Висока кръвна захар

  • 18 016
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако приемът на алкохол и храненето е било по-малко от осем часа преди изследването, може да повлияе резултатите. Гликиран хемоглобин след два месеца, ще покаже дали ще имате високи стойности на кръвната захар от днес до тогава. Изследване на гликиран хемоглобин днес, ще покаже, дали сте имали висока кръвна захар през последните седмици.
Детайлът е, че до днес не сте пазили диета, а от днес ще пазите. Диетата си е вид лечение.

# 16
  • Мнения: 4 700
А zаЩо не ти пусне веднага гликирания хемоглобин? Така веднага Ще се установи дали това е било случайна стойност.

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
А zаЩо не ти пусне веднага гликирания хемоглобин? Така веднага Ще се установи дали това е било случайна стойност.

Миле, кажи нещо повече за гликирания хемоглобин - за какво точно се изследва?

# 18
  • Мнения: 134
В последните месеци от бременността ми и на мен ми откриха "гестационнен диабет". Диагнозата  много лесно ми я сложиха и понеже можело да се развие голям плод ми предложиха или да мина на инсулин или секцио. Естествено аз се противих и на двете. Първото което направих е да сменя лабораторията. Оказа се че различните лаборатории имат различни отклонения при измерване на кръвна захар, и така както бях в гранични стойности изведнъж си минах в нормални. Направих и изследването с обременяване с гликоза е почти нормално със съвсем леко завишаване. Смених и ендокринолога другият ми извади съвсем други таблици на нормите на кръвната захар в тях всичко си беше ок. Между другото аз се чувствах страхотно не бях напълняла много, имах енергия и не можех да си обясня как може да имам диабет. Вторият ендокринолог естествено си върза гащите и ми предписа диета, аз не се противих и си я спазвах. Замених сладкото с плодове безалкохолното го смених с вода. Преди раждането ме изпратиха при завеждащ отделението да реши начина на раждане. Той каза така: За мен това не е никакъв гестационнен диабет. Родих нормално- нормално бебе. Peace

# 19
  • Мнения: 93
А zаЩо не ти пусне веднага гликирания хемоглобин? Така веднага Ще се установи дали това е било случайна стойност.

това и аз се чудя. но понякога докторите не са особено словоохотливи, дори и повикват малко - такъв е и този случай, просто почуках веднъж на вратата й, тя не отговори, аз чукам втори и тогава се изсипа отгоре ми неочаквана канонада. и на въпроса ми 'не може ли веднага гликиран хемоглобин?', само едно НЕ се чу и такаааа ... да се научим да общуваме с тези доктори,че без тях накъде?

иначе и аз подозирам лабораторията - тя ни обслужва служебно и няколко колеги преминаха през същите стойности и изследвания на кръвна захар ... като накрая се установява, че няма никакъв проблем, временно. да не говорим и че половината жени имаха 'ранички' и им ги махаха, но да не разводнявам темата все пак с личните си подозрения за обслужващата ни клиника

# 20
  • Мнения: 4 700
Нати, гликираният хемоглобин е неЩо като средна стойност на кръвната zахар преz последните 3 месеца. Това обяснено по няй простичък начин. И точно zа това смятам, че той трябва да се иzледва не след диета. ЗаЩото след диетатае ясно, че най вероятно всичко Ще е наред, ако положението не е било сериоzно.

# 21
  • София
  • Мнения: 323
Нати, гликираният хемоглобин е неЩо като средна стойност на кръвната zахар преz последните 3 месеца. Това обяснено по няй простичък начин. И точно zа това смятам, че той трябва да се иzледва не след диета. ЗаЩото след диетатае ясно, че най вероятно всичко Ще е наред, ако положението не е било сериоzно.
Подкрепям!
Между другото, ако личния откаже да назначи изследване на глекиран хемоглобин, то може да се направи в частна лаборатория. В лабораторията, в която изследвам дъщеря си, цената на изследването е 18 лв.

# 22
  • Мнения: 93

[/quote]
Между другото, ако личния откаже да назначи изследване на глекиран хемоглобин, то може да се направи в частна лаборатория. В лабораторията, в която изследвам дъщеря си, цената на изследването е 18 лв.
[/quote]

в понеделник ще ида да си пусна един гликиран хемоглобин, в биочек е 12лв.

# 23
  • Мнения: 1
Здравейте 
Не съм съвсем в темата но е добре да знаете:)
Канелата помага срещу диабет: Половин лъжичка канела на ден значително намалява нивото на захарта в кръвта при диабет. При лабораторни опити тя имитира инсулина, активира неговия рецептор и действа заедно с него в клетките. Канелата има и други плюсове – намалява нивото на “лошия” холестерол в кръвта, нормализира високото кръвно налягане и неутрализира свободните радикали.
Индришето също  се използва главно при диабет, високо артериално налягане, сърдечни смущения.
Листата и етеричното масло на индришето разширяват кръвоносните съдове,
подпомагат храносмилането и действат антисептично.При диабет се препоръчва
30 мин преди ядене консумирането на 2-3 пресни листа или изсушени – в тройно количество.

# 24
  • Мнения: 2 257
Не съм съвсем в темата но е добре да знаете:)

Tя темата е от преди една година, детето на питащата е вече на 8 месеца, гледам. Wink

В духа на твоя пост - и оцетът помага за сваляне на захарта. Консултантката по диабет, която имах по време на бременността ми каза, че ако понасям оцет, мога да си го слагам в храната в неограничени количества, свалял захарта. Движението и спортът също я понижават.

Общи условия

Активация на акаунт