колики, а сме вече на 5 месеца!

  • 6 917
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
Коликите на Денис спряха малко преди да навьрши 5 месеца.До последно бяха силни,кото началните Tired

# 16
  • София
  • Мнения: 44 120
На моя колежка бебчето уж имаше колики до 6 мес, а в последствие се оказа, че е алергия към млякото (това е в общи линии казано, не запомних термините)! За твое успокоение се консултирай със специалист.

Да, ако е на АМ е възможно - алергия към белтъка на кравето мляко....обаче ако е кърмено, вероятно майката е пробвала да спира да яде и пие разни неща, за да се провери да не е от храни....
Може и да е свързано с Рефлукс...

И все пак може да са си просто колики.....

А понякога захранването оправя нещата, друг път ги засилва.....
Рано или късно обаче организма озрява и това преминава....

# 17
  • Мнения: 9 973
нашите колики продължиха до 7м. Close

# 18
  • Мнения: 121
Благодаря ви момичета за бързите отговори.Надявам се само да птминат по-бързо, че иначе сигурно няма да ни захранят.Иначе този месец щяхме да захранваме, но при това положение...едва ли. Cry

# 19
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами аз да ти кажа при нас захранването като че ли подейства добре, аз го захраних на 5,5, наддаваше лошо и за това нямаше как повече да чакам коликите да минат....та не продължиха много след това....
Можеш внимателно да пробваш, с каша например като най-щадяща коремчето....

# 20
  • Мнения: 552
Ще отминат,още малко търпение!Вече сте минали най-страшното Peace
Синът ми имаше колики почти до 5 месец.

# 21
  • Мнения: 3 034
Благодаря ви момичета за бързите отговори.Надявам се само да птминат по-бързо, че иначе сигурно няма да ни захранят.Иначе този месец щяхме да захранваме, но при това положение...едва ли. Cry

защо си се затъжила така?  Laughing за захранването ли? няма да го пропуснете, спокойно  Grinning аз ще ти кажа, че да захраниш бебе с колики е риск, който не си заслужава. още повече, бебе, което няма и 6 месеца още. закъде бързаш? аз захраних на 4.5 месеца с огромно нежелание, без никакви колики вече, само защото синът ми имаше всички налични признаци за захранване и вече никакви количества мляко не го засищаха. и ако имам второ дете, ще стискам до последно да не захраня преди 6 месеца. просто няма никаква причина да не изчакаш стомахчето да се успокои. кое е по-важно  -бебето да съзрее с времето си или да започне да яде твърда храна?  Stop

# 22
  • Мнения: 121
Ами не че бързам толкова, но и при нас вече млякото не ни нахранва.Той е доста голям и има нужда вече от по-стабилна храна.Та затова.Иначе много ясно че ако е такъв залога няма място за колебание.Ама то се изтормози това дете.Ужас!Абе дано се разкарат скоро, че и детето да се успокои, то се видяло че аз няма скоро да спя като хората Laughing, ами поне той да е по-спокоен. Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 44 120
А да не би да плаче от глад, ако не го нахранва млякото???
А за съня - споко, има време....моят почна да спи по цяла нощ след втория си рожден ден....Wink

# 24
  • Мнения: 121
Честно казано мисля, че не плаче от глад защото долу-горе разпознавам видовете му плая.Той буквално се свива, вика и пръцка но много трудно.Та затова си мисля че са колики.А иначе колкото до млякото.Той вече е на АМ и яде повече отколкото му се "полага" на тази възраст.Налага се от време на време да увеличаваме дозата за да се нахранва (със знанието на педито разбира се).Та затова искам вече да го захраним и да се засища по-добре.Другата седмица сме на консултация и ще видим какво ще каже докторът.

# 25
  • София,
  • Мнения: 4 267
Да се включа и аз. Моята дъщеря имаше силни колики, до края на 8 месец. Не ми слизаше от ръцете милата, всичко беше някакъв кошмар. Захраних я доста късно на 6 месеца с оризова каша. Пиеше и капки, какви ли не. Но тя е недоносена, беше със силно изразен ГЕР и мисля, че се повлия най добре от прахчетата, които пиеше за него. След това проблема отшумя. НО и сега не може да яде много неща- зеле, боб, леща. ЛЕкарката при която я консултрахме за ГЕР каза по възможност по малко течности, по гъсти храни, никакви сурови плодове и сокове.
А някои адаптирани млека също са много тежки за някои бебенца, така, че е много важно да се намери точното мляко, ние не успяхме и порлади тази причина напълно ги отказа всичките и сега не пие млека. Яде кисело и вече и давам и прясно. Hug
Консултирайте се с лекар специалист - гастроентеролог и дано скоро се оправите. Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 44 120
А капки някои не помагат ли?
А сменяли ли сте млякото? Може друго мляко да му подейства по-добре на стомахчето.

# 27
  • Мнения: 307
нашите колики продължиха до 7м. Close

 Peace

# 28
  • Мнения: 121
Сега като отида на консултация ще я питам да ме насочи към специалист.Иначе сменихме млякото преди 1 седмица, като се замисля сега, може и да се адаптира към новото мляко.Но така или иначе коликите му не са спирали въобще, така че едва ли е това.Спрях да давам сокчета и чакам резултат.Капки съм давала какви ли не: саб, еспумизан, инфакол.Само от инфакола имаше леко подобрение, но за малко.После свикна ли стях не знам, но спряха да му влияят.В момента нищо не давам.Чувала съм за ентерокинд (хомеопатични) , но не съм чувала отзиви за тях.

# 29
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Ще трябва да изчакаш да премине и този етап....

Общи условия

Активация на акаунт