Камери в класните стаи

  • 5 020
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
но са неуместни в случая.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
И кое им е неуместното? Според мен точно си пасват. Тъй като родителите и училищните ръководтва не могат да се справят със собствени сили с проблемите на децата в училище, с агресията и пълната липса на контрол е по-лесно да вдигнат ръце от часто от свободата на своите собствени деца да се чувстват нормално и същите тези родители са готови да превърнат класните стаи в зона на наблюдение с камери, за да получат една измамна сигурност и доказателства за лошото поведение и неразбориите в училищата.
Абсурдно е така лесно възрастните да се плъзгат по тази плоскост и да се държат като безпомощни деца.

# 62
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
"граждански права и свободи" не се отнасят към към учениците в класната стая.
не виждам как ще погазя гражданските им свободи в случая, освен да ги лиша от удоволствието да правят глупости.  Ако нормално е сегашното положение ... по добре да са ненормални.
ти чувстваш ли се с погазени свободи когато минаваш край катаджия, който проверява скоростта ти?
или като влизаш в банка/магазин който има камера?
защото съществуват освен "граждански права и совбоди" и задължения .... и когато не се спазват, следва да има наказания, а камерите са само средство за това ...

# 63
  • Мнения: 24 467
По темата становището ми е същото, като за камерите в ДГ- бих приветствала реализацията на такава идея. Училищата и градините са обществени места и поставянето на камери в тях не погазва ничии права- не им ги слагат в тоалетните и в спалните, нито в частните домове, все пак.
Свободата е преди всичко спазване на установения порядък от членовете на обществото и прилагане на мерки при липса на доброволното му съблюдаване. Камерите са част от прилагане превантивен контрол, който намирам за в пъти по- важен и ефективен от последващия /за когато нещото се е случило/. Безконтролното общество е джунгла, а не свободно общество.
Гражданско право на детето ми е да ходи на училище необезпокоявано от учители и съученици, от по- големи деца и външни елементи, навъртащи се наоколо. Това негово право е в пъти по- съществено от заснемането му /като тук не виждам накърняването на какъвто и да било негов интерес/ от камери в училището, което си е една публична институция.
Който се бои от контрол върху дейността си вероятно има причини, да я крие.
Нормално е да има контрол, както и същият да се извършва по точно фиксирани разписани правила, за да няма произвол- постановяване на конкретни процудери по използване и съхраняване на записите.

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 11:20 от Judy

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Правото да живеят ненаблюдавани.
Правиш сравнение с банката и магазина, но пропускаш, че там аз влизам като клиент за няколко минути, а не работя там. А и камерите в магазините и банките не са сложени, за да се наблюдават служителите и да им вдигат производителноста на труда, нали? А и ти като възрастен си подписал и се съгласяваш с това да си наблюдаван на работното си място. Децата никой не ги пита. Аз не искам моите деца да живеят наблюдавани по половин ден в училище. Все едно някой постоянно ти диша във врата. На мен това вече ми прилича на тотален контрол и психически тормоз. Като затворници.

Написах го и преди - има много други начини, които да се приложат и да се оправят нещата с дисциплината и агресията.

и да попитам още нещо - как ще се използват тези записи, щом като децата не носят наказателна отговорност, а административната е направо мижай да те лажем? Какво значение ще има, ако детето Х разбие главата на детето У, щом то няма да понесе никаква отговорност. За какво са ви камери без действащи правилници?

Спирам да пиша по тази тема. Който не е заразен от общата лудост бива обявен за луд.

# 65
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
По темата становището ми е същото, като за камерите в ДГ- бих приветствала реализацията на такава идея. Училищата и градините са обществени места и поставянето на камери в тях не погазва ничии права- не им ги слагат в тоалетните и в спалните, нито в частните домове, все пак.
Свободата е преди всичко спазване на установения порядък от членовете на обществото и прилагане на мерки при липса на доброволното му съблюдаване. Камерите са част от прилагане превантивен контрол, който намирам за в пъти по- важен и ефективен от последващия /за когато нещото се е случило/. Безконтролното общество е джунгла, а не свободно общество.
Гражданско право на детето ми е да ходи на училище необезпокоявано от учители и съученици, от по- големи деца и външни елементи, навъртащи се наоколо. Това негово право е в пъти по- съществено от заснемането му /като тук не виждам накърняването на какъвто и да било негов интерес/ от камери в училището, което си е една публична институция.
Който се бои от контрол върху дейността си вероятно има причини, да я крие.
Нормално е да има контрол, както и сойщият да се извършва по точно фиксирани разписани правила, за да няма произвол- постановяване на конкретни процудери по използване и съхраняване на записите.

 Peace

RadostinaHZ:
никой не казва да няма правила ...

# 66
  • Мнения: 54
 Judy, много си права. Камерите ще помогнат инцидентите да не се случват

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Във връзка с инцидента, за който току-що ми се обади синът ми /трети клас/, съм "за" камери в класните стаи.
Имам и видео, снимано от детето с телефона, какво се прави в стаята през междучасието Shocked.

# 68
  • Мнения: 7 821
Много ми е интересно, ако се върне времето назад, дали вие бихте се радвали вас да ви наблюдават с камери в училище?
На какво ще възпитате децата си с тези камери, да свикват да ги наблюдават?!?
Направо се смахнахте  Shocked ... явно ще се търси начин да се махаме от тази държава барабар с децата си. Тук няма гражданско общество. Почти 20 години свобода и вече ви дотегна, най-добре е някой друг да се грижи за добруването ни ... напр. този който държи паролата на камерата  ooooh! ...

# 69
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Много ми е интересно, ако се върне времето назад, дали вие бихте се радвали вас да ви наблюдават с камери в училище?
На какво ще възпитате децата си с тези камери, да свикват да ги наблюдават?!?
Направо се смахнахте  Shocked ... явно ще се търси начин да се махаме от тази държава барабар с децата си. Тук няма гражданско общество. Почти 20 години свобода и вече ви дотегна, най-добре е някой друг да се грижи за добруването ни ... напр. този който държи паролата на камерата  ooooh! ...

аз нямам нищо против да се въведе старата система със шамарите и ТВУ-тата , ама няма да стане ....
иначе знаеш ли в кой град има най-много камери на обществени места? Лондон, но никой не протестира че му ограничават свободата ...

# 70
  • Мнения: 24 467
Чак да се радвам... по- скоро би ми било безразлично. Радостта ми няма много общо с необходимостта от контрол, последният не се прави, за да ни радва или натъжава. Все едно шофьор да се радва на камера на кръстовището- те не се слагат там, за да ни ощастливяват, все пак. Ако ги имаше едно време нямаше даскалът по физика да удря съученичката ми с големия пластмасов триъгълник, поголовно да раздава шамари и да ни замеря с тебешири, щеше със сигурност да се позамисли. Нямаше да остават неизяснени моменти при боя между двамата ми съученици, в следствие на който единият замина в болница със сътресение на мозъка, те също щяха да се и замислят, не бяха малки.
Камери не се слагат и с цел възпитание на децата. Ясно е, че целите са доста по- различни, за мен постигането им е важно. Не се чувствам по- несвободна, ако ги има, напротив, бих се чувствала поне по- информирана и лично защитена, заради децата ми, превантивната функция пък за мен е неоспорима. Те, камерите, са нещо нормално за места, посещавани от много хора, където редовно се пораждат проблеми.

# 71
  • Мнения: 54
  За какво свикване с камерите се говори толкова време? И аз съм имала камери на работното място и не ми е трябвало време да свикна, та децата ли? Приема се за факт и толкова.  На нас колко време ни трябваше да свикнем, че по магазините, улиците, кръстовищата има камери. Тогава да се махнат и камерите от магазините, че се нарушават човешките права на клиентите и крадците. Laughing
И пак за едно време. Едно време учениците имаха възпитатие и нямаше нищо общо със сега. В клас се седеше спокойно. Нямаше крясъци, нямаше псувни и обиди. Не би ми пречило и тогава да има камери,  защото не ме е било страх, че върша нещо нередно.

# 72
  • Мнения: 263
Аз съм за! Твърдо! Това ще спре безчинствата в часовете, насилието, безобразното държание на само забравили се келеши, и на комплексирани преподаватели! Не мисля, че е кофти идея! Сина ми постоянно се оплаква от грубото държание на негов "велик" съученик към учителите! Оплаква се как госпожата по информационни и по Човек и природа се гаври с тях! Ето затова е добре да има камери, дори и в коридора! Аз работя във голяма офис сграда и има камери навсякъде - пък съм жива и не се притеснявам - не крада, не се правя на луда, върша си работата, идвам навреме - какъв е проблема?!

# 73
  • Мнения: 7 263
Тогава да се махнат и камерите от магазините, че се нарушават човешките права на клиентите и крадците. Laughing

Направо в десетката  Peace Peace Peace hahaha

Иначе
 
И пак за едно време. Едно време учениците имаха възпитатие и нямаше нищо общо със сега. В клас се седеше спокойно. Нямаше крясъци, нямаше псувни и обиди. Не би ми пречило и тогава да има камери,  защото не ме е било страх, че върша нещо нередно.
точно това казах и аз по-горе.
Да вина за това имаме всички родители \ или поне тези от нас, които не изключваме наше дете да се държи така по една или друга причина\.
Да има родители, чиито деца са прекрасно възпитани и ученолюбиви и .... въобще страхотни деца, но дори и тези страхотни деца стават жертва \ дори много по-често\ на другите, които за жалост не са малцинсто.
Не правете крилатото сравнение "Едно време Vs сега". Едно време си беше за едно време, друга система, други правила, други контролни органи и механизми. Сега имаме свобода, но в някои области се оказапме незряли за нея.
п.с. визирам само себе си - някой да не вземе да се засегне сега!!!
както казах съвсем не се имам за безгрешния и перфектен родител, много грешки съм допуснала във възпитанието на децата си. Някои съм уловила и отстранила, други още седят и чакат да ги забележа и да взема мерки и спрямо тях. Една от грешките, които най-често допуска всеки родител е "Това моето дете не може да го каже\направи!" Thinking

# 74
  • Мнения: 1 630
А какво ще кажете за камери на работното ви място?
Които между други неща ще следят писането във форума в работно време  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт