После какво става?

  • 6 497
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
А защо не, Рени?
Да страдаме само в нашите опции ли се включва?
Въпреки, че не видях да реве, а да търси начин за справяне със ситуацията.
Реването не го възприемам като сълзи, може би това си имала предвид.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Пише, че не са му останали сълзи. За мен е излишно.

# 17
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673
Излишно е, ама колко излишни неща правим, и ни се случват...

# 18
  • Мнения: 2 448
Защо да не реве?!  newsm78
Мъжете и те имат чувства. Човек реве от болка, физическа, душевна, каквато и да е. По добре да плачеш, отколкото да се озлобиш.
Жалкото е, че май все такива ги предават ...   

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ок, аз казвам какво е според мен решението. А то е да действа, вместо да се самосъжалява.

# 20
  • София
  • Мнения: 746
А защо пък да не се самосъжалява?Нали първо през това трябва да мине,след това се взима в ръце и действа.Всеки човек има право първо малко да пореве,да стигне дъното,и от там нататък вече си прави плановете,вдига глава и се оправя.Поне с мен е така.Първо рева,жалвам се на всички,които имат търпение да ме изслушат,а след това като ми писне,правя каквото е правилно за случая.Човека,като гледам вече е на втори етап,взел се е в ръце,мога само да му пожелая успех Peace

# 21
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 673

....Иначе вчера се видях с психолог....

Не е като да не действа.
Въпросът е, че в случая единствения начин за излизане от помията е да действат двамата рамо до рамо.

# 22
Имаше една поговорка: "Красивата жена прави мъжа си щастлив, грозната - философ." Очевидно думите красива и грозна могат да се заменят съответно с вярна и невярна.

Всеки случай е индивидуален, логически схеми няма. Но принципите явно са общи. Лошо е когато N години си обичал някого и изведнъж  #Crazy ...

Замислих се, че би било добре в училище освен сексуална култура, да се преподава и "семейна". С реални примери. Вероятно тогава ще има по-малко такива проблеми. Това се случва, откак свят светува. Толкова ли не се е сетил някой, да го направи?! А ние си зубкаме интеграли или каква е формулата на акрилонитрил-бутадиен-стирена, например...

Жалко, много жалко... За едно стъпкано цвете, за една убита мечта, за едно хладно слънце, за една черно-бяла дъга, за един провален живот...  newsm45

Сега разбирам и защо все искат да изобретят машина на времето.

Благодарско за съпорта!

# 23
  • София
  • Мнения: 17 288
Хари, хващам се за последния ти пост.
Децата ни в училище не могат да ги научат да четат и пишат, ти къде отиде... Тези неща се учат в семейството, от нас.
Затова и за миг не съжалявам, че се разведох с бащата на детето ми. Искам детето ми да има реален шанс да разбере какво е семейство, а не да смята, че семейството е тате спи и играе, мама върши всичко.
Не разбрах колко са големи децата ви, но децата се оказват по-адаптивни и приспособими от нас самите, стига да подходим към тях с любов и добронамереност.
Бих те поканила в нашия форум на Самотни родители, но не искам да се счете за реклама, ако искаш - намери ни през Гугъл. Ще намериш много съвети и приятели там  Peace

# 24
Ето още едно мое разсъждение по темата:

"Какво е да обичаш?

Какво е за мен любовта? А за теб, а за него, а за нея, а за тях…? Ако попитате 10 души, сигурно ще получите поне 11 отговора. Когато говорим за чувство, то е чувство. Не може да се измери, трудно е да се опише извън собственото аз. Именно човекът усеща нещата и само той за себе си може да се опита да ги определи.

Колко време трае влюбването? „Девет седмици и половина”? Три години http://curious.actualno.com/news_136223.html ? Четири години http://ivayloslavkov.log.bg/article.php?article_id=617 ? Или само година http://www.novinar.net/?act=news&act1=det&stat=center&am … ;mater=MTc3NjszNQ ? Със сигурност при всеки е различно и всеки го усеща и преживява различно.

По продължителна обаче е обичта, любовта. Когато свалиш розовите очила на влюбения и „вденеш”, тогава идва истината дали наистина обичаш някого, или всичко е било хормони, нагони и розови облаци. В крайна сметка, именно способността да обичаш показва колко струваш наистина и колко цениш другия. Осъзнатото и насочено чувство може да е много по-силно, по-пълноценно и обземащо, от влюбването. Когато другия вече е част от теб, ти просто си се слял с него.

Важно е да го разбираш. Ако той намира любовта си в някой жест, начина на усмивка, или просто весела бръчица, а ти цениш времето с другия, споделените тревоги и мечти или просто безсмислено бъбрене – то важно е да го разбираш. Да даваш, за да получиш. Да се радваш на всеки миг и да позволяваш на другия да се радва. По неговия си начин. Като един отбор, който дава най-доброто от себе си, за общия успех. С ясното съзнание, че единия без другия не може. И когато един ден някой от вас вече го няма, другият да може да каже с пълно съзнание, че животът му е бил щастлив, че той не е пропуснал нищо и че всичко това дължи на любимия. Така и скръбта ще е нищожна, и покоя ще е по-лесен.

А ако някъде там има нещо и след земните ви дни, то нека блаженството бъде ваше. "

# 25
Бутвам темата, за да може автора да я види  и да си разчисти личните, не мога да му пиша... Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 4 965
Ако изневярата е само физическа и с предпазни средства, не би ме засегнала изобщо - човещинка е.
Ако е емоционална - зависи - не мога да накарам някой да ме обича или да не ме обича насила, както и аз надали мога да заповядвам на сърцето си. Ако той иска да си отиде, ще го пусна, въпреки болката - има право на щастие; ако иска да остане с мен и това по определени причини е приемливо и за двамата - ще остане. Аз също ще търся щастието си...

# 27
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Даваш си толкова време, колкото е нужно на душата ти да се справи с болката, гнева, безсилието и озлобяването. Изживяваш всичко това, без да му се съпротивляваш. И после пак вдигаш глава и тръгваш напред. Сам. Няма смисъл да се опитваш да лепиш счупеното. Но пък след залеза на едно нещо рано или късно изгрява друго, по-красиво.

# 28
  • Мнения: 408
Май трябва да те запозная с брат ми Mr. Green,същия си като него,уффф с една жена и света е свършил,а за изневярата зависи от много неща-кой ,как и защо е простил...всеки си има мнение за случилото се,всеки си има своята истина и своя повод.Познавам много простили,много развели се за това....На мен лично за сега не ми се е случвало и не знам,аз никога не съм изневерявала,до колкото знам и мъжът ми(макар че не съм 100%сигурна Sick)не е.Може би ако е  флирт за 1 нощ ...
абе май и това в повечето случаи се повтаря,както със всички лоши навици ,които нараняват другите-физически,психически....

# 29
  • Мнения: 2 309
Ами какво става после ли!?
Ако ти стане изобщо някога вече с тая жена...
Все пак,щом си мотивиран да оправиш положението - давай! Peace

Общи условия

Активация на акаунт