кога за първи път дадохте сокче и по колко

  • 2 546
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
След годинка, беше доста, не помня колко милилитри точно. Той така или иначе ядеше всякакви плодове вече.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 337
Следя темата Peace Аз още не съм въвела.Мисля след 7-8 месец...Много дразни според мен лигавицата...Дадох и веднъж от морков около 30 мл изпи и повърна...от тогава не е кусвала сок..и се 4удя изобщо до одинката нужно ли е...ядем си пюрета..

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сега сигурно ще ме линчувате, но аз съм привърженик на старата школа. Сок опитах да давам от 40ия ден по препоръка на педиатъра. Не се получи защото мойте имаха много силни колики до 5-6 мес. После опитвах още няколко пъти, започнаха да го пият без проблем в 4ия месец, но купешки сок на хип. Домашни сокове пият от 6ия мес. Според мен пробвай, ако няма проблем давай му, ако има колики изчакай малко.

# 18
  • Мнения: 244
Здравейте мами,
Моя син е на 4 месеца, но е недоносен. От термина е на 2,5 месеца. Вие препоръчвате ли да опитам сокче от ябълка или да изчакам. Мисля че коликите попреминаха, но не знам. А пюретата кога да започнем?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Сок дадох на 7м разреден 50:50 с вода.Мен също ме посъветваха да дам още на 2м сок,но като попрочетох това-онова не го направих.

# 20
  • Мнения: 302
Нашета докторка ни каза да почнем сок от ябълка от 45 ден.И така и направихме.Инямахме никакъв проблем.

# 21
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Още не съм давала. И не го смятам за абсолютно никаква загуба! А иначе, нашата педиатърка ни посъветва да го направим още докато дъщеря ми беше в 3 месец (че и по-малка, май...)
Предпочитам да пасирам пресни плодове.

# 22
  • Мнения: 22 436
Дадох сок около 11месеца. Преди това изобщо не искаше да пие нито сок, нито вода.
По принцип можеш да даваш след 6-7месец по малко, разреден с вода ако толкова искаш.
Но реално няма особен смисъл.
А за сок от 2рият месец, прясно изцеден....нямам коментар.


iva i, дъщеря ми също е недоносена. Неонатолога задължително трябва да ви е предупредил, че недоносените бебета се захранват при навършени 6месеца коригирана възраст, или най-рано при 5месеца коригирана възраст. За сок, чак накрая, около 1г, но в никакъв случай преди 9-10месеца. Не си прави експерименти с детето. Кърми го или му давай АМ, но без всякакви сокчета, пюрета и т.н. от сорта.
Дъщеря ми захраних на 7месеца (5месеца коригирана възраст) с оризова каша, после пюре морков, морков с тиква, ябълка с тиква и т.н.

# 23
  • София
  • Мнения: 415
Още не съм дала. Ядем плодовете и пием вода  Peace

# 24
  • Мнения: 9 973
на 2м. и ЖЕСТОКИ колики

# 25
Аз започнах в края на 2 мес. със сок от ябълки по 1-2-3 л. и така до 20-30мл като редувах през 3-4 дена с морков. Много ги харесваше и  е нямал колики (поне не бяха силни) Laughing

# 26
  • България
  • Мнения: 457
На 9 месеца му дадох за първи път сок от ябълка,но не го иска.Повече не съм давала.Хапва си ги пасирани Wink

# 27
  • Мнения: 1 095
на 5-ия месец , 50 милилитра  Peace сок от диня

# 28
  • Варна
  • Мнения: 567
След 7-я месец!

# 29
  • Мнения: 2 960
след годинката.Първо дадох около 50 мл.ябълка на Хипп Peace

Общи условия

Активация на акаунт