Кога за първи път вашето дете каза МАМА

  • 3 678
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 122
Ралица - на 7 месеца, съвсем целенасочено и осъзнато. И досега "мама" казва, само когато и трябвам, което доста ме ядосва, тъй като баща си и брат си непрекъснато ги споменава  Laughing.

Първата "думичка" на баткото беше "тата", но не помня кога точно, "мама" каза към 8-9-ти месец.

# 16
  • Мнения: 9 814
Напълно осъзнато на 9 месеца и половина- една сутрин се събудих от настойчивото повтаряне на думата "мама, мама, мама".

# 17
  • Мнения: 3 376
Малко след първата годинка.

# 18
  • Мнения: 133
След 8-мия месец

# 19
  • Мнения: 2 334
На 7 месеца  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 552
Още не е казал Мама.Преди седмица веднъж каза,но беше ей така неосъзнато-не че не се зарадвах Crazy
А сега от време на време като реве-вика Мамммммм  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 984
За мое съжаление все още не съм го чула осъзнато! Иначе "баба" каза на 7-8м.

# 22
  • Мнения: 1 546
След 10тия месец някъде беше. Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 4 434
на 4 мес.

# 24
При нас моята малка госпожица проговори на 1 годинка.Празнувахме рожденния и ден,бяха дошли и моите родители от България,и родителите на мъжа ми,и малката,явно защото нещо се разтревожи от присъствието на толкова хора,които я целуваха и поздравяваха,че да не говорим че майка ми и баща ми не говорят английски,а тогава и Тифани не разбираше нищо,дойде при мен много уплашено,и каза едно mumiiiiii Mr. Green Mr. Green Mr. Green и после се разплака.Тя от мъка,аз от щастие Grinning Grinningама така е.Сега основния и проблем в българсия език е,че на ананас вика анананас Grinning А на баба си и вика glamma,но това са подробности Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 44 122
Бррр ми след година, той малко късно проговори. Но първо каза "Ало", после дойде "Тати"..."мама" - някъде по-натам.

# 26
  • Мнения: 2 015
Ами помня кога си каза името, а то беше на 1г. и 4м.Мама е казал по-рано, но не помня точно кога го каза съзнателно.

# 27
  • Мнения: 498
и двете след 9 месец

# 28
  • Мнения: 176
 За първи път каза МАМО на 1г и 3м-осъзнато.

# 29
  • Мнения: 741
На 8 мес

Общи условия

Активация на акаунт