата ни не са компромис. най-малкото не е честно спрямо тях да твърдим подобно нещо. а и не е истина.

така че, Арвен, давай смело. черно, зелено, бяло или жълто. след като искаш нещо, бори се за да го имаш. при всички положения няма да стане от днес за утре, така че имаш време да обмислиш решението си и да намериш верния път. лично за теб и твоето семейство.

Общи условия

Активация на акаунт