За пушенето по време на бременност

  • 6 496
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • България
  • Мнения: 457
По този въпрос разговарях с гинеколога си, когато бях бременна. По-опасно е да спреш цигарите изведнъж, от колкото да ги намалиш постепенно! "Една-две цигари не вредят" ми каза той и аз спазих това златно правило, но... кърмене и цигара - не!!!
и аз така.Е,до 2 цигари не съм стигала,но по една или половин-да,когато ми се допушеше много си дръпвах няколко пъти и това е.Но докато кърмех-НЕ,колкото и да ми се е пушело Naughty

# 16
  • Мнения: 554
Против! Преди да забременея пушех по 2 кутии на ден, когато разбрах за бременността ги спрях веднага и за 9 месеца ми се допуши само веднъж и ми се допи кафе, а и него бях спряла. Бях в 5-тия месец, направих си кафе и си запалих една цигара, от която ми стана отвратително в устата и я загасих и кафето не изпих. Сега пуша по кутия на ден.

# 17
  • Мнения: 822
Против, категорично.
Не съм пушила нито преди, нито след като забременях.

# 18
  • Мнения: 2 910
Категорично против Naughty По- добре 9м. без цигари, отколкото цял живот да съжаляваш, ако не дай си Боже  детето не е добре.
И двата пъти ги спрях веднага, след като разбрах, че съм бременна и пропуших веднага след като спрях да кърмя Confused Не приемам и това, че е позволено, дори и на 1-2 цигари Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 789
Твърдо и категорично против.Преди да забременея пушех.От бременността насам - абсолютно не.Не искам детето ми да диша тия боклуци.Баща му пуши,но само на терасата Mr. Green.

# 20
  • Мнения: 85
Не  вярвам да има някой,който да одобри пушенето при бременност.Аз също съм против въпреки че накрая вече припалвах по една две.

# 21
  • Мнения: 9 814
Не съм пушила нито с първата, нито с тази си бременност.
Отказах ги и двата пъти след като разбрах че, съм бременна.
Но съм палила по една цигара в компания 5-6 пъти, докато бях бременна с първото си дете.

# 22
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Отказах цигарите, още с първата ми бременност преди 8 години.

# 23
  • Мнения: 2 960
категорично  против.За мен гледката :бременна жена ,лапнала запален фас  Sickе супер неприятна.
Обаче всеки има право на своя избор-като не може да се откаже от цигарките ,въпреки бебешките ритничета и тупкащото малко сърчице-незнам Sick

# 24
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз лично съм против.
Всеки решава за себе си обаче.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 817
пуших TiredНека сега ми издерат очите.По-лошо е да се пуши при кърмене

И аз така. Е, не съм прекалявала де, но е факт. 1-2 цигари на ден. Като кърмих после спрях да пуша напълно.  Peace

# 26
  • Мнения: 1 062
Против! Грозно ми е, като видя бременна жена да пуши, и ми е жал за бебенцето.
Не съм пушила и през двете си бременности.
 
пуших TiredНека сега ми издерат очите.По-лошо е да се пуши при кърмене

Защо, някой ще издира очите на друг? Пушенето е осъзнат избор, решила си, че ще пушиш, въпреки бебето, пушила си. Не си тровила ничие чуждо бебе, за да ти издира очите някой. И да, пушенето по-време на кърмене, е много вредно за бебето, но това не намаля вредата на цигарите, по време на бременност.

# 27
  • Мнения: 2 013
И аз съм дългогодишна пушачка!!!Не се гордея с това,но и не отричам че пушех през бременноста.Когато видях двете чертички на теста имах голям проблем с "отказването от раз"  Confounded С ръка на сърцето признавам че никога не ми е било толкова трудно!!!
До трети месец криво ляво остисках да не пуша,но започнах да ям за 2,3 че и 4-ма за да се разсейвам.След това си припалвах с кафенцето, и вечер.В седми месец като влязох в болница с настинка нямаше как да "припалвам" и с излизането спрах! Сега чакам бебка да се роди и да си я кърмя,пък после пак  smile3546
Пробвах,но не мога да ги откажа.Да ги спра за извесно време да,но не и да ги откажа,а и ми липсват.От както не пуша съм заприличала на мамут!!!! smile3535

# 28
  • Мнения: X
Категорично против, като видя някоя бременна да пуши и ми иде да и навра цигарата сещай се къде.

# 29
  • Мнения: 493
Не съм пушила докато бях бременна и при кърменето Peace
Много ми е грозно бременна жена с цигара...

Общи условия

Активация на акаунт