Моля за рецепта за заливка на мусака

  • 13 381
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 549
Момичета,последният път като правих мусака я залях с "Маги фикс малки тайни"/специално за мусака/.Стана много вкусна и отгоре с хрупкава коричка.

# 16
  • Мнения: 14 654
Направих с кисело мляко, яйца, брашно и черен пипер, досега не съм правила никога заливки с кисело мляко, все с прясно, ще видим дали ще е вкусно. Аз ви благодаря за идеите и ще си ги запазя в готварския тефтер до една.
Белинда, брашното сурово ли го смесваш с млякото и яйцата или първо го запържваш в мазнина? Защото подобна заливка на твоята с кашкавал правя за гръцка мусака и в нея запържвам. Всъщност става като сос бешамел с яйца и кашкавал.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
2 яйца, 1 ч.ч. кисело мляко, брашно до получаване на кашица с гъстотата на боза.

Същото само че слагам 1 кофичка кисело мляко.

# 18
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157







Аз я правя с 2 яйца+ 2 с.л. брашно + 1 кофичка к.мляко + сол + черен пипер.
Всичко  разбивам със шейкър.
Вместо к.мляко може и с прясно!
И аэ

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Белинда, брашното сурово ли
Сурово. За мусака пържа каймата и ако пържа и брашното за заливката, много пържено ще ми дойде.

# 20
  • Мнения: 132
Не слагам цяля кофичка кис мляко.Иначе пак две яйца,две суп лъжици брашно,сол и мъничко сода.Всичко бъркам с пасатора и заливам.

# 21
  • Мнения: 110
Класика, 1 кофичка мляко-кисело, 2 яйца, 2-3 лъжици, брашно и сол, аз не слъгам сода ,защото ми мирише.

# 22
  • Мнения: 9 973
1 яйце,1 кофичка кисело мляко,1 с.л. брашно,щипка сол,3 щипки сода бикарбонат.Всичко се разбърква до гладка смес и се залива мусаката.
и аз така правя

# 23
  • Мнения: 6 461
Яйца и кисело мляко и отгоре настъргвам кашкавал.

# 24
  • Мнения: 751
Яйца и кисело мляко и отгоре настъргвам кашкавал.
Не съм правила с кашкавал,но следващият път ще пробвам.Сигурна съм,че е вкусно. Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 774
В нашето семейство я правим така от край време: 1 кофичка кисело мляко, 4 яйца и малко сол - според големината на тавата и количеството на мусаката, продуктите се коригират.

# 26
  • Мнения: 6 461
Яйца и кисело мляко и отгоре настъргвам кашкавал.
Не съм правила с кашкавал,но следващият път ще пробвам.Сигурна съм,че е вкусно. Heart Eyes
По принцип се прави запръжка от брашно ,мляко и яйца и се настъргва кашкавала ,после се пече в умерена фурна.
Аз не винаги слагам брашно.

# 27
  • Мнения: 2 803
Аз правя - яйца, брашно и разреждам с малко кис.мляки и прясно мляко.

# 28
  • Мнения: 66
Половин кофичка кисело мляко+2 яйца+1 препълнена с.лъжица брашно,сол и лек повей черен пипер.Става върхът!

# 29
  • Мнения: 1 447
Класика, 1 кофичка мляко-кисело, 2 яйца, 2-3 лъжици, брашно и сол, аз не слъгам сода ,защото ми мирише.
И аз я правя по този начин,а за сода чувам за първи път. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт