Телефон на Хедра или Бу - моля спешно!!

  • 3 319
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Благодаря много Hug
Купихме Аптамил Комфорт 1. Обаче Ивчето мисли, че бибата е за дъвчене, та вчера се е наложило да и дават с лъжица Confused
Сега виждам темата, съжалявам, но е хубаво, че навреме сте се справили с проблема Grinning

Защо на Ивчето не й предложите млякото от чаша с накрайник - за сок - без стоп-клапа? Така ще й е много по-лесно да пие, без да дъвче биберона.

# 16
# 17
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Може ли някой да се изкаже и за тези лекарства, че сега това и вливат:
калций глюконикум
дуцинон
витамин к
памба
витамин с

# 18
  • Мнения: 3 926
Калциевият глюконат не е проблемен - дава се на деца като противоалергична терапия.
Витамините също са без проблем.
Другите два дзвера не съм ги чувала и не ми се гадае като какво ми звучат.
Хедре, къде си, бе душа Hug

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ми на лични съм просто Mr. Green
Но ще пиша и тук за справка:
Дицинонът съм го проучвала специално, и специално съм питала д-р Попиванова за него - съвместим е с кърменето (в добавка има висока степен на свързване с белтъци, което значи и слабо проникване в кърмата, а и за около 24ч се излъчва повече от 72% от съдържанието му в кръвната плазма).
За памба успях да намеря много малко неща, явно не е много типично лекарство и не се ползва често с такава цел, макар че си има кръвоспиращия ефект, за който е даван в този случай (съединението е по-известно като стар вид сънскрийн, но вече не го ползват в слънцезащитната козметика заради по-нови и по-безопасни продукти). Не успях да намеря информацията, която ми е нужна, за да мога да преценя доколко безопасна би била употребата му по време на кърмене - най-добре да се питат директно лекарите. Предполагам, че не би трябвало да е проблем кърменето да се възстанови 24ч след спирането на лекарството.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Много ви благодаря момичета и особено на Хедра, която само тормозя на лични, но сме много притеснени за това кърмене, понеже детето твърдо не харесва АМ, почти не го пие, яде само пюрета и се запече ужасно, от 4 дни не е акала Confused
Утре заминаваме с Дени за Пловдив, ще пробвам аз малко да я кърмя или да я накарам да пие мляко.
Последното, което са и дали е Фамотидин, него го проверих в нета и пише, че не може да се кърми с него, така че не знам как и кога изобщо ще възстановим кърменето ooooh!

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не знам къде си проверявала, но за щастие според справочниците за употреба на лекарства при кърмене фамотидин е напълно съвместим с кърменето и предпочитан пред другите варианти (ранитидин и прочее) Grinning
За запека предлагайте на детето повече течности, все едно какви - каквото й хареса, било то вода, чайче или сок, на всяко хранене и между храненията. Опитайте да й дадете пюре от круши или сливи или водата от накиснати сушени сливи (слагаш сливите във вода и оставяш да престои една нощ), както и да разреждате пюретата с приготвено АМ, докато станат полутечни. Дано бързо да се оправят и двете Hug

# 22
  • Мнения: 961
В тази листовка пише, че няма достатъчно данни и затова ТРЯБВА да се прекрати кърменето, докато трае лечението или да се преустанови лечението. Това е от януари 2001, вероятно е поостаряла информация?! newsm78

Дано бебка суче от теб и да се справиш с кърменето на два бебока! Бързо възстановяване на сестра ти! Ако имаш възможност пиши как се справяте! Hug

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 9 725
Да и аз намерих подобна листовка в нета newsm78
Не знам как ще храня двата бебока, то аз едно не мога да изхраня напълно, въпреки че вече имам повече кърма, но каквото мога ще направя Hug

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Често в листовките пише такава информация. Всеки производител би следвало да е правил изследвания за това лекарство, за да пише иначе. А изследване значи разходи - кому е нужно? Пишеш "няма достатъчно данни" и си свиркаш Simple Smile

Затова пък има справочници за медикаменти и употребата им при кърмещите майки, каквито споменава Хедра. Техните автори (и най-известният, Т. Хейл и "Medications' and Mothers' Milk") е събрал и редовно обновява информацията за действието на различните активни съставки - всяко лекарство, известно обичайно под различни търговски марки в различни страни, все пак има една или две основни активни съставки, които всъщност са важни.

# 25
  • Мнения: 3 926
Ми на лични съм просто Mr. Green
Хм, я не ми се заяждай Hug На лични била, ами аз до там трудно опирам, че син ми е с някакъв конюнктивит и разни сополи..., за което получава хомеопатия и чудене от страна на майка му дали да му накапе Тобрадекс или не Thinking и съответно е кисел, което не му е присъщо, както знаеш Wink

НБМ, сестра ти поддържа ли лактация в болницата?

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
ПисаФ, на лични писаФ... щото си калпазанка и между доктор и хомеопат пак си избираш сама какво да дадеш, тъй че не си за пример да стоиш в темите изложена Mr. Green
Бързо да се оправя Любака, че да си на линия в неделя Heart Eyes
Извинявам се на всички за офф-а, ма знам ли я Ася къде ще блее и ще пропусне ЛС (туй от практиката потвърдено).
И за да не съм съвсем офф - да, Жени цеди в болницата с Меделата на NBM, така че би трябвало всичко да е наред с поддържането на млякото Hug

# 27
  • Мнения: 510
А от време на време да суче от теб?  Thinking Много налудно ли звучи?


Това не знам дали ще даде резултат Thinking Аз се опитах веднъж да кърмя бебето на сестра ми,което беше на малко повече от 6 мес и още не беше захранено, но той категорично не пожела да суче от мен Naughty

# 28
  • Мнения: 2 132
Мерси на всички за помощта и съветите  bouquet Hug Heart Eyes
Днес се прибрах в къщи след 6 вечери в болницата. Оставиха ми само фамотидина и много се радвам, че е съвместим с кърменето. Иначе в болницата поддържах лактацията колкото мога. Вечер подсмъртно нямах сили да се цедя. Все пак няколко дни бях само на системи без ядене и течности, после лека полека с малко течности и супичка, а както знаете неяденето и непиенето се отразява на кърмата. Сега ми е понамаляла кърмата, но се надявам количествата да се увеличат. Сестра ми сме я командироваме в Пловдив да ми готви и помага  Grinning Иначе Ива чисто АМ не е искала с каквото и да са и го давали. Тя биберон не знае какво е, с другите неща дето са пробвали - чашки с накрайник, пипети и т.н. също не го е пила, но са и давали в пюрета и каши. В следствие на всичко това сега е със запек и днес даже плачка милата, та малко я изходихме с термометъра. Ще и дам и дуфалак, та дано помогне.
Още веднъж благодаря на всички за съдействието   bouquet

# 29
  • Мнения: 961
Жени, радвам се, че вече си си вкъщи! Бързо възстановяване и дано скоро се нормализират нещата при вас! Ще чакаме още добри новини!!! bouquet

Общи условия

Активация на акаунт