Какво търпите в работата си?

  • 3 193
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 851
Искаше ми се просто да си разясня доколко е по-добре или по-лошо на другите места. Защото понякога се насъсквам колко е лошо при нас, а усещам че е неправилно. Та в този ред какво търпите - шеф, които не ви забелязва, защото спи с колежката, колеги темерути, ниска заплата, интриги за власт, които клатят цялата фирма, глоби за щяло и нещяло....

# 1
  • Мнения: 2 556
На практика нищо не ми се налага да търпя като негативи, освен обикновени ежедневни неуредици, независещи от мен. Иначе всичко е както аз си го организирам. Обичам си работата.

# 2
  • Мнения: 1 310
Клюки и интириги. Sick Инъче шефа е пич. Praynig

# 3
  • Мнения: 494
 Недостатъчно голяма заплата; вечно "отнесен нанякъде" шеф, на който трудно можеш да разчиташ за каквото и да е, но пък непоклатим от поста си връзкар; недостатъчно време за форума през деня( Mr. Green); вонята на цигари из целия офис, по цял ден (ей, как може жени да пушат цигара от цигара и да надпушват и най-закоравелия мъж-пушач, не знам... newsm78)...

Последна редакция: ср, 19 ное 2008, 22:16 от Кrisal

# 4
  • Мнения: 1 924
Обикновено това,което не търпя,след време изчезва Whistling

# 5
  • София
  • Мнения: 2 623
Най-много ме дразни това, че непрекъснато
се занимавам с несвойствени неща, съвместявам
5 длъжности и накрая аз съм виновна за всичко  ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 430
и в предишната и в сегашната работа:шеф,който чака аз да му свърша работата.По някакъв начин допускам тази грешка и позволявам да го правят .
П.П. Последният пример за,който се сещам е,на огромно мероприятие трябваше да посрещаме наши клиенти,при което той "изчезна" за около час,аз посрещнах и настаних всичките 80 човека!!!Накрая след като се настаниха той се появи след бурята и ми каза с мазен  глас"Ама ,защо не ме извика,ама ти си се справяш и бременна.Ха-ха-ха"
Идеше ми да го гръмна,честно!

# 7
  • Мнения: 1 159
Какво ли не,най-вече-обвинения за непрофесионално свършени неща и:"Защо не попита,преди да свършиш еди-какво си...",а когато попиташ ти се казва назидателно,че ти трябва повече самостоятелност newsm78.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 643
Търпях интриги и тъп шеф, който им се връзва. Накрая не изтърпях. И сега си седя без работа. Sad
Но скоро ще си намеря.

# 9
  • Мнения: 673
  На мен пък всичко ми е наред. Гимназиален учител съм... Mr. Green И заплатата ми -заплата, и шефа ми -шеф, за министъра - да не говорим. Само откъм работно време сме зле... Wink

# 10
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 230
подмазвачесто, интриги и неистови напъни да се изкараме по- по- най... преди се вързвах, вече само се смея отстрани.

# 11
  • Мнения: 656
Десетте заповеди на шефа важат с пълна сила. При него се влиза със собствени идеи, излиза се с неговите идеи. Ако си мислиш че си прав за нещо, то помисли отново, защото шефът е винаги прав. Той е безкрайно търпелив и толерантен към малоумните си подчинени, които все намират за нещо да го ядосат, все не вършат работата както той иска, и в случай на провал винаги са виновни.
всъщност ако някой ги има написани някъде - нека ги копне, важат с пълна сила за обстоятелствата при мен.

# 12
  • Мнения: 9 814
Търпя:
- експлоатация на труда
- ниско за сектора заплащане
- неосигуряване на пълната работна заплата
- неспазване на работното време
- незаплащане на извънреден труд
.............................................................
Мога да продължа до утре.

# 13
  • Мнения: 799
Аз сама съм си шеф, но търпя всички приумици на клиентите си - телефонни разговори по работа в неделя вечер (не знам кое е толкова важно, че да не може да изчака до понеделник сутринта), по време на отпук, болнични (дори в деня на раждането ми звъняха дали имам 5 минути за една бърза консултация и до кога ще съм по майчинство... :ooooh)

# 14
  • Мнения: 1 364
На практика нищо не ми се налага да търпя като негативи, освен обикновени ежедневни неуредици, независещи от мен. Иначе всичко е както аз си го организирам. Обичам си работата.


И аз това мога да кажа. Peace

# 15
  • Мнения: 552
Ай Rolling Eyes,търпя ниско заплащане,
непрекъснатото джафкане на прекия ми началник с шефа/като всеки поотделно ми пълни глават с глупости с/у другия/,
понякога търпя липсата на работа и задължителното ми присъствие там/седя и си клатя краката 8 часа-е това вече е някакъв ужас/,
преди търпях ужасната работна сграда,а скоро ще ми се наложи да търпя ужасното ново местоположение на новата такава.
Но иначе колегите ми са страхотни,работата ми ,като задължения, много ми харесва Wink

П.С. Да питам нещо-какво ще си помислите ако шефа ви построи нова сграда/и то много скъпа/ на ужасно място,а иначе се назландисва и не увеличава заплатата на служителите си.Не е да няма пари-построи фонтан от Onyx на партера на немалката сграда Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 16 104
Всичко ще търпим като сме си дали г--а под наем. То, ако работата беше много хубава, нямаше нас да вземат, щяха да си назначат близките.
Зузу, за новата сграда на ужасно място- човека просто знае, че и с по-ниски заплати ще му работите. А сградата си е инвестиция - и да не ви върви фирмата, ще ви уволни и ще я даде под наем и пак за него ще има.

# 17
  • Мнения: 122
 Z_u_Z_u честит ви фонтан   Tada,
аз пък съм гола вода в сравнение с вас.Налага ми се да търпя Шефка,която е неопитна и прави опит да гради авторитет (но колкото и да е странно аз я харесвам  newsm03),налага ми се да търпя и колежка с комплекси,която е решила,че щом е вързала двата края значи е върха и ми дава акъл как да си живея живота.Но извън тази безсмислица с втората ,работата ми е 6,доволна съм от заплащането и най-вече доставя ми удоволствие.Пожелавам ви го и на вас  Hug Hug Hug

# 18
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Нищо не ми се налага да търпя,
нямам шеф,денят ми започва в 12 на обяд,контактувам с образовани и интерестни хора,излизам в "отпуск",когато си пожелая,нямам досадни колеги,доволна съм от парите,които печеля...абе имам страхотна работа...обожавам я... Mr. Green

# 19
  • Мнения: 256
Търпях расизъм, добре че съм по майчинство.

# 20
  • Мнения: 225
 След като натрупах рутина -теоретична и практическа, отказах да търпя който и да е и каквото и да е. Сега мога да търпя само някой,който  може да ме научи на нещо.

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 707
Аз сама съм си шеф, но търпя всички приумици на клиентите си - телефонни разговори по работа в неделя вечер (не знам кое е толкова важно, че да не може да изчака до понеделник сутринта), по време на отпук, болнични (дори в деня на раждането ми звъняха дали имам 5 минути за една бърза консултация и до кога ще съм по майчинство... :ooooh)
При мен е същото  Peace

# 22
  • Мнения: 13
Безброй унижения,ниско заплащане,постоянни критики, че работим малко.

# 23
  • Мнения: 1 187
Търпя:
- експлоатация на труда
- ниско за сектора заплащане
- неосигуряване на пълната работна заплата
- неспазване на работното време
- незаплащане на извънреден труд

-Шефът използва моите идеи, без това да се отрази на пликчето в края на месеца.
- Вечно мрънкащ колега.
- Вчера ми беше студено (климатикът не смогваше), но днес си донесох и печка.  Mr. Green

# 24
# 25
  • Мнения: 278
Ох, и аз мислех да пусна подобна тема, защото вече не издържам.
Моята шефка се занимава със всичко друго, но не и с работата. Никога не ми е обяснила какво се изисква от мен, отговаря: Ти много добре знаеш какво да правиш! Заплатата ми е много под средната за сектора, сама си плащам осигуровките. Често се налага да стоя на студено за да не харча ток, защото тя няма пари да плати разходите си. Непрекъснато съм свидетел, както и всички хора в блока и минаващите по улицата на истеричните скандали с дъщерите й, вече ми се провръща от тях. Най-ужасното е че пушат в офиса, който всъщност е толкова мизерен, че един клиент два пъти не го посещава. Непрекъснато се бъркат в личния ми живот, все ме съветват за неща които не са тяхна работа, особено дъщерите й, които са едната с 10, другата с 20 години по-малки от мен. Последната простотия, която изтърси голямата беше предложението й да ми даде да пия противозачатъчни, при условие, че много добре знае, че не мога да забременея по нормалния начин  ooooh!
пп. Търся си нова работа.

# 26
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Всичко ми е на 6+, с едно изключение само - отсъствията. Това отпуски, това болнични - мноооого трудно!

# 27
  • Мнения: 301
Когато започвах търпях и крясъци, и почти всички негативи, от който се оплаквате. По-точно не ги изтърпях. Това, че "шефа е бог" го превърнах в "ако ще крещиш аз отивам да пуша една цигара, като свършиш викни ме".
Сега не се налага да търпя кой знае какво. Всъщност, интригите и клюките ме дразнят най-много. Както и необходимостта да доказвам на колегите мъже с моя ранг, че като съм на 30 г. с малко дете и изглеждам добре не съм непременно тъпа и некомпетентна, и никак не е задължително да спиш с шефа за да те оценява професионално. Харесвам си работата, дори когато не се налага да се доказвам по 5 пъти на ден даже ми е приятно. Заплащането винаги може да е и по-добро.  Mr. Green
Все се питам защо щом един офис има поне 20 служители, неусетно се превръща в някакъв Биг Брадър, в който всеки знае по-добре и от теб самата какво си обядвала вчера и с кого си лягаш вечер. Те това ме изморява на работното място - по двама любовника дневно имам - как не ми омръзна или пък не се уморих - незнам. ooooh!

# 28
  • Мнения: 4 841
Единственото, за което наистина мога да кажа, че "търпя" е дискриминационно отношение за това, че съм пушач. На територията на цялата фирма не се пуши, когато пътуваме извън страната с часове не спираме, та трябва да "маскирам" пушенето като нужда от тоалетна  Crazy. Успях да си извоювам обаче, когато сме на служебни обеди и вечери да сядаме в отделението за пушачи   Sunglasses

За работно време, работна среда, заплащане и т.н. нямам никакви забележки; КТ се спазва, а и извън него всеки може да си направи уговорка с шефа и да отсъства при необходимост.

# 29
  • Мнения: 459
Не мога да кажа, че всичко е перфектно. Но съм доволна за сега.

# 30
  • София
  • Мнения: 7 206
Напоследък в офиса са се появили клюки и интриги, и някакви хора май си падат по мъжете на други хора.
Отврат.
Водя се шеф офис, но реално сме две фирми, а аз отговарям само за едната, и за съжаление мога да строя само половината хора.
Разфучала съм се.

# 31
  • София
  • Мнения: 5 750
Търпя интригите на скучаещите колеги,които си мислят ,че щом работиш значи се натягаш, и че ти не заслужаващ нищо.
Иначе нямам други оплаквания.

# 32
  • Мнения: 830
При мен пък всичко е наред, колежките ми са супер, шефовете също...е ако ми увеличат заплатата двойно няма да е лошо ама... Whistling

# 33
  • Мнения: 19
От към шеф нямам никакви забележки. Просто съм случила на такъв, който ни защитава и държи на екипа си,и хубавото приключва до тук.
Останалата част от колегите ми са кошмар. Не съм виждала по-голямо лицемерие и интриги събрани на едно място. То не бе завист, то не беше пренебрежение, подмятания, одумване, коментиране, сопване .... и т.н. Ще кажеш че съм им в къщите, а не работа да вършим.
Опитвам се да съм над тези работи, но в един момент надделяват и вече идвам с нежелание на работа, заради тях.
Заплатата...бива, но винаги може повече.

# 34
  • Мнения: 24
Селинджър

# 35
  • Варна
  • Мнения: 3 953
От време на време ми се налага да търпя, шуробадженащина Confused

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нищо конкретно. На моменти ме дразнят някой неща, но ги забравям бързо. Повечето моменти са положителни... точно сега например така ме разсмяха колегите ми... веселба е при нас Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 38 643
Искам да питам тези, които ползват чужди езици - ползвали ли са ви като безплатен преводач?
Не говоря за ежедневнато ползване на езика за мейли, документи, разговори.
Говоря за преводи на повече от 2-3 страници до цяла брошура или даже книга!

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 11:13 от Дилянка

# 38
  • Мнения: 641
При мен пък всичко е наред, колежките ми са супер, шефовете също...е ако ми увеличат заплатата двойно няма да е лошо ама... Whistling
Тъкмо реших да го напиша това и видях,че си ме изпреварила.

# 39
  • Мнения: 4 841
Искам да питам тези, които ползват чужди езици - ползвали ли са ви като безплатен преводач?
Не говоря за ежедневнато ползване на езика за мейли, документи, разговори.
Говоря за преводи на повече от 2-3 страници до цяла брошура или даже книга!

Е, чак цяла книга не ми се е случвало да превеждам. Но когато шефът ми си купи някакъв уред, или някакво лекарство - да, случвало ми се е да превеждам упътвания и листовки. Не ми тежи - преводите са ми включени в длъжностната характеристика, правя го в работно време, пък и винаги уточнението е "когато имаш време". Със сигурност нямам нищо против да уплътнявам работното си време И със странични преводи, след като така или иначе ми остава и достатъчно време за форума  Wink

# 40
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Искам да питам тези, които ползват чужди езици - ползвали ли са ви като безплатен преводач?
Не говоря за ежедневнато ползване на езика за мейли, документи, разговори.
Говоря за преводи на повече от 2-3 страници до цяла брошура или даже книга!

Да (не цяла книга естествено). Даже съм ползвала форума за помощ Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
Търпя, че ми възлагат работа  Mr. Green Ми така, де - човек във форума не може да си влезе на спокойствие.

# 42
  • София
  • Мнения: 38 643
Искам да питам тези, които ползват чужди езици - ползвали ли са ви като безплатен преводач?
Не говоря за ежедневнато ползване на езика за мейли, документи, разговори.
Говоря за преводи на повече от 2-3 страници до цяла брошура или даже книга!

Да (не цяла книга естествено). Даже съм ползвала форума за помощ Simple Smile

Не говоря за приятели. Става дума за експлоатация от шефчето. Примерно, получавате 600 лв заплата. И един слънчев понеделник той ви дава 60 странички, които да са готови до петък.
Вие сядате пред компа и не ставате. Даже в къщи работите. Изработвате ги в петък вечерта и получавате само сърдит поглед, че не сте ги предали сутринта.
А всъщност 60стр по 10 лв /ниска тарифа/ са точно 600 лева!

А работата ви съвсем НЕ Е преводач!

# 43
  • Мнения: 6 998
Брей, като ви чета, явно съм много добре.  Laughing

Превеждам, да, дразни ме да ме карат да превеждам, но по принцип не бих казала, че ми е голяма драма, а и рядко се случва.


Дразня се на изключителната неорганизираност във фирмата  Rolling Eyes
Дразня се на заплатите и на липсата на политика относно бонуси и придобивки.

# 44
  • Мнения: 301
Искам да питам тези, които ползват чужди езици - ползвали ли са ви като безплатен преводач?

То се подразбира  Mr. Green в такива моменти шефа ме умилостивява с репликата "Ти не си работна ръка, а актив за фирмата."
Това не го приемам като тежест - така и така всичко на не-българси език задължително минава през бюрото ми, дори и друг да е превеждал или писал нещо, пак трябва да го проверя. Просто му припомням (на шефа), че бонусите не само за Коледа.   Laughing

# 45
  • Мнения: 233
Това, че когато си нов никой не иска да те обучава. Особено в разни офиси- кокушарници. Гледат на теб като на някаква заплаха. В маята професия трябва да бъда пратена на специално обучение. Праща ме само фирмата, в която работя, т.е. лично не може, само служебно. При нас при грешка глобите са от 5000 евр нагоре. 1во не ме пратиха на обучение, не ме обучаваха и на място и 2ро аз умирах от страх за не сбъркам нещо, защото иначе тази глоба щеше да е на моята глава. Накрая ми казаха, че съм немотивирана.  Sick

# 46
  • Мнения: 2 716
На етапа все още мен ме търпят  Mr. Green

И скункса.

# 47
  • Мнения: 2 237
Работя като рекламен агент в едно списание,отговарям и за рекламата в един вестник....Та какво търпя: На първо място гадни интриги и злословене, ужасно много работа за ужасно малко пари,неблагодарност от страна на шефката (каквото и да направя, все съм виновна) набедявана съм и нагрубявана заради неща които не съм извършила (пример - едно писмо трябвало да бъде занесено лично на един клиент, а то не е.Шефката твърди че ми го е дала, а със сигурност не е ! Изкара ме обаче лъжкиня и заяви, че аз съм забравила да го занеса.Иди доказвай че нямаш сестра.... #Cussing out ) На целия зор се местим в нов офис който ми е адски далече от дома ! В условията на кризата и намерих 7 нови големи рекламодатели , но вместо благодарност получавам само негативни оценки.....А на мен ми трябва мъничко, искам просто едно човешко отношение и подкрепа.Та се питам - аз ли нещо не съм наред или всички работодатели са такива ? Не казвам че и аз си нямам кусури, но се старая да ги поправям.За съжаление обаче, само в тази работа ме взеха с малко дете, на всички други интервюта като чуеха че имам дете, ме разкарваха директно....
Ми оплаках се, поне ми олекна.
Благодаря за темата !  Heart Eyes

# 48
  • Мнения: 233
Българските работодатели не правят разлика между оперативна и мениджърска работа. Т.е. наемат ме за оперативна, плащат ми за такава, а искат да върша 2те. Трябвало да намирам клиенти за фирмата. Че аз ако мога да ги намирам сама ще си направя фирма. Защо да ги намирам за друг? Че пък и ако няма клиенти се сърдят. Ако аз намирам клиенти и ги обслужвам, мениджърите ще си клатят краката ли?

# 49
  • Linz
  • Мнения: 11 619
.... Става дума за експлоатация от шефчето. Примерно, получавате 600 лв заплата. И един слънчев понеделник той ви дава 60 странички, които да са готови до петък.
Вие сядате пред компа и не ставате. Даже в къщи работите. Изработвате ги в петък вечерта и получавате само сърдит поглед, че не сте ги предали сутринта.
А всъщност 60стр по 10 лв /ниска тарифа/ са точно 600 лева!

А работата ви съвсем НЕ Е преводач!
Или отказваш да свършиш това, което не влиза в задълженията ти, или искаш извънредният ти труд да се оцени "на края на месеца" Wink

# 50
  • София
  • Мнения: 38 643
Е да ама шефа е тарикат и дава такива задачки на току-що постъпили герои, които не смеят да гъкнат!

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Аз търпя:

- Сериозно разминаване между заплатата и тази, на която ме осигуряват.
- Не са ми давали никога досега полагаемия отпуск
- В дни обявени от Министерството като неработни ние си работим

Иначе всичко друго си е ок.

# 52
  • Мнения: 233
Спомням си 1ви и 6ти май, които бяха неработни. 2ри и 5ти бяха също обявени за неработни и се отработваха. Ние работихме и на 1ви и на 6ти и на 2ри и на 5ти и дори после ги отработвахме. Питах шефа какво отработваме, и му кзах, че ако работим на национален празник трябва да ни се плати двоен надник. Той каза, че така било при нас в туристическата индустрия, а за двоен надник да не си и помислям.  Sick

# 53
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е да ама шефа е тарикат и дава такива задачки на току-що постъпили герои, които не смеят да гъкнат!
Е, така е- "зайците" ги юркат... Ти верно, че до преди 2 седмици си търсеше работа.
Няма идеално работно място. Дори и всичко да е супер, все идва момента, в който започваш да чувстваш някакво неудовлетворение.

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 14:13 от РЕНИ

# 54
  • Мнения: 301
В подкрепа на РЕНИ и Няма идеално работно място ще кажа че според мен ако не работиш за себе си (не си собственика) неудовлетворението може да бъде избегнато или с повишение (може и на заплатата) Mr. Green или ако няма бъдещо такова - нова работа през 5 години да речем. Иначе и най-прекрасната работа омръзва и се губи трудовия ентусиазъм.

# 55
  • Мнения: 154
 Thinking За пореден път се убеждавам, че има и по - зле  Mr. Green (по типично български маниер). Доста неща едва издържам - хаос, безумие, скандали между шефовете, откровена простотия дори, но всъщност получавам много добра заплата за работата, която върша, имам голяма свобода за действие, възможност да изказвам мнение, високо ниво на чувството на хумор на целия офис (който не е голям всъщност), страхотно работно време (с възможност да си тръгна, когато пожелая, ако се налага), нулева експлоатация ... Аз май трябва да си заобичам отново работното място... Пожелавам на всички, които се налага да търпят, да си намерят по-добро място   bouquet!

# 56
  • Мнения: 2 556
Винаги има и по-зле. Моето най-зле беше в българския офис на една от водещите в световен мащаб ИТ компании, където и аз, и сума ти мои колеги си мечтаехме да работим. Е, аз успях и мислех, че съм постигнала някакъв кариерен връх, само дето се оказа по-лошо, отколкото ако работех в ЕТ Бай Ганьо примерно. Crazy

# 57
  • София
  • Мнения: 38 643
Е да ама шефа е тарикат и дава такива задачки на току-що постъпили герои, които не смеят да гъкнат!
Е, така е- "зайците" ги юркат... Ти верно, че до преди 2 седмици си търсеше работа.
Няма идеално работно място. Дори и всичко да е супер, все идва момента, в който започваш да чувстваш някакво неудовлетворение.

А, още си търся. Тоя случай с преводите ми е от 2007.

# 58
  • Мнения: 2 401
Искам да питам тези, които ползват чужди езици - ползвали ли са ви като безплатен преводач?
Не говоря за ежедневнато ползване на езика за мейли, документи, разговори.
Говоря за преводи на повече от 2-3 страници до цяла брошура или даже книга!

Ооо разбира се. Докато бях "проста секретарка" само с това се занимавах, щото никой не разбираше езика на фирмата-майка, а фирмата майка не ебаваше да комуникира на  английски примерно.
На сегашната ми работа пак превеждам доста, ама си и искам каквото ми се полага.
Преводачеството е хамалогия, не се оставяй да те ебават шефчетата.

# 59
  • Мнения: 5 370
Търпя .....неразбиращи и стресирани клиенти и много натоварване.
Откъм шефове не мога да се оплача, особено нашата пряка ръководителка хем разбира от работата, хем умее да подхване човека, хем прави 10 неща наведнъж.
Работно време и работа по празници се спазват много стриктно, работенето по празници е двойно.Тоест, викам, крякам от нерви и доста неясноти понякога, мятам слушалки, ама....в крайна сметка, си ми е добре.

# 60
  • София
  • Мнения: 900
Търпя .....неразбиращи и стресирани клиенти и много натоварване.
Откъм шефове не мога да се оплача, особено нашата пряка ръководителка хем разбира от работата, хем умее да подхване човека, хем прави 10 неща наведнъж.


Ти от мое име ли си писала или за мен  Wink Laughing

Търпя доста неща  Mr. Green
хитрости, врътки, мъжка гордост - ах този тестостерон ...
претенции за заплати - най-общо - търпя предимно подчинените си,
но не безгранично  Twisted Evil
Клиентите си ги обгрижвам!!!

п.с.
а за владеещите чужд език -
и за какво подозирате, че сте наети?!
Естествено, че за да превеждате !!!

# 61
  • Мнения: 5 370
Мина, ами то тези неща са общи, когато работиш пряко с хора. Апропо, ние всички сме с чужди езици, някои от които направо редки-като шведски, да речем-но рядко ни ползват за преводачи. Защото ще закуца много яко основната работа.

# 62
  • Мнения: 352
Търпях до скоро една вечно мрънкаща и недоволна директорка на малко училище. Все ние сме некадърници, все ние/учителите/ не сме направили нещо както трябва за децата, само ние искаме повече пари...Няма смисъл да продължавам.Грам не си уважаваше персонала.

Общи условия

Активация на акаунт