Идвай ЮНИ с пойни птички, с бебе малко в пеленички! Тема №6

  • 11 367
  • 214
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 543
Здравей,
още сме в старата тема №5, пиши там  Simple Smile
Съжалявам, че съм избързала Embarassed
Ама май "повлякох крак" Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 543
И аз да се вмъкна. Момичета да ви кажа, днес изглежда, че ще е по-добър ден, по отношение на гадене, май поотминава вече Party

И при мен вече отминава. Допреди няколко дни беше много зле, още от 5-6 седмица. Чуствах се ужасно, но го понасях, само и само кръвоизливи да нямам.

# 17
  • Мнения: 136
Здравейте,

Аз съм съвсем прясна във форума. Първа бременност ми е и съм в 11-та седмица. Вчера бях на лекар и отново забравих да го питам за термина, но по мои изчисления ще е на 12 юни. Първият ден от последната ми менструация е 5 септември, та махнах 3 месеца и прибавих 7 дни (така четох някъде) и ми се получи тази дата. Според вас правилно ли съм изчислила?
И също така нали като свърши 13-тата седмица, се влиза в 4-ти месец (с нетърпение го чакам).
Аз също се оплаквам от гадене, най-често ми се появява вечер, но не мога да повърна.  SickИ да чукам на дърво не ми се гади всяка вечер, а през вечер. Много рядко и през деня ми е лошо. Лекарят ми препоръча да ям често, но по малко и оттогава раредих гаденията.  Надявам се да съм от болшинството бъдещи мами, при които от 4-я месец натам гаденето и умората изчезват. Четох,че има жени, които и през 9-те месеца се чувстват така. newsm78

# 18
  • Мнения: 216
Правилно си го изчислила, но за по-точно е ако знаеш колко ти трае цикъла, защото това е базирано на стандартните 28 дни и ову на 14.

# 19
  • Мнения: 136
Правилно си го изчислила, но за по-точно е ако знаеш колко ти трае цикъла, защото това е базирано на стандартните 28 дни и ову на 14.



Благодаря. Ами винаги ми е варирал между 26-28 дни. Май става доста объркващо. Така или иначе раждането почти никога не съвпада с термина. Когато е писано, тогава. Ти в коя седмица си?

# 20
  • Мнения: 143
Здравей те момичета аз се по изгубих малко но пак съм на линия Peace
ivi_81 браво чудесна украса  newsm10
Аз пак да се оплача пак ме лепна грип но този път със всички "екстри" Sick просто накакъв кошмар вече за месец и половина два пъти болна  ooooh! така оплаках ви се Embarassed
Иначе днес се сдобих с дънки за бременни и няма по удобна дреха просто много съм доволна  Blush

# 21
  • Мнения: 136
Видях в предишната тема, че стана дума за болници. Досега ходих при гинеколог в частен кабинет, но той заминава за 3 месеца, а и ми каза, че вече трябва да се регистрирам в болница. Някоя от вас записала ли се е  в Токуда? Аз мисля там, доста са ми я хвалили. Освен направление номер 3 какво друго трябва да нося, за да се запиша?

# 22
  • Мнения: 1 475
Аз ходя в Токуда, единствения лекар там който работи със здравната каса е д-р Ефтимова и няма как да се добереш , за часове при нея! Мен досега трима лекари ме гледаха от там/единия от които изроди близнаците на Ники Кънчев/ и незнам, кой точно да избера, и тримата са много добри специалисти и много отзивчиви, като хора, на за съжаление не работят със здравната каса, прегледа ти излиза 60лв, но пък си заслужава, последния път съм стояла сигурно 50мин, толкова ме взе присърце младия хубав лекар, че чак се замислих дали той да не ми следи бременността!!! Wink

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 09:02 от somebody

# 23
  • Мнения: 255
ivi_81,аз ходих в МЦ Еквита, но при друг лекар-Елена Димитрова.Мисля си при нея да ходя...ако знаеш нещо по въпроса...
Не съм питала като ходих там,но има ли лаборатория ,че още не са ми правени никакви изследвания?!
Малко ми е чудно как досега никой лекар не реши да ми пусне изследвания-свидят ли им се какво! #Cussing out

# 24
  • Мнения: 1 475
Fantazia27, повечето лекари пускат изследванията, чак към 11-12 седмица, аз настоях моите да ми ги пуснат сега и като ходих , си спомням ,че лекаря каза на сестрата, да ми пусне задължителните изследвания за 8г.с,- а те са ПКК, диференциално броене, кръвна захар, хепатит и васерман, тези са по ЗК, а СПИН, трябва задължително да се направи и да си го платиш, но то по-нататък!!

 П.C     ..... как можах да забравя  и урина, задължително ooooh!

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 09:05 от somebody

# 25
  • Мнения: 255
Благодаря за бързия отговор,somebody  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 059
На мен ми дадоха направления за всичките изследвания още първия път когато ходих при доктора

# 27
  • Мнения: 69
Gydelichkova, моят първи ден от последния цикъл беше 4-ти септември, та терминът ми е 11-ти юни Simple Smile Абсолютно правилно си изчислила своя Simple Smile С един ден след мен си Simple Smile

Аз си хапвам лимон с мед и ми е добре  smile3508
Днес излязох от есенно-бременната ми летаргия, напуснах хралупата и се видях с най-добрите ми приятелки на сладки приказки...   newsm03 Кеееефффф  Simple Smile Иначе напоследък го бях ударила на мързел и скука вечер, а почна да ми писва Simple Smile Другата седмица съм на концерт на Графа и на парти на медиата ни в Студентски град Simple Smile Вие как се забавлявате напоследък?  newsm68

# 28
  • Мнения: 168
Здравейте момичета,не съм писала много отдавна,но пък чета редовно .Новата тема е страхотна. HugМиналата седмица бях лекар,всичко беше добре,бебето се въртеше ,има си сърчице,ръце ,крака .Каката беше с мен и не мога да ви опиша колко беше горда.Аз се чувствам страхотно.Изследвания и на мен не са ми пуснали още,но моя лекар отсъства дълго време и сега няма часове седмици напред.Записах ЖК при д-р Шопов,а на частни прегледи за момента ходя при д-р Георгиев.За килограмите не ми се говори,вече съм 5-6 отгоре Embarassed и  коремчето е доста големичко.БХС и ФМ смятам да си направя в 15 г.с.,моля Ви момичета споделете вие за кога записахте и при кого/специално към
варненските момичета /.И аз се сдобих с дънки за бременни и наистина няма по удобна дреха. Wink

# 29
  • Мнения: 753
И аз да поздравя ivi за страхотното оформление! Зареди ме с топли емоции покрай идващите празници - те са ми любими!
А и съм щастлива, че дадох едно именце на темата Wink Благодаря!
Пожелавам на всички скорошно облекчаване на симптомите и навлизане в по-спокойна фаза на бременността.
Аз имам момче, искам здраво бебче, пък и си мечтая за три някой ден Simple Smile
Ако е девойка ще ми е интересно /мъжът ми имаше интуиция предния път и сега ми е казал момиче, аз пък усещам момче/, но ако е момченце някак знам какво да очаквам Simple Smile макар всеки човек да е различен. Ще се опитам и този път да устискам да не узная пола - дано лекарят пак не се изпусне Simple Smile Но да стигнем до там, живот и здраве!
На мене ще ми пускат изследванията на навършени 12 седмици, когато ще ме записват в ЖК - май практиките са различни. Но и първия път беше така.
За Токуда съм чула, че нямат много раждания и опит от текучество /в добрия смисъл/, но базата е добра. Също, че се записват дни за раждания и поради тази причина една позната не беше сигурна дали като тръгне да ражда, ще има място за нея и се отказа в последния момент. Моя приятелка настояваше да роди вторите си деца - близначки естествено и там и "позволиха", което малко се прави днес.

Общи условия

Активация на акаунт