Въпрос относно парно на твърдо гориво

  • 9 293
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 100
До комина точно няма как да я сложим, тъй като там ще е кухнята. Единственото нещо на ум, което ми идва да я сложим в спалнята, но няма ли да става прекалено горещо? Тя е 12кв.м.  newsm78

Относно отворите - виждала съм тръбите от камината да минават по земята...Тогава къде са тези отвори?  newsm78

Как`Сийка, може ли повече инфо (в стаята, която е печката необходим ли е радиатор; може ли и с въглища; колко ви излезе всичко и т.н. )?  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 25 620
За цени нищо не мога да ти кажа, нямам информация какви са в момента.
Печката-камина ни е в дневната, няма нужда от радиатор, топли предостатъчно. В спалнята и детската има по един радиатор 2 квт и 3 квт съответно. Гори само дърва! Въглища - не. Но пък така не пуши и не мирише гадно. Също и пепелта, която пада в чекмеджето отдолу е съвсем малко, не е като сгурията от въглищата. Аз даже я събирам и я давам на майка ми да си тори градината.
Хубавото в този случай е, че не е необходимо печката да е точно до комина. В нашия случай тръбата минава през общата стена с детската и се включва в комина там. Дърпа си без проблеми.
Съседите ни със същата такава печка отопляват дневна, спалня, детска, кухня и баня. И при тях се намира в дневната, а ползват комина на кухнята.

# 17
  • Мнения: 220
За цени нищо не мога да ти кажа, нямам информация какви са в момента.
Печката-камина ни е в дневната, няма нужда от радиатор, топли предостатъчно. В спалнята и детската има по един радиатор 2 квт и 3 квт съответно. Гори само дърва! Въглища - не. Но пък така не пуши и не мирише гадно. Също и пепелта, която пада в чекмеджето отдолу е съвсем малко, не е като сгурията от въглищата. Аз даже я събирам и я давам на майка ми да си тори градината.
Хубавото в този случай е, че не е необходимо печката да е точно до комина. В нашия случай тръбата минава през общата стена с детската и се включва в комина там. Дърпа си без проблеми.
Съседите ни със същата такава печка отопляват дневна, спалня, детска, кухня и баня. И при тях се намира в дневната, а ползват комина на кухнята.

 Peace Как`Сийка е казала всичко - нямам какво да добавя... освен, че ако ше слагаш алуминиеви радиатори - едно ребро към 200 вата е около 20 лева и с печката и тръбите и помпата и разширителния съд ще ви излезе може би към 1000 лева, отделно майсторлъка  - аз повече от 300 лв. няма да дам за него...

# 18
  • Мнения: 505
Ние сме с камина с водна риза и радиатори, отопляваме доста голям етаж около 120 кв.м. Доволни сме, защото е топло навсякъде  Peace  Ето такава е нашата камина.

http://www.prity-bg.com/Products/Kamini/Prity/Prity.htm

# 19
  • Мнения: 352
1000лв.??? - Това е смешна сума. Ето нашата сметка, същата квадратура на апартамента, парно правено преди 5 месеца.
Камина/прити/ 21кв. -360лв.
Ребра радиатори- 40бр. по 19лв.-760лв.
Помпа-италианска-130лв.
Разширителен съд-8л.-35лв.
Кюнци-20лв.
Маркуч-50м.-около 40лв.
Обезвъздушители за радиаторите и печката -4бр.-44лв.
Кранове разни, тройници, конзоли за радиатори и тапи-80лв.
Кранове за печката, разпределители-около 30лв.
Работа/на точка по 50лв/-4 радиатора, печката, бойлера-300лв.
Зарядно , ако спре тока-150лв.

ОБЩА СМЕТКА- 1950лв.,че и малко отгоре.

# 20
  • Мнения: 25 620
При нас камината с помпата, водната риза и разширителния съд си вървяха в комплект, цената беше около 750 лв. Но пък сложихме стоманени радиатори, които струваха около 300 лв. и по лично мое (а и не само мое) впечатление топлят по-добре от алуминиевите. Частите са си части, от там не може да се икономиса. Но ако човек има познат, който е правил такава система или просто е по-сръчен в ръцете, може да си ги навърже и сам.  Wink

# 21
  • Мнения: 2 100
galinela, тази парички много добре звучат. На нас ни казаха за 75 кв.м. 3 радиатора, камина, монтаж и т.н. (без бойлери) щяло да ни излезе между 3500 и 5000  Rolling Eyes

Давайте координати на фирми...От Варна съм, дано имат прдставителство тук.

Фирмата, която питах тук е тази: http://www.lakal-bg.com/

# 22
  • Мнения: 352
Джиджа, за голяма сума говориш. Реално не може да бъде цената такава, каквато и камина да купиш. Моят съвет е да не разчитате на фирма. Има частници. Той да ви напише какво да купите, питате го колко на точка и така. Това ,което остана/маркуч най-вече/ си го върнахме.Но 5000 си е цифра. Не се хващай в никакъв случай. Нашата квадратура е същата.

# 23
  • Мнения: 2 100
Абе на мен и 5000 ми се видя хубава цифра, особено след като мъж ми ровейки в нета ми обяви цена не по малка от 10000  Laughing Laughing Laughing

За такива частници не съм се замисляла...не ми е идвало на ум де. Ще се поразровя, може от нейде да излезе нещо  Hug

# 24
  • Мнения: 1 175
Според мен сумата,която ти искат е доста завишена.Ние нашето парно го правихме миналата година и колкото и да са пораснали цените ми се струва много.Значи ние за чугунен котел 25киловата,75 алуминиеви глидери,бойлер със серпентина,подово в баня и тоалетна и всичко останало,което системата изисква и което вече беше цитирано в темата платихме 4500лв.

# 25
  • Мнения: 2 100
Да, явно цената е завишена  Rolling Eyes Но все пак само там съм ходила, тъй като ни е наблизо. Затова се надявам някой тук да даде препоръки за някоя фирма, че с малко дете е почти невъзможно да обикаляш по студа.  Confused

# 26
  • Мнения: 220
Да, явно цената е завишена  Rolling Eyes Но все пак само там съм ходила, тъй като ни е наблизо. Затова се надявам някой тук да даде препоръки за някоя фирма, че с малко дете е почти невъзможно да обикаляш по студа.  Confused

за кой град...

# 27
  • Мнения: 2 100
Да, явно цената е завишена  Rolling Eyes Но все пак само там съм ходила, тъй като ни е наблизо. Затова се надявам някой тук да даде препоръки за някоя фирма, че с малко дете е почти невъзможно да обикаляш по студа.  Confused

за кой град...


Става дума за Варна  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 100
Ще ме побъркат тия хора!  ooooh!
Мъжът ми говорил с други фирми за парно. Едната му казала, че е по добре да не си правим парно, тъй като скоро щяло да бъде безмислено и нямало да се ползва.
Друга фирма пък му казала неща, напълно обратно на това, което чета. Камината трябвало да е доста по отдалечена от комина. Т.е. както е при нас, излиза, че трябва да се намира на единствената ми свободна стена, като по цялото й протежение трябва да се прекара комина (тръбите). Аз малко не мога да си го представя това...Изобщо незнам кой ще се навие на такова разхищение на място. Разбрахме поне други важни неща - камината трябва да е излята чугунена, тъй като искаме да слагаме основно въглища. После пък трябвало да има някакъв разширител (за който също трябва да мислим място), както и тръба, която да води до канала и там да се излива водата от парното при нужда. И то какво се получава? - Трябва едва ли не стаята, в която ще ти е камината да е 10 на 10  Tired

# 29
Ние сме с камина ,,Металик" 10 kw. за 70 кв. апартамент. Два радиатора , лира в банята и бойлер. Грее здраво. Ходим по къс ръкав цяла зима-КЕФ ГОЛЯМ!!! ОБАЧЕ се изгърбих от мъкнене на дръве. Заради мръсотията жена ми налита на бои !!! #Cussing out Терасата прилича на дървосекачница с кофа пепел от изгорели дръве. Sick  Като се простре и духне ветер всичко става дарма-дан. ooooh! На всичко отгоре малкият ми син (10 м.) явно се интересува също от темата понеже от време на време пълзи към нажеженото желязо с бясна скорост което ме докарва до подлуда, та чак ми присяда виното.

Общи условия

Активация на акаунт