Каши за бебок над 4 месеца?

  • 2 571
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ние започнахме с гадната каша на Слънчо,бебо я повръщаше постоянно и я изхвърлих,взех на Хумана и....резултата...отличен newsm10,после разнообразих с Милупа и Фризокрема и съм доволна от тези марки,а за бебо да не говорим папка ги с голям апетит feeding

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 5 654
С двете ръце съм за кашите на Нестле. Найстина си заслужават парите. На хип също са страхотни, но маи со за по - големи бебочета

# 17
  • Мнения: 844
С двете ръце съм за кашите на Нестле. Найстина си заслужават парите. На хип също са страхотни, но маи со за по - големи бебочета
На Нестле са за над 6 м. Ако наистина са хубави, ще ги пробваме непременно!

# 18
  • Мнения: 1 639
 ами и аз разгледах тези на Нестле  и видях, че са за бебоци над 6 месеца newsm78 някой давал ли е на по-малко бебе?Доколко разбрах от кутията на нестле е така ,защото подкрепят  късното захранване, което значи, че по нашата схема(българската)може и сега да се даде на 4+  месеца?мнения?

# 19
  • Мнения: 5 713
ами и аз разгледах тези на Нестле  и видях, че са за бебоци над 6 месеца newsm78 някой давал ли е на по-малко бебе?Доколко разбрах от кутията на нестле е така ,защото подкрепят  късното захранване, което значи, че по нашата схема(българската)може и сега да се даде на 4+  месеца?мнения?
Да, на кутиите им пише над 6 мес, защото препоръ4ват късно захранване. Първата твърда храна на Маги беше оризовата безмле4на каша на Нестле. Въведох я при навършени 5 мес, но аз се ръководех по други признаци, за които не веднъж съм писала. Нямали сме проблеми.

# 20
  • Мнения: 1 639
И ние папкаме каша-от вчера : Laughing:150 мл+8 лъжички по 4.3 грама(от млякото)си ги омита малкото кюфтенце JoyЛошото е,че липсва мерителна лъжичка Rolling Eyes,въпреки,че на опаковката се споменава за такава с вместимост около 7 грама Wink
Имам питане относно консистенцията на кашата.  newsm78 Днес реших вече да дам каша и издирих такава дето е без глутен и без лактоза ( има непоносимост)-   Frisocream царевица.Ако спазвам оказанията отзад става много течна,а аз искам да е кашава,че  да се папка с лъжичка  Naughty . Това ,което си дала ти като бр. мерителни лъжици давали ти кашав вид ?

# 21
  • Мнения: 64
Да споделя и аз за безглутеновата и безлактозна каша Фризо-царевица,щото е една от малкото които ние ядем:
приготвям си млякото-120 вода+4м.л мляко(от нашто си) и кьм него добавям 4 супени льжици (добре препьлнени) от кашата.
става сьс истински "кашав "вид,сьвсем подходящо за льжичка Wink

# 22
  • Мнения: 1 639
 Hug за рецептата!!!!! Утре ще пробвам така....

# 23
  • Мнения: 472
АЗ да питам  , " едно майче ми каза , че кашите много надували децата" , дбре то ние не сме дебели така , че добре дошло за нас ! Но тя имаш е предвид ,че правели ГЛАВАТА ГОЛЯМА т.е. главичката им израствала изведнъж ? Shocked #Crazy ВЯРНО ЛИ Е ТОВА !

и 1 малко страничен въпрос зеленчуковото пуре след като навършихте 4 месеца ли го дадохте или в края както пише в книжките  newsm78!
БЛАГОДАРЯ ВИ предварително

# 24
  • Мнения: 5 370
АЗ да питам  , " едно майче ми каза , че кашите много надували децата" , дбре то ние не сме дебели така , че добре дошло за нас ! Но тя имаш е предвид ,че правели ГЛАВАТА ГОЛЯМА т.е. главичката им израствала изведнъж ? Shocked #Crazy ВЯРНО ЛИ Е ТОВА !

и 1 малко страничен въпрос зеленчуковото пуре след като навършихте 4 месеца ли го дадохте или в края както пише в книжките  newsm78!
БЛАГОДАРЯ ВИ предварително
Пюрето почнах да го давам някъде на вашата възраст приблизително.....а за кашите чувам за пръв път такова нещо.Моят педиатър ми каза схемата и аз си я следвам.Това е.



# 25
  • Мнения: 6 243
АЗ да питам  , " едно майче ми каза , че кашите много надували децата" , дбре то ние не сме дебели така , че добре дошло за нас ! Но тя имаш е предвид ,че правели ГЛАВАТА ГОЛЯМА т.е. главичката им израствала изведнъж ? Shocked #Crazy ВЯРНО ЛИ Е ТОВА !
Не, не е вярно това.
Кашата е доста богата на въглехидрати, ако детензето се храни едностранно - сутрин, обед и вечер все каша, естествено, че има риск от напълняване. Но при разумно балансирано хранене кашата е добър елемент от диетата на малкото дете. Това за главата си е доста шантаво изказване. Нещо като "ако ядеш диня, циците ти ще намалеят", примерно.

# 26
  • Мнения: 421
АЗ да питам  , " едно майче ми каза , че кашите много надували децата" , дбре то ние не сме дебели така , че добре дошло за нас ! Но тя имаш е предвид ,че правели ГЛАВАТА ГОЛЯМА т.е. главичката им израствала изведнъж ? Shocked #Crazy ВЯРНО ЛИ Е ТОВА !
Е, такива изказвания направо ме разбиват!!! Shocked Shocked Shocked Shocked
От какво точно да им стават големи главите??????? Давате ли си сметка колко е скъп хормона на растежа? Но дори и той не би могъл да развива тялото неравномерно...
Пълни идиотии...

Общи условия

Активация на акаунт