Всички ли сте освещавали дома си преди да влезите в него ?

  • 16 421
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 732
момичета като си освещавахте къщите какви подаръци получихте?поканиха ме на гости в нов апартамент,който си има всичко и се затруднявам в избора на подарък.дайте ми идеи!благодаря ви предварително!

# 61
  • Мнения: 2 609
Конкретна идея не мога да ти дам, но задължително трябва да е нещо за дома.
Трудно е да избереш нещо, още повече както казваш, че имат всичко. Thinking
Може някоя икона например, осветена предварително, която да пази дома. Или направо питай домакините от какво имат нужда, тогава със сигурност подаръка няма да е излишен.  Wink

По темата- преди нас тук са живели свекитата и мъжа ми, не са освещавали апатрамента с поп, само почерпка с приятели.
Аз имах мераци да го направим както си трябва, но напоследък решихме да го сменяме. Живот и здраве, като/ако си купим нов, него ще го осветим.

# 62
  • Мнения: 1 732
кари ,благодаря ти за отговора!

# 63
  • Мнения: 58
ние от 4год.правим ремонт на къщата ,живот и здраве преди да се нанесем мисля да я осветим,не само защото предишните собственици не ми допаднаха ,но съм си суеверна
нещо има разминаване с фазите на луната за нанасяне в нов дом,някой беше написал на новолуние за да е пълна къщата ,а след това прочетох на пълнолуние и все пак кога по точно newsm78

# 64
  • Мнения: 3 641
Не сме го освещавали лат осе нанесохме. Впоследдтвие си взех светена вода от Соколския манастир и си напръсках апартамента

# 65
  • Мнения: 1 259
Осветили  сме ги по подобаващ начин... с ядене и пиене, тамян и пръскане със светена вода!

# 66
  • у нас
  • Мнения: 5 730
не сме го осветили веднага като се нанесохме, а близо две години това  Peace

# 67
  • Мнения: 2 211
нещо има разминаване с фазите на луната за нанасяне в нов дом,някой беше написал на новолуние за да е пълна къщата ,а след това прочетох на пълнолуние и все пак кога по точно newsm78

Трябва да е в периода на новолуние. Най - хубаво на третият ден от новолунието. За нанасяне в новото жилище се приема първото преспиване.

"По време на Новолунието (+/- два дни) Луната се намира между Земята и Слънцето, в астрологическата позиция съвпад или в лъчите на Слънцето, което я прави невидима за нас. През този период (0-2 дни след Новолунието) природата и емоциите са притихнали в най-ниската си точка в очакване на раждането на Луната. Енергетиката и активността на човешкия организъм също са около своя минимум, сега той набира сили за предстоящото пробуждане. Работоспособността е намалена. Точният момент на Новолунието и двата дни след това отговарят на периода от зачатието до раждането на човека. Времето е подходящо за обмисляне на нови планове, подготовка за предстояща работа. На третият ден след новолунието Луната може да се види на запад, малко след залеза на Слънцето като тънък сърп. Именно това е и най-подходящото време за начало на нови дейности, засаждане на растения, получаване на пари. Погълнатите по време на хранене вещества, соли и витамини се усвояват пълноценно. Всички процеси и области подвластни на Луната се намират в подем. Този период по качества съответства на пролетта, а в живота на човека - на раждането и детството."

# 68
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Въпреки,че къщата ни е ново строителство,я осветихме и след това вечерта си останахме там да спим.
Не е задължително,но е хубаво да се направи.

# 69
  • София
  • Мнения: 2 437
Както стана ясно - колкото хора, толкова и мнения. Макар че останах леко изненадана от превеса на броя хора, които са освещавали.
Аз лично съм се местила от както съм се родила (първо с родителите ми, после сама, после с прителя ми) общо 5 пъти в ново за мен жилище и нито веднъж никой от нас не е освещавал. Явно е въпрос на семейни традиции.

Ако това ще те накара да се чувстваш по-спокойна и уверена и ще увеличи радостта ти от промяната - освети го. Ако ще те изнерви - недей. Ако искаш се преместете на новолуние, ако искаш в понеделник (и това съм чувала). Обаче не се влияй от чужди мнения как трябва. Трябва само както си го чувствате вие.

Важното е като цяло тези, които ще живеете в жилището да се чувствате добре.   

# 70
  • Мнения: 1 259
момичета като си освещавахте къщите какви подаръци получихте?поканиха ме на гости в нов апартамент,който си има всичко и се затруднявам в избора на подарък.дайте ми идеи!благодаря ви предварително!

Кристална ваза и фруктиера, Картина,... newsm78

# 71
  • Мнения: 4 296
Не сме. Имах голямо желание въпреки, че не съм особено религиозна, но все бяхме заети с нещо и отлагах. Така вече една година.

# 72
  • София
  • Мнения: 11 752
Осветихме го два месеца и половина след като се нанесохме.

# 73
  • Мнения: 2 482
Всяка година около Богоявление идва свещеник, за да го благослови. Не сме го освещавали.

# 74
  • Мнения: 1 046
Не не сме, даже и не съм си помисляла, честно да си призная.
Още през първата ни вечер имах някаква много стара (ако има възраст разбира се) светена вода от Рилския манастир, с която понапръсках тук там.

Общи условия

Активация на акаунт