Кипърска царска туршия....(17)

  • 21 375
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
Ха,ей ме и мен в новата тема.
Ами започва весело.Посмях се на Блонди на разказчето,но за нея не е било весело - сигурна съм.
Но пък Блонди ,пожелавам ти да готвиш много вкусни манджи на тази печка,и скоро да намериш половинка ,която да ги хапва.
Мастерче,моля те и аз искам таз трушийка.МММММММ .Ще се хапва.
Жужи,нека да почна и ще ти кажа.Още не съм,от 1-ви евентуално.

# 16
  • Мнения: 5 001
Добро утро на всички  Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Тъй,тъй,тъъъъъъй.....Да видим сега за туршийката  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
(Ми така де...Да си отговаря за заглавието на темата  Joy Joy Joy)

Продукти:
камби (нарязани на парчета)
карфиол (накъсан на розички)
моркови (на колелца)
целина-листа (нарязана едро)
скилидки чесън (обелени)

Пропорции на зеленчука няма.Слагате колкото искате о от каквото ви харесва.
На дъното на компотен буркан се слагат:
2 аспирина,2 с.л. захар,1 препълнена с.л. МОРСКА сол,8 с.л. оцет(ако е ябълков е най-добре,защото няма да промени цвета на карфиола и той ще си остане снежно бял.)
Зеленчуците се натъпкват колкото може по-плътно.

Слага се една тенджера с вода на котлона,след като заври се гребва с джезвето и врялата вода се налива на тънка струйка в буркана.Пълни се до горе.Слага се капачка,затваря се и се обръща обратно.И така всичките буркани.
Туршийката се обръща на всеки 24ч. веднъж с капачката нагоре,веднъж надолу.Това се прави 1 седмица.После туршийката се изнася на хладно.

Така приготвена,зеленчуците на туршийката остават хрупкави и свежи.Не омекват.Туршията е трайна!Гаранция! Peace

# 17
  • Мнения: 7 391
                                 Добро утро,момичета!Мастърче ви е приготвила тулшийката,а аз ще ви почерпя с кафенце! Laughing

# 18
  • Мнения: 17
добро утро и хубав ден на всички.
днес в никозия е особено свежо и ясно. виждат се всички планини наоколо.

блонди, това с кабела накрая е нормално. всички печки са така, защото правилното е (поне в повечето държави) да се свърже директно към мрежата. прави се така, понеже токът е голям и контакт и щепсел може да не издържат (нагрява се, прекъсва, и т.н.). освен това е хубаво да се съобрази свързването на фазата със съответния кабел на печката.

иначе казано, опитай се да намериш някой да го свърже с твърда връзка, а ако предпочиташ с щепсел, отбележи на контакта и на щепсела къде е фазата и ВИНАГИ го включвай така че да съвпадат. пък като свършите с щепсела, ще почерпиш и така...

кати, историята я изпрати една колежка, затова е на кипърски. много е поучителна и вярна, но наистина малко трудна за разбиране.

ПП забравих нещо. ето малък принос към темата - http://www.cyprusevents.net/  на този сайт има инфо за всички събития на острова.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 456
Добро утро мили, сладки, ненагледни....и най-прекрасни момичета и мочета!

Didia, грешка нямаш, а и така съм гладнааа....Mr. Green

Мастерче, до вчера се чудих да правя или не туршийка (ще ми е за пръв път) обаче сега с таз рецепта няма измъкване. Blush Съботата ще се ходи на пазарУ. Благодаря ти!  bouquet

pdd, сайта дето  си дал е вече добавен. Hug А, това за щепселите много странно...Аз не съм виждала в България уреди включени директно в мрежата...но, може и да има.  newsm78 А, пък като свържеш щепсела с кабела на уреда, какво има да отбелязваш...извинявам се ама аз нещо не разбрах!  Rolling Eyes

Ми като пак се почна с хваленето, аз да се изфукам,че си купих нови ботуши вчера. Wink Преди месец си купих едни по спешност, че ми се счупи тока на моите. Обаче в периметъра дето можех да стигна на ток и половина намерих само велурени. Та тези сега са кожени.  Хайде зимо, може вече да идваш! Joy

Е, хайде до после, че да поработя все пак! bowuu
Весел и успешен ден желая на всички ви! Hug Hug Hug


# 20
Добро утро, момичета!
Правя кратко включване, за да пожелая на Блонди: Таз година - печка, догодина - цяла кухня (вж. по-долу)

А на всички останали - Нов ден - нов късмет!
P.S. Тая трушия, ох на мама...

# 21
  • Мнения: 39
Добро утро и честит Ден на християнското семейство!

Много се зарадвах на новата темичка, която вече е изпълнена с добро настроение и вкуснотийки...
Аз съм от онези не добри домакини, които не приготвят зимнина, защото вечер вместо на ракийка, посядахме с пуканки и други подобни пред телевизора. Но съм приготвяла преди време по подобна на TheNMaster рецепта и много ни харесваше... Иначе, предпочитам пресните моркови и зеле...
Блонди, аз също първо много се смях докато четях историята ти, но после си представих как си се почувствала... Обаче има нещо което трябва да ти призная. Ти умееш страхотно добре да разказваш. Толкова добре, че човек четейки, дори "вижда" всичко с картина...
И дано пожеланието на Доли стане реалност!
ПДД, защо така без превод за невежите?.. Единственото което разбрах е Wall Street...  Weary
Споделете моля, какви са очакванията  за това до колко КРИЗАТА ще засегне Кипър... Аз сега да си представям ли, че пристигаме там, или не? ... Grinning
А за приложеният сайт, благодаря! Довечера ще го пратя на съпругът ми. Той милият, с колегите на фитнес ходи, готви (добре че на добра съпруга попадна, та да го научи и на това, защото другите момчета в квартирата сега от него се учат  Grinning ) и толкова... Добре че имат кабелна телевизия в квартирата.
Момичета, ПДД и вие мили "бабки", пожелавам ви страхотен, слънчев и късметлийски петъчен ден...

# 22
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Честит  Ден на християнското семейство!
Пожелавам ви много здраве , щастие , любов и разбирателство!

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
Честит Ден на християнското семейство!
Нека всички ние бъдем здрави, щастливи и обичани!



Павлинката, ти вместо да пращаш сайта на мъжО ти му покажи
нашата темичка. И сайта на ПДД ще види и ще подсили мъжкото съсловие в темичката. Mr. Green

А що пожелавате на Блонди да си има кухня....ми, че тя си има предполагам newsm78 Блондиииии......имаш ли си кухня? Joy

Жужи, хайде събуждай се! Кое време стана! Heart Eyes

Лусиенче, душко започвам да се тревожа къде се изгуби?!


Баба Жабке
, появи се ти най-после!
  bouquet
 

# 24
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Муци , нали с мъж бях 2-3 месеца и нямаше много време за нет.  Laughing
Пишех при бабките , при вас не съм и моля за извинение.  Praynig
Не съм ви забравила обаче  Heart Eyes и ви четях чат-пат. Blush

# 25
  • Мнения: 7 391
                         Муци,добре,че подсети бабите  Embarassed Embarassed Embarassed
                         Жабче,гепвам ти пожеланието,че нямам време да търся нещо ,пък и ти така добре си го написала.Сори,но е от сърце към кипърските момичета  Hug
Честит  Ден на християнското семейство!
Пожелавам ви много здраве , щастие , любов и разбирателство в семейството!

# 26
  • Мнения: 39
Не бе Муци, не си разбрала добре. Не и пожелаваме да си има кухня, а да си има НОВА кухня... А ако тя не иска, аз ще си го запиша в писмото до дядо Коледа...  newsm47
babka_jabka, от доста време ми се иска да ти кажа, че много ми харесват думите: "Има баби,които умират като момичета, а има момичета,които се раждат баби!"...  newsm10
Доли, а ти мила как си? Започна ли предстартовата треска? Представям си детенце и тати как се вълнуват... Дано довечера да успеете и да поспите...  lovekiss

# 27
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Павлинка и аз си харесвам мисълта.  Hug
Имаше една спорна тема във форума за 50-годишните и секса и една мама беше я написала.
Грабна ме веднага и с нейно разрешение я използвах в подписа.  Peace
Само не можа да се сети мамчето на Дора Габе или на Елисавета Багряна е мисълта. newsm78

# 28
  • София
  • Мнения: 1 456
Didia, признавам си, че в същност Павлинка ме подсети за днешния ден и азси редактирах поста.  Blush Иначе с мамите на "децата в детската градина за първа година" от сутринТА си бъбрим за празници по случая в групите, ма кой да се сети, че днес е ДЕНЯ! Mr. Green

Ааааа, е НОВА кухня може! hahaha
Преди време като започнахме да правим ремонт на жилището където се роди малкото ми съкровище така се почна. първо щеше да е само банята и от там та цялата къща. #Crazy Mr. Green Та Блонди като ше да е кухня, давай направо едно къще на бераг на моренцето....Кипърското обаче!  bouquet

# 29
  • Мнения: 5 001
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ХРИСТИЯНСКОТО СЕМЕЙСТВО!

ДА СТЕ ЗДРАВИ И ЩАСТЛИВИ ВСИЧКИ ВИЕ И СЕМЕЙСТВАТА ВИ ! ДА ИМА МНОГО ОБИЧ И ТОПЛИНА В ДОМОВЕТЕ ВИ!

Общи условия

Активация на акаунт