Бъдещи мами Февруарки-сладки дебеланки,чакат бебета засмянки...

  • 11 685
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 173
За варненската среща - аз не съм сигурна, защото не знам какво ще е времето, дали съпругът ми ще ме докара, че сама вече не шофирам, така че ме бройте под въпрос  Peace
За болничните и сметката - Mia66 много точно го е написала. Само да добява, че е нормално да се бавят болничните - Например аз получавам заплатата си за м. Септември на 20.10, което значи че болничния за септември ще ми го преведат най-рано края на октомври. Всичко зависи кога се подава инфото от Вашето счетоводство към НОИ, обикновено 1 ден след начисляване/изплащане на заплатите  Peace

# 211
  • Варна
  • Мнения: 78
Здравейте мамчета. Отдавна не съм влизала и гледам доста теми сте изписали. При мен е голяма офанзива че ни предстои на 01.12.08г сключване на брак, започваме и нов бизнес и т.н. Не стига времето. Иначе с бебка сме добре, рита като футболистче  Hug Но това ме успокоява де Simple Smile Видях, че варненските мамчета стягат среща. Ще помоля ако се спрете на място и дата да ми пуснете едно лично съобщение, че може и да пропусна пак темата. Лека вечер на всички, почивайте повечко .......... че малко остана  Wink

# 212
  • Мнения: 67
десика начупваш шоколада на парчета и го слагаш в малка тенджерка или метална паничка,нея съответно в по-голяма не много пълна с вода и на котлона .Малко бавно става докато заври водата ,но с малко по-вече търпение ...GrinningКато започне да се разтопява го бъркаш, понякога аз слагам и малко прясно мляко и масло още в началото

# 213
  • Мнения: 40
Здравейте!!! Аз малко пострадах, но не исках да ви шашкам и затова чак сега пиша - миналата седмица бях с разкритие 4см. и доста силни контракции. Сега съм по-добре на хапчета и трябва много да лежа.
Изпуснала съм 3-ри или 4-ри теми...
Искам да ви попитам - на вас казват ли ви размера на главата на бебето в мм.  или от къде мога да намеря такова инфо за размера на главата по седмици?

# 214
  • Мнения: 89
Betunga,радвам се,че сега всичко е наред!!!

Carbo,супер си!Стана ми много съвестно,че ангажираме мъжа ти с нашите срещи.. Embarassed Да знаеш-много е стабилен щом след работа и преди твоята ФМ се занимава с нашата резервация!!Адмирации!

Ние с hetera,Cutesmallcat i Gall обиколихме около 10-ина пъти магазина на Чиполино,а и някои други в търговския център.
Hamelionche Hug

desika,браво!Хубави ли станаха?И най-вече-лесно ли?

# 215
  • Мнения: 71
Здравейте "коремки", мили бременелки,
аз изпуснах почти цялата тема от "скиторене".
Първо ще се отчета, а после - ще чета, чета, чета  Laughing Laughing
Днес бях при доки, бебчо е пораснал - 1.250 гр, обърнал се е с главата надолу и плацентата му е ок. От 31-ва седмица трябва да ходя на записи. Разрешиха ми да пия витамин В комплекс /отделно/ заради болките в тазобедрените стави.
За срещата в събота - изникна ми един ангажимент и май няма да успея да се включа /уви/ този път.
    Да се похваля от шефа си - супер готин и разбран. Понеже си нямам право на повече болнични за тази година, а на ТЕЛК е ужасно сложно да минавам, си пуснах отпуската, но ми "липсват" още 8 дни, за които трябваше да пускам неплатена /ще ми намали парите за майчинство/. Шефа обаче сам ми предложи за тези 8 дни да си ме водят на работа, а догодина да ги оправим с полагаемата се платена отпуска за 2009 или хич да не ги компенсирам, ами да си гледам спокойното бременеене и после бебето. Е това ако не е готин шеф- здраве му кажи. Да е жив и здрав, и дай Боже повечето да са като него - човечни и добри хора!
P.S. нещо ми е залипсвала мамури, ама може да греша де, айде все пак да прочета...
Да не спират добрите новини в темичката ни!!!

# 216
  • София
  • Мнения: 83
betunga Радвам се че вече си добре.Още е много рано да излизаме, Laughing да стои там на топличко за празниците.  Wink

Ето ти малко инфо за размера на главата на бебо(трябва да имаш снимчица от ехографа за да ги разчетеш: http://archives.bg-mamma.com/archive/000/042/168/42168/42168.html

# 217
  • Мнения: 40

larakroft1 благодаря ти за бързия отговор  newsm10
  Hug за всички мами и   love001 за всички бейбита  preggo

# 218
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 908
Деси, тук съм, ама не смогвам с нищо и пиша само ако нещо имам да кажа. Лежа, чета, гледам филми и се боря със зверски киселини Close От една седмица непрекъснато имам. Утре съм най-накрая на док след посещението в болницата и да видим как се държи малката тутла. Laughing А иначе - излизам за по малко до двора на кооперацията или до магазина, но се уморявам бързо и се прибирам. Абе като един затворник съм Confused
Бетунга, дано няма повече такива проблеми и да си изчака бебето до термин Praynig

# 219
  • Мнения: 1
Здравейте, сладуранки!
Сонче, добре дошла! Лека и безпроблемна бременност!  Hug
Карбо, страхотна си и мъжът ти също! Ще гледам да дойда, дано съм по-добре тогава, сега се лекувам!
Бетунга, на мен всеки път ми мерят диаметъра на главичката на бебка! Ако са ти направили снимка, виж размера на ВРD, това е големината на главичката на твоето бебче! А иначе по статистиката на една книга, която проследява бременността седмица по седмица, трябва в 28 г.с. да е 7,2 см., но при мен винаги има разминаване с тази книга, така, че не й се доверявам напълно! Дано съм ти била полезна! А иначе можеш да погледнеш това http://www.bg-mamma.com/site/content/view/16/66/
ААААА, ЧЕСТИТО МИ СЕДМО КВАДРАТЧЕ!
Лека вечер от мен! Целувки!  wavey

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 18:29 от dideroncho

# 220
  • Мнения: 139
Привет Мацки,

Бетунга, радвам се че вече си добре. Почивай  и стискай краката, не пускай човечето да излиза  Hug

Момичета, намерих страхотен сайт с готварски рецепти и картинки:
Който не може да трае, да не чете, текат лиги....http://kulinarno.wordpress.com/

Деси, какво стана с меденките, харесаха ли ти?

Гея, чакаме с нетърпение да чуем как сте. Стискаме палци!

# 221
  • Мнения: 592
betunga радвам се че всичко се е стабилизирало - почивай си сега повечко и за нищо на света не се преуморявай. Според мен 4 см разкритие не са били шега работа,  Hug Темите ще наваксаш, важното е да сте добре с детенце  Hug

ioli - страхотни идеи има вътре - ама си права че текат лиги Simple Smile утре се запрятам да спретна нещо от сайта ако не ми мине котка път. Simple Smile Благодарско  Hug

# 222
  • Мнения: 139
hamelionche, и аз така, утре ще се отдам на кулинарни подвизи, мисля да меся хляб, някаква манджичка и десертче.
Ще си купя моцарела и за пицата, за през седмицата, звучи много лесно. Вече нямам търпение да е утре  chef.
Нещо ме избива на готвене...това ме изненадва.

# 223
  • Мнения: 1 134
betunga, дръж се, почивай и стискам палци всичко да е наред!

Geia , и ти си почивай. Никакъв затворник не си - наслаждавай се сега, че после знаеш - по цял ден ще си навън с количката. Wink

Carbo, и от мен благодарности на съпруга ти. Този път се надявам да успея да дойда и аз!

Ниема, няма никакво значение какви са халките, още повече пък като сключвате само гр. брак. Символът им е свързан с църковния брак, по време на Венчанието се освещават и тогава вече може да вложиш някакъв смисъл и емоция в тях. Дори ние отказахме в гражданското да ни слагат каквито и да било халки и корони, защото там само повтарят идеята от църквата, но без съответната благословия, така че ни се стори безмислено.

Аз най - накрая започнах да се наслаждавам на болничния си и свободното си време. Мога да си взема детето от градина в нормален час, да почета, да се разходя, да си видя къщата... Осъзнах колко много ми е коствала тази работа.
И мен ме избива на готвене - чак вечеря на свещи организирах тази вечер. Crazy А иначе хич не ми е любимо занимание. Тези хормони ще ни направят като степфордски съпруги. Laughing

# 224
  • Мнения: 40
Geia и аз имам страшни кисилини - и сега като трябва да лежа са още по-много  #Crazy пия по една чаена лъжичка сода, една ч.лъжичка лимонтозу + една супена лъжичка захар - всичко това разтворено в 200гр. вода. Помага ми за 3-4 часа.

dideroncho и на мен всеки път ми мерят размера на главата и го записват на една бланка. Бях решила да питам колко тежим, но като ми казаха да стягам багажа за болницата... та чак днес погледнах бланката и в нея пише точно това което ти си цитирала от книгата - 28 г.с. 7,2см. благодаря ти!!!  newsm51
ioli  Joy успя да ме разсмееш - ок ще стискам  Peace
 
Лека и спокойна на всички   love001
 

Общи условия

Активация на акаунт