Носихте ли си някакво обезболяващо в болницата след секцио?

  • 2 112
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 298
Може би зависи от болницата. Аз раждах в Света София, планово секцио. Даваха обезболяващи, дори исках допълнително първия ден. Мене, за разлика от другите майчета в реанимацията доста ме болеше, но добре, че беше само първия ден. В следващите 2 дни ми слагаха колкото и на другите.
Пожелавам ти късмет и леко раждане!

# 16
Раждах планово секцио. Първата нощ ми сложиха венозно диазепам. Самата инжекция беше мускулна и доста болезнена, но си струваше.Следващата нощ не поисках обезболяващо. Честно казано не съм сигурна дали болката или по-скоро вълнението ми пречеха повече, за да заспя.

# 17
  • София
  • Мнения: 572
И аз взимах Солпадеин.Анестезиолога ми каза,че така се избягва и главоболието,което може да се появи като последствие от упойката.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 477
Ако парацетамола ти помага за болки - тогаз взимай Солпадеин в багажа. Иначе в болницата слагат течен аналгин или трамал - ама трябва да ги помолиш за последното. Аз раждах във 2-ра градска и поисках на 2 пъти да ми слагат трамал. След втория ден не слагат нищо за да се съберяла по-скоро матката. Но аз си носех и Нурофен, понеже никак не понясам болки и ми помогна и той.
Леко бременеене и още по-леко раждане!  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 596
Нищо не съм носила. Секциото ми беше по спешност. Дадоха ми течен аналгин. Много помогна. А, и в системата за през ноща ми сложиха нещо, та си спинках доволна. Wink

# 20
  • Мнения: 179
Солпадеин,вземи си от разтворимия,така или иначе се налага да се наливаш с вода! Peace
newsm10 newsm10 newsm10

# 21
  • Мнения: 346
Профенид 100, свещички! Аз раждах планово в Шейново и там те обезболяват по принцип, но на следващите дни (2,3,4ти) ми помогна много. 1 свещичка сутрин и цял ден не се сещаш за "раната"Simple SmileЛеко бременеене и леко раждане

П.П. Ако солпадеин-ът помага за главоболието - всеми и него. При мен лично най-непоносимата болка беше главоболието, с операцията нямах никакви проблеми... Laughing

# 22
  • Мнения: 154
раждала съм и двата пъти чрез секцио, първия път нищо не си носех и умрях от болки...за втория вече бях добре потготвена и си носех аулин и супозитории тилкотил - също е нестероидно противовъзпалително и обезболява добре. На мен аналгина никак не ми действа, солпадеина си е парацетамол, също слаба ракия, но всичко е въпрос на избор. В деня след секциото взех 2 аулина, тилкотил за през нощта и на другия ден тичах из отделението,а първия път като се пробвах колко мога да търпя на болки не можах да мръдна 3 дни

# 23
  • Мнения: 2 672
нищо не си носех , те достатъчно ме наблъскаха Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не, не носех. Като се освестих от операцията ми биха един течен аналгин и това беше. Искаха после и втори да ми бият, но аз отказах-болката се търпеше. Все пак мисля, че не е зле да се позаинтересуваш в болницата, в която ще раждаш дали не се налага да си носиш нещо.

Общи условия

Активация на акаунт