Кога бебетата започват да пият от чашка?

  • 7 794
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 004
От чаша с накрайник - 10 месеца.
От сламка - на 1.3 г.
С обикновена чаша горе долу се справя, но се олива и затова все още не й давам.

# 16
  • Мнения: 961
На 1г се научи да пие от биберон, шише, чаша и чаша с твърд накрайник. До преди това само дъвчеше каквото и да й подам!

# 17
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 796
След годинката почнах да я пробвам с чаша с накрайник, но нещо не й хареса и минахме на обикновена чаша. Доста се оливахме, но беше лятото и нямаше проблеми.

# 18
  • Мнения: 3 034
педиатърът ме посъветва да дам чашката празна на 6 месеца, за да играе и да свикне с нея - така и направих, беше (и още е) чаша за бебета с накрайник - мек. после му сипвах по малко вода в нея и му казвах, че е водичка, той свикна и с думата - да я свързва с водата. после си чешеше главно зъбите с нея. от средата на седмия месец може да се каже, че я надига и се сеща да смуче от нея, но не му е все още основния източник на вода. като гледам до годинката ще е свикнал съвсем и може и млякото да си пие от нея.

# 19
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
На 1г. и 3-4 месеца се научи първо да пие от чаша с мек накрайник,малко след това и със сламка.
От обикновена чаша пие  съвсем сам от скоро,но гледам да съм винаги при него ,че като свърши съдържанието и я хвърля.

# 20
  • Мнения: 83
И двамата се нау4иха да пият директно от 4аШката някъде към 10 месец.Просто не искаха нито биберони,нито 4аШка с мек или твърд накрайник.

# 21
  • Мнения: 2 131
Алекс още се лигави с биберона, ама май ще го спирам скоро. Установих, че той си може перфектно да пие от чаша, когато пожелае. Това ми стана ясно, след като го видях, че беше взел моята чаша с вода /а след това и безалкохолно/ и си пиеше напълно нормално, при това - без да съм му показвала. И въобще не се намокри.
Но трябва сам да посегне към чашата явно. Аз като го карам - започна едно лигавене...  Mr. Green

# 22
  • Sf
  • Мнения: 978
Купих й чаша с мек накрайник като стана на 6 мес. Сега вече спокойно пие от нея, както и от сламка. От обикновена чаша й е трудно още и много се олива, но това не пречи да се упражняваме.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 14 489
ако искаш да се научи се започва с чаша (шише) с накрайник още от 5-6 месец.
аз давам вода, давала съм и по-малко мляко, но дъщеря ми все още се учи. много й е интересно и иска сама да си държи шишета за разлика от шишето с биберона

# 24
  • Мнения: 255
От 1 г. каката започна да се справя.А сега бебчо не желае вода ни от шише ни от лъжица, ни чаша....направо smile3514

# 25
  • Мнения: 498
Различно при всяко дете.Кирил започна на 1,2 год., а Ана сега е на толкова,но не желае да пие от чаша

# 26
  • Мнения: 194
Преди един месец сина ми категорично отказа да пие вода от шише или от чаша с мек накрайник.Помислих,че ще е от децата,които не пият вода известно време.Но какво беше учудването ми когато му предложих вода от съвсем обикновенна чаша и той си  я изпи без притеснения ShockedАко не иска да пие вода му давам сокче Peace

# 27
  • Мнения: 4 406
пие от чаша с накрайник вече 1 месец

# 28
  • София
  • Мнения: 17 592
Като беше на 6 - 7 месеца с кеф си пиеше сока и чая от чаша с накрайник... после, като се сдоби със зъби, се отказа.
Със сламка се научи мн. бързо с готов сок от кутия, която се стиска.
От чаша, като голям, още не може, сега го учим...

# 29
  • Мнения: 3 092
Така се случи че не ползвах биберон и директно взе да пие от чашка с накрайник на около 10 месеца... може би  около 2 годишна започна да пие  от нормална чашка .
Наистина е различно при всяко дете  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт