Какво търпите в работата си?

  • 3 201
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 233
Това, че когато си нов никой не иска да те обучава. Особено в разни офиси- кокушарници. Гледат на теб като на някаква заплаха. В маята професия трябва да бъда пратена на специално обучение. Праща ме само фирмата, в която работя, т.е. лично не може, само служебно. При нас при грешка глобите са от 5000 евр нагоре. 1во не ме пратиха на обучение, не ме обучаваха и на място и 2ро аз умирах от страх за не сбъркам нещо, защото иначе тази глоба щеше да е на моята глава. Накрая ми казаха, че съм немотивирана.  Sick

# 46
  • Мнения: 2 716
На етапа все още мен ме търпят  Mr. Green

И скункса.

# 47
  • Мнения: 2 237
Работя като рекламен агент в едно списание,отговарям и за рекламата в един вестник....Та какво търпя: На първо място гадни интриги и злословене, ужасно много работа за ужасно малко пари,неблагодарност от страна на шефката (каквото и да направя, все съм виновна) набедявана съм и нагрубявана заради неща които не съм извършила (пример - едно писмо трябвало да бъде занесено лично на един клиент, а то не е.Шефката твърди че ми го е дала, а със сигурност не е ! Изкара ме обаче лъжкиня и заяви, че аз съм забравила да го занеса.Иди доказвай че нямаш сестра.... #Cussing out ) На целия зор се местим в нов офис който ми е адски далече от дома ! В условията на кризата и намерих 7 нови големи рекламодатели , но вместо благодарност получавам само негативни оценки.....А на мен ми трябва мъничко, искам просто едно човешко отношение и подкрепа.Та се питам - аз ли нещо не съм наред или всички работодатели са такива ? Не казвам че и аз си нямам кусури, но се старая да ги поправям.За съжаление обаче, само в тази работа ме взеха с малко дете, на всички други интервюта като чуеха че имам дете, ме разкарваха директно....
Ми оплаках се, поне ми олекна.
Благодаря за темата !  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 233
Българските работодатели не правят разлика между оперативна и мениджърска работа. Т.е. наемат ме за оперативна, плащат ми за такава, а искат да върша 2те. Трябвало да намирам клиенти за фирмата. Че аз ако мога да ги намирам сама ще си направя фирма. Защо да ги намирам за друг? Че пък и ако няма клиенти се сърдят. Ако аз намирам клиенти и ги обслужвам, мениджърите ще си клатят краката ли?

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
.... Става дума за експлоатация от шефчето. Примерно, получавате 600 лв заплата. И един слънчев понеделник той ви дава 60 странички, които да са готови до петък.
Вие сядате пред компа и не ставате. Даже в къщи работите. Изработвате ги в петък вечерта и получавате само сърдит поглед, че не сте ги предали сутринта.
А всъщност 60стр по 10 лв /ниска тарифа/ са точно 600 лева!

А работата ви съвсем НЕ Е преводач!
Или отказваш да свършиш това, което не влиза в задълженията ти, или искаш извънредният ти труд да се оцени "на края на месеца" Wink

# 50
  • София
  • Мнения: 38 861
Е да ама шефа е тарикат и дава такива задачки на току-що постъпили герои, които не смеят да гъкнат!

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Аз търпя:

- Сериозно разминаване между заплатата и тази, на която ме осигуряват.
- Не са ми давали никога досега полагаемия отпуск
- В дни обявени от Министерството като неработни ние си работим

Иначе всичко друго си е ок.

# 52
  • Мнения: 233
Спомням си 1ви и 6ти май, които бяха неработни. 2ри и 5ти бяха също обявени за неработни и се отработваха. Ние работихме и на 1ви и на 6ти и на 2ри и на 5ти и дори после ги отработвахме. Питах шефа какво отработваме, и му кзах, че ако работим на национален празник трябва да ни се плати двоен надник. Той каза, че така било при нас в туристическата индустрия, а за двоен надник да не си и помислям.  Sick

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е да ама шефа е тарикат и дава такива задачки на току-що постъпили герои, които не смеят да гъкнат!
Е, така е- "зайците" ги юркат... Ти верно, че до преди 2 седмици си търсеше работа.
Няма идеално работно място. Дори и всичко да е супер, все идва момента, в който започваш да чувстваш някакво неудовлетворение.

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 14:13 от РЕНИ

# 54
  • Мнения: 301
В подкрепа на РЕНИ и Няма идеално работно място ще кажа че според мен ако не работиш за себе си (не си собственика) неудовлетворението може да бъде избегнато или с повишение (може и на заплатата) Mr. Green или ако няма бъдещо такова - нова работа през 5 години да речем. Иначе и най-прекрасната работа омръзва и се губи трудовия ентусиазъм.

# 55
  • Мнения: 154
 Thinking За пореден път се убеждавам, че има и по - зле  Mr. Green (по типично български маниер). Доста неща едва издържам - хаос, безумие, скандали между шефовете, откровена простотия дори, но всъщност получавам много добра заплата за работата, която върша, имам голяма свобода за действие, възможност да изказвам мнение, високо ниво на чувството на хумор на целия офис (който не е голям всъщност), страхотно работно време (с възможност да си тръгна, когато пожелая, ако се налага), нулева експлоатация ... Аз май трябва да си заобичам отново работното място... Пожелавам на всички, които се налага да търпят, да си намерят по-добро място   bouquet!

# 56
  • Мнения: 2 556
Винаги има и по-зле. Моето най-зле беше в българския офис на една от водещите в световен мащаб ИТ компании, където и аз, и сума ти мои колеги си мечтаехме да работим. Е, аз успях и мислех, че съм постигнала някакъв кариерен връх, само дето се оказа по-лошо, отколкото ако работех в ЕТ Бай Ганьо примерно. Crazy

# 57
  • София
  • Мнения: 38 861
Е да ама шефа е тарикат и дава такива задачки на току-що постъпили герои, които не смеят да гъкнат!
Е, така е- "зайците" ги юркат... Ти верно, че до преди 2 седмици си търсеше работа.
Няма идеално работно място. Дори и всичко да е супер, все идва момента, в който започваш да чувстваш някакво неудовлетворение.

А, още си търся. Тоя случай с преводите ми е от 2007.

# 58
  • Мнения: 2 401
Искам да питам тези, които ползват чужди езици - ползвали ли са ви като безплатен преводач?
Не говоря за ежедневнато ползване на езика за мейли, документи, разговори.
Говоря за преводи на повече от 2-3 страници до цяла брошура или даже книга!

Ооо разбира се. Докато бях "проста секретарка" само с това се занимавах, щото никой не разбираше езика на фирмата-майка, а фирмата майка не ебаваше да комуникира на  английски примерно.
На сегашната ми работа пак превеждам доста, ама си и искам каквото ми се полага.
Преводачеството е хамалогия, не се оставяй да те ебават шефчетата.

# 59
  • Мнения: 5 370
Търпя .....неразбиращи и стресирани клиенти и много натоварване.
Откъм шефове не мога да се оплача, особено нашата пряка ръководителка хем разбира от работата, хем умее да подхване човека, хем прави 10 неща наведнъж.
Работно време и работа по празници се спазват много стриктно, работенето по празници е двойно.Тоест, викам, крякам от нерви и доста неясноти понякога, мятам слушалки, ама....в крайна сметка, си ми е добре.

Общи условия

Активация на акаунт