Искам съвет

  • 5 105
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 825
А забравих да похваля утайката от кафе... между двата крема я пробвах, наистина има голям ефект, само дето правя цялата баня в кафе Embarassed

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
и аз само с утайка и много вода вътрешно Wink...имам от БГ един крем дева, ама съм се мазала с него 2 пъти и така си стои

# 17
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
ъх, аz нещо май не мога да дам съвет. Имам един антицелулитен крем като превантивна мярка, но с него се маzах общо 3 пъти и дотам ми стигна мерака Embarassed

# 18
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Аз съм най-доволна от Виши,определено има ефект.Миналия месец реших да си взема Гарние(тук рекламират много новия,който е на ролка като сухите дезодоранти) и съм приятно изненадана Grinning за 20 дни 1,5см  Wink .

# 19
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
що тъй хич не им вярвам  на тез лепенки? Thinking
преди години си бях  взела такива за почистване на лице обаче... ами нищо!
на RоC някой пробвал ли го е антицелулитния?


а между другото чувам добри отзиви за някаква италианска козметика Lucia. не съм сигурна, че се пише така  Embarassed
сигурно mcdirockчето ще ни каже нещо повече? Mr. Green Grinning newsm78

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
А някой ползвал ли е лепенките на Лореал
На тия лепенки съм им хвърила око,ама 10 лири и нещо за 6 лепенки Shocked


Ами това с утайката на кафето какво е? Как го налагате какво що? Може ли малко повече инфо?
Аз имам малко портокалова кожа останала ми от раждането и се чудя какво да я правя....идейки някакви да знаете? И на това целулит ли му се казва? Embarassed Embarassed


хващаш в шепите (да е влажна утайката де) и започваш да разтриваш по кожата, , отмиваш накрая, бедрата ти стават едни розовки и гладки след това....и миришеш на кафе и...чистенето на душа или ваната не ти мърда, но това си е бял кахър Confused

# 21
  • Мнения: 1 173
Как се каzват на немски? newsm78

ProGym или Energiser (потърси в гугъла, ако не е така ще си каже сам истинското име)  Crazy Grinning
Ама ти като искаш да забременяваш, не е много препоръчително ползването на такива колани. #Crazy Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 825
Аз имам малко портокалова кожа останала ми от раждането и се чудя какво да я правя....идейки някакви да знаете? И на това целулит ли му се казва? Embarassed Embarassed

Цитат

Това на Дав, което аз съм си купила (душ гела и балсама за тяло), пише 4е помага и за портокалова кожа. Аз мисля 4е е разли4но от целулита...ама някой по запознат да каже newsm78

# 23
  • Мнения: 810
Тея, според мен кремовете също не помагат. Или помагат, но само ако са включени в цяла програма за тонус и начин на живот.

Преди си бях взимала някакви скъпи ампули от БГ на Галеник мисля че бяха, много се изръсих. Нищо! При това ми ги слагаха с масажи. После като дойдох тук започнах фитнес програма, която си я взех от сайт в интернет, ако се интересуваш мога да ти я кажа. За три - четири месеца постигнах такива резултати, че и аз не можех да повярвам. Особено кожата ми се промени страшно много, след още два месеца бях екстра Simple Smile Но след това ми писна и сега съм на едно "меко" ниво  Crazy и естествено отпуснатата кожата и целулита ми казаха едно голямо здрасти. Пак започвам обаче програмата и мисля този път да си я поддържам, защото спреш ли всичко се връща. 

Взех си дори крем на Нивеа от тези новите с Q 10. Не зная дали ще ми помогне за махане на мазнините по краката, но ще е допълнително средство.

# 24
  • Мнения: 1 246
Тея,и аз не вярвам на лепенките,странно ми е ей тъй лепнеш я и слабееш newsm78 newsm78
В момента ползвам на Гарние,и има ефект,дали защото смъкнах доста килограми като цяло,или е от мазилото не знам.

# 25
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Аз си купих един френски Percutafeine

много е хубав но мисля че действа много временно. С 10% кофеин е, според мен изгонва водата от целулита и тя после пак се връща. Ако се съчетае с малко спорт и НВД според мен ефекта е по-голям. Аз пия и едни хапчета против целулит на Джеймисон, с много билки в тях, много добре ми влияе всичко взето заедно, досега -3кг и нямам вече ясно изразени бричове Grinning.

# 26
  • Мнения: 4 212
КЛара,
офертата за Дов е в Карефура.Има и на Гарние, ама нео малка ми се вижда опаковката.

А тези дето пият нес кафе, от комшиите ли да вземат утайката newsm78 Mr. Green

благодарско на вси4ки, поне ми станя ясно, 4е за сега да не купувам скъпи марки.Запо4вам с Дов и Гарние, ако имам време да отско4а и до Аликанте ще си взема и Ив роше......ааа, записах се и на фитнес, много оби4ам, 30 евро 15 посещения.Дано издържа. Flutter

# 27
Много  подходяща тема, точно навреме /за мен/, Тея. От вчера съм на диета, съчетана с хапчета, които уж подобряват метаболизма и т.н., с една дума, за отслабване /66 кг съм, а искам да стана най-много 60 кг/. Ще започна и да тренирам /взехме си доста уреди за градината/ и започнах с крема срещу целулит. И аз си взех на Лореал, не съм супер редовна, но засега май няма много - много ефект при мен. Преди 2-3 години бях ползвала на Виши Д.Сток- бях повече от доволна. Не тренирах по онова време /даже май бях бременна/, но целулита направо изчезан за нула време. Но, когато го спрях и... Embarassed Бяха ми дали идея за меден масаж /извинявайте, ако се повтарям/- имал наистина страхотен ефект за целулита, но е доста болезнен отначало и краката ти малко посиняват. Ние /казвам ние, защото ти трябва помощ/ го направихме само веднъж досега  Embarassed. Значи, 2 лъжици мед се забъркват точно преди употреба с няколко капки етерично масло и после се вземат в дланите на този, който ще ти го прави и отначало с по-леки потупващи движения се нанася върху засегнатите участъци. И така, се увеличава /то и без да иска заради лепненето се увеличава силата, с която те потупват/ 'пошляпването' за 5-10 минути. Много било важно да е ПРЕЗ ден. Само че, чудя се как би се отразило за разширени вени... Нали, например, кола-маската не се препоръчва за хора, склонни и с разширени вени. Как мислите?  newsm78

# 28
  • Мнения: 1 909
Ето ти една статия, която навремето преведох от едно немско списание , дано да ти е от полза  Simple Smile


кое предизвиква целулит?

1. хормонални промени:
напр. висок естроген - по време на пубертет, бременност.
женският хормон облагородява задържането на мазнина и на вода. противозачатъчните също са суспектни в това отношение, поради високото съдържание на естроген.

2. гени.
по-отпуснатата тъкан е предразположена към целулит, дори и при млади и слаби хора. /мъжете също имат целулит, но в много по-малки количества/

3. забавена обмяна на в-вата; нарушени функции на лимфите:
до такива нарушения се стига, когато се задържат вода и "отпадъчни продукти" при изгарянето на клетките в тъканта. масните клетки в такива случаи могат да се уголемяват до стократно (нормалните размери са около 1,5 милиметра)

4. неправилно хранене:
когато се приемат в по-голямо количество животински мазнини и киселини, напр. млечни продукти.

5. цигари; алкохол; стрес; малко движение.
всички тези фактори нарушават кръвоснабдяването на кожата и пречат на правилната обмяна на в-вата.

6. ултравиолетовите лъчи:
уваличават свободните радикали, които унищожават колагена и еластичните тъкани, от които е изградена тъканта.

7. (свръх)тегло:
дори и най-кльощавите манекени имат портокалова кожа, въпреки това е доказано, че при жени с по-дебела кожа целулитът е в по-голямо количество.


трикове за предотвратяване на целулита в домашни условия:

1. иглов масаж (дермапунктур-ролер)
подобрява циркулацията на кръвта и предизвиква производството на колаген. засегнатите части се масажират ежедневно по 10 минути /може и с по-груба четка или с ролер за масажи/
цената на дермапунктур-ролера в Германия е около 75 евро.

2. ролково-вакуумна техника:
сходна е с лимфния дренаж, но е по-силна като ефект. електрическият апарат /напр. на Philips / струва около 160 евро.
с този апарат се повдига кожата и тъканта се масажира. наслагванията на вода биват по-лесно транспортирани от лимфите.
ежедневно се прави 10-минутен нмасаж, като се правят движения отдолу нагоре.

3. пийлинг.
с по-твърда гъба, четка, морски пясък или морка сол се прави пийлинг на всеки три дни. така се подобрява кръвообръщението. ако след това третирате кожата с някакви препарати против целулит, те по-добре могат да вникнат в кожата.
важното е по време на пийлинга да не се натиска, а да се правят кръгови движение, като се започне от краката по ханша, дупето към ръцете и раменето.

4. студено-горещ душ:
така се подобрява обмяната на в-вата, кожата може след това по-добре да транспортира хранителни продукти.
започва се с гореща вода от кутрето на десния крак, нагоре към дупето и се свършва с кутрето на левия крак /започва се от десния крак, защото той е по-отдалечен от сърцето/.
да се избягват частите с разширени вени!

5. душ-масаж:
по време на душ можете да масажирате с четка от изкуствен косъм засегнатите от целулит части.

6. морска сол:
вана с морска сол от Мъртво море подобрява обмяната на в-вата, намалява отоци или подпухнатини. слагате 250г. моркса сол във ваната и лягате за около 15 мин. след това се изкъпете и обилно намажете кожата с крем или лосион.

7. кал:
калта абсорбира всички излишни продукти, които пречат на кожата да диша /талк, бактерии/ и същевременно я подхранва с минерали.
1 ч.л. олио и 1 с.л. пречистена кал се смесват. намазвате засегнатите участъци и ги обвивате с фолио. оставете 30 мин. да действа.
избършете със суха хавлиена кърпа, а остатъците изплакнете.

8. щипане.
с помощта на палеца и показалеца защипвате кожата лекичко, дърпате я нагоре и пускате. два пъти дневно по 5 мин. прави кожата еластична.

9. тъмен тен.
тъмната кожа изглежда по-свежа и гладка.

10. терапия с аромати:
по 3 капки росмариново масло, портокалово и мушкатово (за информация: здравецът също е вид мушкато) масло се смесват с 3 с.л. слънчогледово олио. сместта се втрива в портокаловата кожа и се оставя през нощта да подейства. съживява и прави кожата по-гладка.

11. масаж с масла или вазелин:
кожните лекари казват, че масажи с масла/вазелин предотвратяват появата на целулит и стрии. два пъти дневно да се втриват с кръгови движения.

12. хвойна:
маслото от хвойна активира обмяната на в-вата. 5 капки хвойново масло се смесват с малко жожоба, намазват се засегнатите части, овиват се в целуфан и се оставя да действа 20 мин. остатъците се втриват с кръгови движения, докато попие.

13. студени компреси:
студените компреси и масажи /напр. с ледчета/ действат стимулиращо на тъканта. порите се свиват и кожата изглежда по-стегната.

14. анти-целулитни панталони:
чрез лекия натиск се предизвиква по-добра микроциркулация.

15. упражнения:

лягате по гръб, ръцете лежат спокойно до тялото. свивате колената, десния глезен слагате на лявото коляно, стягате дупето и броите до 20. сменяте краката. упражнението се повтаря 5 пъти.

вземете един надут балон и го поставете между глезените си на земята. леко го стиснете и бавно клякайте. повторете 20 пъти.

застанете с гръб към стената. единия крак леко го сгънете, като сложите зад него (м/у крака и стената) балона. опитайте с петата да притиснете балона и бавно да го търкаляте по стената нагоре. сменете страните. повторете 20 пъти.


16. в офиса:
никога не сядайте крак върху крак! така се нарушава кръвообръщението, предизвиква застой и натрупване на кръв и лимфи. при възможност вдигайте краката си на ниво по-високо от таза; правете кръгове с краката; ставайте по-често.

17. стълби:
най-добър ефект се постига при качване на стълби. стяга краката и дупето повече отколкото напр. разходка в планината или игра на тенис.

18. изометрични упражнения:
където и да стоите, можете да ги правите: просто стягате дупето, задържате 15 секунди и отпускате. повтаряйте 5 пъти.

19. издишване:
вдишайте дълбоко през носа, задръжте дъха 4 секунди и на 10 къси издишвания с коремните мускули издишайте пак през носа. опитайте да дишате колкото можете по-шумно, сякаш искате с всяко издишане да отместите товар, който е на гърдите ви. правете го 5 пъти дневно.

# 29
  • Italia
  • Мнения: 4 492
що тъй хич не им вярвам  на тез лепенки? Thinking
преди години си бях  взела такива за почистване на лице обаче... ами нищо!
на RоC някой пробвал ли го е антицелулитния?


а между другото чувам добри отзиви за някаква италианска козметика Lucia. не съм сигурна, че се пише така  Embarassed
сигурно mcdirockчето ще ни каже нещо повече? Mr. Green Grinning newsm78
Хари4ка,ей мъ на  Grinning Аз знам за една козмети4на марка която се казва Lycia:дали не става дума за нея  newsm78 Eто това е http://www.artsana.com/ita/html/cosmetics/i_cosmetics.htm
Не съм ползвала продуктите и не мога да кажа ниЩо по въпроса  Embarassed
А по темата:аз не ползвам антицелулитни кремове заЩото съм на мнение ,4е целулита само с тях не се премахва. Може би като супорт да, съ4етани с активен спорт,може би масажи и  здравословно хранене. Но според мен само с крем4ета ниЩо не става. За протокола и аз имам яки култивации за елиминиране ама дали Ще успея някога... newsm78  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт