Доволни ли сте от кошари за спане на 2нива

  • 6 596
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 490
аз съм доволна от нашата, ползвахме второто ниво докъм 5 месечна възраст. купихме разбира се допълнително матрак.
само дето дъщеря ми е толкова силна, че от ритане на долното ниво е скъсала плата, там където е ципа за излизане в единия тесен край Crazy

# 16
  • Мнения: 4 784
За ежедневно ползване - не. За почивка или на гости у баба примерно става, но иначе предпочитам дървената.

# 17
  • Мнения: 14 490
темата е за кошара с две нива, не "за" и "против" дървените/преносимите кошари

# 18
  • Мнения: 4 784
Да, тя дървената също е на две нива.

# 19
  • София
  • Мнения: 958
Съгласна съм с Veny. На нашата бързо се скъса мрежата. Но по-лошото е, че не може да се маха странично преградата, както при дървените. Големият беше в дървена , махах преградата и спеше до нас. Така беше по-спокоен. Малката отдавна не иска да спи в сегашната, отделно, че дъното е меко и потъва много надълбоко.  Когато се изправяше заради мекото дъно падаше много лесно, клатеше се и беше нестабилна. Можеше да стане по-твърдо ако сложа няколко одеала, но прахоляци не искаш да събирам.....
Ако искаш легло за  дете до годинка, добре, но за по-големи е неудачно.

Хубавото е, че се почиства лесно отдолу и е мобилна.

Сега бих си взела дървена на две нива.

# 20
  • Мнения: 14 490
Да, тя дървената също е на две нива.

ми изкажи се за второто ниво, не за това, че дървената е по-хубава от преносимата.

# 21
  • Мнения: 4 784
... е гледана в дървено легло с решетки.Сега за новото попълнение решихме да вземем от новите легла-кошарки на две нива.Чудя се дали са здрави и до кога мога да я ползвам..
За ежедневно ползване - не. За почивка или на гости у баба примерно става, но иначе предпочитам дървената.
Да, тя дървената също е на две нива.

изказах се вече...
Ако има нужда от още пояснения - предпочитам дървената на две нива.

# 22
  • Мнения: 3 993
PeaceПодкрепям.Ако обаче наистина си решила да купуваш точно такава кошара,поне си вземи хубаво матраче за нея,защото това което се предлага със самата кошара представлява 4 големи парчета,които се разгъват и сгъват,и в разгънато положение се получават луфтове м/у отделните парчета,което вероятно не е много удобно на детето.Имай предвид,че кошарите от този тип са размер 60/120см и когато поотрасне детето,ще ти се наложи да купуваш легълце.
С това за матрака не съм съгласна. Това, което се предлага с твоята кошара, taniuha, сигурно представлява 4 големи парчета. Моята кошара обаче, Chipolino, като модел Цирк, но по-стара, е с цял матрак от дунапрен и никакви луфтове няма никъде. За сега съм много доволна от кошарата, а като вземете предвид, че моето дете е второто,което я ползва (взехме я от 3-годишно момченце), тази кошара със сигурност е много здрава.  Peace Нашата вече е свалена на долното ниво, че на горното стана опасно, много е шавливо детето.  Laughing на горното ниво детето беше до 5-месечна възраст. Освен това си играе в нея, и то много хубаво си играе.
Ясно е, че  като поотрасне детето, ще спи на голямо легло, ясно е,че кошарите са за бебета. Аз мисля на моята дъщеря като й омръзне да спи в кошарата, ще я преместя на голямото легло обезопасено с прегради. Така че много съм доволна от кошарата Chipolino на 2 нива.  Peace

# 23
  • Мнения: 575
Взехме такава за морето и за др. пътувания, сега седи във всекидневната и дъщеря ми играе там през деня. Нашата е Чиполино Принцес, взехме и хубав матрак, доволна съм. Ще ти кажа аз от какво се водех при избора:
- да има цип за излизане, защото като стане по-голямо детето, това е голямо удобство
- да има страничен джоб /много ми е удобен/
- повивалник, комарник /въпреки, че въобще не съм ги ползвала/
- и най-важното да не е извън стандарта, защото трудно се намира матрак и спално бельо.

# 24
  • Мнения: 4 187
По въпроса за дървените и сгъваемите легла можеш да чуеш всякакви мнения. Важното е да прецениш кой ще е най-добрия вариант за теб. Лично аз съм доволна от нашата сгъваема кошара (Hauck Disney). Ползва се вече година и половина, но е като нова и без забележки. Това, което не ми допада при дървените легла, са решетките и обиколниците - събирачи на прах.


На същото мнение съм! Ползвах моята Мини Стар на Хаук, почти три години.

ПП: Само да допълня, че допълнително купих матрак от пенолатекс, ползвах го и за двете нива. Сега кошарата и матрака се използват активно от друго бебе. Не са мръднали!

Предимства пред дървените кошари виждам много, но темата не е за това!

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 13:41 от star

# 25
  • Мнения: 553
В началото и ние бяхме с кошарка на 2 нива. Моето мнение е, че са удобни - когато ти е необходимо по-малко легло, за път, когато детенцето е малко. Смятам че сгъваемите кошарки могат да се ползват максимум до около 3 годинки.
По-късно купихме от кошарките, които се люлеят и след време се разглобяват и става едно по-голямо легло. Малкия беше около 1 год.
Сега при пътуванията си носим с нас кошарката, но тя му е значително по тясна от дървената кошара.

# 26
  • София
  • Мнения: 958
Аз съм много доволна от преносимата кошара! Само че на нашата сме и сложили допълнителен матрак. Ако си взимаш дървена кошара, гледай да е задължително с две нива, че нашата беше от този тип: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=23_69&products_id=3364 Много готина, но се оказа страшно непрактична, малкия като беше на 6-7 месеца почна да прескача решетката и да се размазва долу, и го разкарахме леглото.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Аз за спане съм много доволнаот това легло на две нива http://dizainbaby.com/bg/desilux.php Много е удобно и се люлее.
А за игра й взехме наскоро на щерката сгъваема кошара на Чиполино /квадратната с рисувани по мрежата животни/ Peace

# 28
  • Мнения: 22 433
При майка ми има от преносимите кошари на 2нива.
Докато дъщеря ми беше малка стоеше на горното ниво и нямаше проблем. Но щом започна да се изправя сама трябваше да я свалим. Оказа се твърде ниско, почти на земята и доста неудобно. Съответно трябва да гледате колко ниско е долното ниво, за да не се налага да се навеждате твърде много, за да взимате бебето.
Сега е пълна с играчки и тя играе понякога вътре.

# 29
  • Мнения: 1 763
Ние сме със сгъваема кошара на две нива и съм много доволна. Когато беше съвсем малък го люлеех на горното ниво за приспиване. Вече  е  на долното ниво-то е ниско и не може да я прескочи, с мрежа е, а не с дървени пръчки и колкото и да се мята в нея, не може да се нарани. Има страничен цип, през който може да излиза, когато порасне още малко.

Лично на мен  кошарите, които се трансформират в легло за по-голямо дете, не ми допадат. Не стават големи като за възрастен и все някога ще трябва да се купи на детето и голямо легло. Дали ще е на три или на 15, когато дойде този момент, за мен няма значение.

Общи условия

Активация на акаунт