Юлски мами 2009 Тема №4

  • 13 774
  • 257
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 208
Бързам да се похваля - имаме си човече,което е 15 мм и сърчице,което тупка. Всичко е нормлно за 8г.с. както и съм.Сега ме вика чак след Нова Година. Сега отивам да хапна нещо,че не съм яла от сутринта от притеснение. Laughing
Доктор Калчева има 3d ехограф ама ми казаха,че в Бургас нямало специалист за ФМ но пак ще поразпитам.

# 241
  • Мнения: 453
Budiapka, честито и добре дошла сред нас   bouquet Кажи нещо повече - кога е терминът, ходила ли си на преглед, чухте ли вече сърчице?  Hug
Радина, в този студ не знам как ходиш с ниска талия - предлагам ти много да внимаваш, защото освен че не бива да се разболяваме, бременните също така много повече страдат и от проблеми с бъбреците (имам си една приятелка точно сега с такъв проблем по средата на бременността). По-добре си е с бремелинските дрехи мисля все пак - по-удобно ще е и за нас и за бебето, и а пазят корем, гръб, кръст... Е, още ни е много рано де, аз нямам никаква нужда още, обаче от старите дрехи избирам точно тези, които не са хич с ниска талия  Peace
Усмивка, имам приятелка, която де факто цялата си бременност изкара в болничен (със сигурност много повече от 180 дни мисля) - то като имаш проблем и трябва да си само на легло, няма как да не ти дадат. Друг е въпросът, че ако сметнем малко - общо 280 дни бременност минус 180 остават 100, от които 45 за преди раждане, които си се полагат и като сложиш колко време ти трябва докато разбереш (минава поне месец от последната М), така че дори и да има такова ограничение, то пак си е цялата бременност. А тук дори не смятам съботи и недели - може 180 дена да излязат и повече от една бременност  Hug
Дидикар, честито сърчице! Дано все така хубави новини да носиш - и хапвай смело  Hug

# 242
  • София
  • Мнения: 725
 Didikar, д-р Калчева не прави ли ФМ в Бургас? Аз съм чувала, че тя е доста добър специалист и има супер модерна техника в кабинета си.
 Относно болничните - аз също мисля, че майчинството е по-високо, ако през цялата бременност си в болнични, тъй като те се изчислявят като 80% от брутното възнаграждение, но върху тях няма удръжки. Поне така ми обясни моя приятелка, счетоводителка. А знае ли някой колко най-много болнични можем да ползваме по време на бременността? Аз съм чувала за 180 дни. Но те дали са отделно от 45-те преди раждане?
  bouquet и  Hug на всички!
от ЖК могат да ти дадат общо 180 дни, заедно с тези 45 преди раждането т.е 6 месеца общо

# 243
  • Варна
  • Мнения: 893
дидикар честито!
аз пък съм с бронхит....да ми е честито и на мен  Tired

# 244
  • Мнения: 177
дидикар честито!
аз пък съм с бронхит....да ми е честито и на мен  Tired
Аууууууу! Милата!  ooooh! Желая ти бързо оправяне!

Аз също съм малко болна, но засега успявам да се поддържам само с лайка.

За бременнлийските дрехи - миналия път бях поизровила някои по-широки и им заших "клинчета" отстрани в страничните шевове. Така от началото до към 7-мия бях ОК. В София знам че срущу 10 лв преправят обикновени панталони в бременлийски, като им режат горната част и зашиват трико. Мисля че в ателието на В.Левски беше - една дизайнерка, която само трико шие, но й забравих името. Магазинът е на Левски между Гурко и Графа.
След 7-мия става страшно. Миналият път една приятелка ме спаси с една голяма торба с разкошни дрехи, но този път.........

Аз на ФМ предния път ходих веднъж и то само в края на 5-тия месец. В коя седмица се ходи първо? Аз ще ходя сигурно при Балев във Варна.

# 245
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте момичета!
Коте дани извинявай, че съм те приветствала втори път, незнам какво ме е заблодило, но какво пък толкоз, ти така или иначе си си добре дошла!
Добре дошли и на новите момичета (вече не поименно).
Дидикар, честито ти сърчице Two Hearts. Много се радвам за теб.
Момичета, при ФМ се прави измерване на отделни части на плода от резултатите на които се установява дали се развива нормално или има някакви отклонения, така ли е? Всъщност напишете какво точно се търси при това изследване.

# 246
  • Мнения: 1 089
didikar честито!  Много се радвам.Hug
Virginity , бързо оздравяване.
Пазете се момичета, макар че понякога и да се пазиш и да не се пазиш... Sad
То и аз вече изкарах един вирус, но за щастие успях да се размина само с чайчета.

А за ФМ мисля, че първата трябва да е 12-13 седмица, но не съм сигурна.

# 247
  • Мнения: 1 208
Аз немога да разбера каква е разликата между  ФМ и тогава,когато те гледат на 3D и 4D ехограф  Rolling Eyes

# 248
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
З
Момичета, при ФМ се прави измерване на отделни части на плода от резултатите на които се установява дали се развива нормално или има някакви отклонения, така ли е? Всъщност напишете какво точно се търси при това изследване.

Феталната морфология е точно това. На 2Д ехограф се прави анализ на развитието на органите на фетуса, от там е и фетална морфология. Съответният специалист аналазира органите  и може да каже наблюдават ли се малформации, има ли засегнати органи, като цяло всичко ли е наред. Могат да се видят и козметични дефекти от типа на заешката устна.
В различните седмици когато се прави ФМ се обръща внимание на различни органи и евентуални малформации.

Дидикар, честито сърчице и нека всичко да е наред. И разликата е в това, че на 3Д и 4Д се гледа по-скоро за глезотийка на родителите. Там е цветно, в реално време са нещата, правят се записчета на ДВД и така. Това е друга тръпка за родителите от една страна и повод за докторите да надуват цените.

За бременилски дрехи ще се спасявам някак. Имам едни дънки от миналата бременност, мисля да ги извадя. Едва ли ще инвестирам в нови дрехи, защото за мен те са неоправдано скъпи, по-скоро ще разчитам бате да ми прати нещо от Америката  Blush

Сега, за да не заспя на клавиатурата, отивам да полегна и да погледам Герои.

# 249
  • Мнения: 177
А мислите ли че ФТ може да замести изследването за Даун? Чувала съм че то се виждало дали има Даун, знаете че има и физически белези, по физиономията най-вече, но аз се съмнявам в толкова ранни седмици да може да се види? Биохимичния скрийнинг беше към 16-та седмица, нали?

# 250
  • Мнения: X
cveten prash четейки ей това се ориентирах най-добре за какво иде реч.
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 72&Itemid=133
секция за пациента, въпроси

# 251
  • Мнения: 127
Didikar ,честито ви сърчице Two Hearts

Аз пък сега съм в едни бременилски размисли, как ще си разделя любовта ми към Шушето с новото Шушелче. Знам, че като дойде мига то ще си стане, ама сега ми иде само да я мачкам, гушкам и да я заливам с любов. А тя пък горда, че ще ставала кака и щяла да си има бебе. От сега се учим да си дава играчките на бебето, че каквато е стисната не зная какви ще ги натвори  ooooh!
Има ли и други момичета, които са нападнати от такива мисли?[/color]
]

И аз съм същата,но ме тревожи повече мисълта как дребното ще свикне с новия обект на гушкане,че сега като ме види да гушкам татко и и тя се наржда,а за после направо не знам #Crazy

# 252
  • Мнения: 425

На Берушка с жълтото тяло  Grinning- не се притеснявай, нормално е, само искам да те питам дали имаш болки в яйчника?


Нямам болки и по - добре, че иначе съвсем щях да се ошашкам. От сутринта усещам нещо от време на време, ама май вече от много мислене почвам да си въобразявам   ooooh! По принцип съм много позитивно настроена и гледам да не си мисля разни глупости. Постоянно си повтарям си, че всичко ще е наред.

# 253
  • Мнения: 177
Didikar ,честито ви сърчице Two Hearts

Аз пък сега съм в едни бременилски размисли, как ще си разделя любовта ми към Шушето с новото Шушелче. Знам, че като дойде мига то ще си стане, ама сега ми иде само да я мачкам, гушкам и да я заливам с любов. А тя пък горда, че ще ставала кака и щяла да си има бебе. От сега се учим да си дава играчките на бебето, че каквато е стисната не зная какви ще ги натвори  ooooh!
Има ли и други момичета, които са нападнати от такива мисли?[/color]
]

И аз съм същата,но ме тревожи повече мисълта как дребното ще свикне с новия обект на гушкане,че сега като ме види да гушкам татко и и тя се наржда,а за после направо не знам #Crazy

И ние сме така, но ще се гушкаме всички, какво толкова. Моят обаче е такъв любопитко, че ще видя как ще опазя бебо - има да му мята метални колички в креватчетоооо........ Joy
Ама с нетърпение пък чакам този момент. Живот и здраве другата есен ще сме и на градина, та ще ми е по-лесно.

# 254
  • Мнения: 1 554
Инедица,честита ти радост и на Валерия  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт