Какъв чай да давам при хомеопатично лечение

  • 3 430
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Знам със сигурност, че липа може и то със захар, а не с мед. Но аз избягвам чая, докато прилагам хомеопатично лечение Peace.
Кой е аргументът против меда?
Според моя хомеопат не се дават тези неща, които влияят на жизнената сила  Peace Например ако пиеш кафе, но не за де се събудиш с него, а просто така за удоволствие от време на време - значи и кафето ти е позволено  Laughing
Това според мен не може да го е казал лекар. Кафето превъзбужда организма, а това дали го пиеш за да се събудиш или не няма нищо ощо с влиянието на кафето върху човек....
За нула време се натъкнах на цели две легенди....

# 16
  • Мнения: 535
Съжалявам за разочарованието, но съм цитирала нашия хомеопат  Rolling Eyes , който ми е препоръчан от Alexander.

# 17
  • Мнения: 1 168
Съжалявам за разочарованието, но съм цитирала нашия хомеопат  Rolling Eyes , който ми е препоръчан от Alexander.

И аз съм цитирала моят  Simple Smile. Не бих си позволила да публикувам нещо, което не ми е препоръчано от доказан специалист Peace.

# 18
  • Мнения: 8 769
di_ , изобщо не съм разочарована, защото не разчитам на иформация "кой какво казал", а чета книги. За съжаление, обаче, има много хора, които вземат всичко тук за чиста монета. И подобни изявления не са в техен плюс.
И все пак, да цитирам нещо кратичко и ясно за кафето:
"Кафето има лекарствен и наркотикоподобен ефект, поради който толкова много хора се пристрастяват към него.Употребата на кафе много често повллиява негативно на лечението и пациентите, които отказват да преустановят консумацията му, намаляват вероятността да постигнат добри резултати с хомеопатия." - Д-р Тимъти Дули, "Хомеопатията - Медицината преодоляла средновековното мислене" /Въведение за студенти и пациенти/
daindi, наистина, питай този доказан лекар как точно медът антидотира или по някакъв начин отрицателно влияе на лечението?
В горецитираната книга, като "Субстанции, които влияят на лечението" се указват: кафе, камфор, лекарства с евкалипт и ментол, стимуланти и медикаменти с наркотично действие, лук и чесън в суров вид, мента, зъболечение (в отделни случаи-изришно е посочено), обща анестезия. Никъде, нито в тази, нито в коя да е друга хомеопатична литература, която съм прочела, не се дават отрицания за меда. Нито пък хомеопата ми го твърди.

# 19
  • Мнения: 1 168
Доня Туфиня, наистина ще го разпитам подробно следващият път, защото единственото което ми каза беше, че докато се приемат хомеопатични лекарства (за детето става въпрос), да не и давам мед. Може липов чай със захар. Възможно е и всичко да е индивидуално Rolling Eyes.

# 20
  • Мнения: 15
Най-вероятно е индивидуална препоръка.

Общи условия

Активация на акаунт