Скъсена шийка на матката???

  • 38 430
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27
Ох, аз и без това вече съм доста притеснена... Мисля да търся лекар в София, защото тук в Бургас се славим с ниското ниво на лекарите си. Според теб колко бързо може да се отвори? Дни? Седмица? И обратим ли е този процес? Да пазя ли леглото стриктно? Някой може ли да даде мнение за лекар в София?
А какво означава втори серклаж?

Последна редакция: пт, 11 окт 2013, 05:50 от Petya Sun

# 16
  • Мнения: 4 758
Ох, аз и без това вече съм доста притеснена... Мисля да търся лекар в София, защото тук в Бургас се славим с ниското ниво на лекарите си. Според теб колко бързо може да се отвори? Дни? Седмица? И обратим ли е този процес? Да пазя ли леглото стриктно? Някой може ли да даде мнение за лекар в София?
А какво означава втори серклаж?

Втори серклаж - с втората ми бременност.

Не мисля, че е обратим процесът. Бебето почва да тежи повече и като цяло натискът върху шийката се увеличава. Не мога да кажа колко бързо, понякога е наистина за дни.

И все пак не искам прекалено да те плаша. Има и жени, които изкарват последните месеци с много скъсена шийка.

Важното е да намериш добър лекар, според мен - за да вземе правилното решение точно за твоя случай. Но във всички случаи, серклаж се прави в тези седмици.



# 17
  • Мнения: 40
Ох, аз и без това вече съм доста притеснена... Мисля да търся лекар в София, защото тук в Бургас се славим с ниското ниво на лекарите си. Според теб колко бързо може да се отвори? Дни? Седмица? И обратим ли е този процес? Да пазя ли леглото стриктно? Някой може ли да даде мнение за лекар в София?
А какво означава втори серклаж?
Аз бях с много скъсена шийка от началото на бременността, вземах утрогестан, ходех на преглед всяка седмица да я измерват и родих навреме в 9-ти месец. За мен доктора е изключително важен. Успех!

# 18
  • Мнения: 107



От 5 месец съм със скъсена шийка и разкритие  ,лежах и за задържане ,понеже съм със контракции, с нош-па и магнерот и повече почивка нещата се оправят

# 19
  • Мнения: 38
Здравейте знам,че не е много свързано с темата но имам голям проблем,пия гинипрал за задържане но по неизвестни причини са изтеглили всички партиди и не мога да  си го набавя а знаете колко е важен!Моля ако някоя от вече родилите мами или тези които са го спрели имат останал да ми пишат за да си закупя от вас!Аз съм от Русе  Sad

# 20
  • Мнения: 40
Най-добре се чуй с лекарят, който те следи за да ти предложи заместител.

# 21
  • Мнения: 240
Здравейте момичета! Пиша направо от болницата, тъй като ми е много тежко, със скъсена шийка съм от 16 седмица - 29 мм, а сега в 21 г.с. вече е 15 мм. Само лежа, бях и в болница преди Коледа за задържане и сега отново. Умирам от страх дали ще стигна до края, само плача и направо се чувствам ужасно. Когато ви чета колко сте смели и как сте родили живи и здрави бебчета се поуспокоявам, но........е тежко. Моля ако не ви притеснява споделете вашата история за да дадете кураж на такива като мен.  Забравих да споделя, че днес док ми каза, че плацентата ми е ниско и серклаж е почти невъзможен, тъй като вероятността да я засегне е огромна.  Още веднъж благодаря ви, че ви има.

# 22
  • Мнения: 1 897
Здравей Ели,предната бременност изкарах много тежко след 4 сп.аборта.
Направиха ми серклаж в 15г.с..през цялото време бях на легло и пиех шепа хапчета.Родих в 34г.с.живо и здраво бебе.

Сега пак съм бременна в 14г.с.и другата седмица пак ме очаква серклаж.С ниска плацента съм и моят док не ми е казвал,че серклажа е невъзможен,а напротив - задължителен е,защото шийката ми е под 2см.

Според мен потърси и второ мнение.Иначе можеш да си слагаш утрогестан влагалищно.От него шийката ще набъбне и може да се увеличи.

Успех ти желая!

# 23
  • Мнения: 240
Съншайн благодаря за бързия отговор Hug Сега си мисля, че ако бяхме направили серклаж в 16 седмица, когато ми откриха скъсяването сега нямаше да съм в това положение. Пак ще попитам и дано не е късно, както по отношение на седмицата - 21 г.с., така и по отношение на размера на шийката - 15 мм.
Съншайн извинявай за въпроса и разбира се можеш да не ми отговаряш, но в кои седмици са прекъснали предишните ти бременности. Задавам  го така грубиянски, защото както се сещаш постоянно си мисля, че ще абортирам.

# 24
  • София
  • Мнения: 9 517
21 седмица мисля, че е късно за серклаж - аз бях с почти изгладена шийка и 1 см разкритие от 20-та седмица и контракции пак от тогава - три месеца бях на вливане на магнезий през ден и лежах постоянно. Не се напъвай по никакъв повод - нито при ходене до тоалетна, нито за нищо друго. Не ми даваха Но шпа, защото според моята лекарка нямало смисъл от него при положение, че няма шийка на матката... Издържахме цялото семейство, дъщеря ми се роди с планово секцио 20 дена преди термин и утре ще прави 6 години, най-вероятно можех да я задържа още, но нямах сили - беше 3 кила на ехографа, толкова се и роди. Важно е, че не са ме преглеждали с друго, освен с ехограф през цялото време. За съжаление първата ми дъщеря нямаше този късмет и се роди в 25-та седмица след един не особено нежен преглед...

Успех ти желая - спокойнствие, никакво напрягане и стиснати палци от мен!

# 25
  • Мнения: 240
Дзвер  твоят отговор  определено ми вдъхна надежда, едно голямо БЛАГОДАРЯ  Hug Направо онемях как е възможно да издържиш три месеца без шийка, че и с разкритие, това си е чудо. Как се справи психически с проблема, защото аз съм доста отчаяна. Извинявай за лавината въпроси, но имам още един- как те приеха в болница за  3 месеца, мисля че няма такава клинична пътека. Питам за да мога и аз да остана тук - в болницата. Странно нали, никой не иска и да чува за болница, а аз  не искам да си тръгвам Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 9 517
Дзвер  твоят отговор  определено ми вдъхна надежда, едно голямо БЛАГОДАРЯ  Hug Направо онемях как е възможно да издържиш три месеца без шийка, че и с разкритие, това си е чудо. Как се справи психически с проблема, защото аз съм доста отчаяна. Извинявай за лавината въпроси, но имам още един- как те приеха в болница за  3 месеца, мисля че няма такава клинична пътека. Питам за да мога и аз да остана тук - в болницата. Странно нали, никой не иска и да чува за болница, а аз  не искам да си тръгвам Simple Smile
За психиката не питай - по цели нощи ревях, денем се държах, но не беше лесно - караш ден за ден, броиш дните до следващата седмица - първо гледаш да издържиш до 27-ма, защото тогава бебето има шансове да оживее, после караш до 28-та, 29-та и т.н... като влезнах в 30-тата си направихме мини празненство. Мъж ми отслабна с 30 кила покрай това, че и за големия някой трябваше да се грижи, но мина.

За болницата - аз бях в частна клиника, на която бях пациент от дълги години - бях със стерилитет, после забременях спонтанно... клиниката направи компромис - едно защото не ми беше направен серклаж на време, въпреки предишната ми бременност и второ, защото са клиника по стерилитет - ходех само на вливания, не съм лежала.

Стискай зъби и брой на малки стъпки - седмица за седмица - така времето някак минава... не е лесно, знам, но може и да стане, дано!

# 27
  • Мнения: 4 758
21 седмица мисля, че е късно за серклаж...

Не е късно. Както съм писала и по-горе, през втората ми бременност серклажът беше точно в тази седмица. Знам и за серклажи, правени в 25-26 г.с.

# 28
  • София
  • Мнения: 9 517
21 седмица мисля, че е късно за серклаж...

Не е късно. Както съм писала и по-горе, през втората ми бременност серклажът беше точно в тази седмица. Знам и за серклажи, правени в 25-26 г.с.


не знам, на мен така ми казаха, но може и да не е имало, къде да се направи серклаж  Peace

# 29
  • Мнения: 1 897
Съншайн извинявай за въпроса и разбира се можеш да не ми отговаряш, но в кои седмици са прекъснали предишните ти бременности. Задавам  го така грубиянски, защото както се сещаш постоянно си мисля, че ще абортирам.

Мила,въобще не се извинавай,нямам никакви проблеми да говоря за това.

Първият ми аборт беше в 9г.с.,втория 23г.с.,третия 22г.с,четвъртия пак 9г.с.При третата ми бременност ми направиха серклаж в 20г.с.,но той беше неуспешен не заради срока на бременността,а заради инфекция.Издържа цели 10 дни и най-накрая ми изтекоха водите.Не искам да ти пиша с подробности,защо се получи така,но ако всичко беше направено както трябва всичко щеше да завърши благополучно.

Но ти не мисли лоши неща,мисли позитивно,пази се повече и ще видиш,че всичко ще е наред.

Общи условия

Активация на акаунт