А решихте ли вече как ще родите?

  • 3 747
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 165
много е важна нагласата Wink
...именно  Peace

Тази тема  май стана ежемесечна    .....  Crazy ..... ако щъркелите ги носеха сигурно щеше да е най-добре за някои    Sunglasses

Ако щъркелите ги носеха щеше да е най-добре за всички, но не ги носят.

# 31
  • Мнения: 645
за сега нормално Peace,стига да няма медицински проблеми и да е секцио

# 32
  • Мнения: 27 524
Нормалното раждане е правилният избор! Преди да се направи избор трябва човек да е добре информиран, за да знае плюсовете и минусите и на едното, и на другото. Секцио - само по медицински показатели, но всеки сам си преценява  Peace

# 33
  • Мнения: 4 292
Нищо не съм избирала. За мен винаги варианта е бил един - нормално раждане и ако се налага, едва тогава секцио. Не се наложи.

# 34
  • Мнения: 9 441
80% съм за секцио и 20% за нормално раждане.Все още се колебая!

# 35
При мен часът на истината наближава, така да се каже (от декемврийките съм)!
След мноооого изчетено съм твърдо за естественото раждане, НО не на всяка цена - най-важното е здравето на бебето и майката. И в случай, че се наложи, изобщо не бих се поколебала за секцио (но само ако се наложи).
Колебая се само за епидуралната упойка и затова следя такива теми!
Леко раждане на всички мами в очакване  Hug!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ще раждам нормално живот и здраве .Ако разбира се нещо в последствие не се промени и не наложи секцио  Praynig Praynig Praynig.Моля се  Praynig всичко да е наред  Praynig

# 37
  • Мнения: 85
Aз реших-ще раждам със секцио по мое желание
но то не се знае още аз съм в 8 месец
може и бебка накрая да се объне някакси
но за сега съм ЗА секциото smile3521

# 38
  • Мнения: 84
аз сам за ноормално нако зависи от мен

# 39
  • Мнения: 4 555
Родих секцио и за мен недостатъците са в това, че бебето не избра само кога да излезе (смятам това за много голям минус), както и последвалите проблеми с кърменето, които още не мога да преглътна. Точно наскоро си мислех за това и осъзнах, че сигурно тези проблеми винаги ще стоят в главата ми като нещо, което не е станало както трябва.

Разни болки и глупости изобщо не ме интересуват. Те се забравят веднагически в мига, в който престанеш да ги изпитваш. Когато ми предстоеше раждане и чуех тази реплика, много се дразнех, струваше ми се като някаква безсмислица, но после разбрах с пълна сила колко е вярно.

За болки могат да мислят само жени, които още не са родили и ги е страх. Когато детето се появи, разбираш, че то е най-важното нещо на света и всичко, което има значение, е как е най-добре за него да се роди.
Моята дъщеря нямаше как да се роди нормално. Но все пак ми е мъчно, че първите 24 часа от живота си трябваше да прекара самотна, изолирана и много разгневена (такава беше!). Сега е болезнено чувствителна и невероятно страхлива. Направо е изумително от какви неща и в каква степен я е страх. Чак не е нормално според мен.

Следващия път ще избера най-добрия за бебето начин на раждане и дано да има болница, която да ми го осигури, на каквато и да е цена.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
За съжаление ще раждам секцио по мед причини

# 41
  • Мнения: 9 973
нормално

# 42
  • Мнения: 23
Избрах нормално - термин 30.11.08  Simple Smile
но до момента не се е смъкнал корема и се надявам да не се наложи нещо друго

# 43
  • Мнения: 104
Аз съм за нормалното раждане. Термина ми е на 02.01.2009г. днеска ходих да чуем тоновете, бебето е добре, главично е и за сега няма показатели за секцио и дано и да няма. Възстановяването е много по бързо.

# 44
  • София
  • Мнения: 17 592
Родих със секцио, изборът си направих сама. Много съм доволна от него, така и 20 пъти бих раждала... месечно. Simple Smile Възстановяване... практически нямаше - нямаше от какво да се възстановявам, още на другия ден бях готова за още... а после още от прибирането си беснеех, докато чаках да вземат да свършат гадните лохии беснеех... щото течът, за разлика от състоянието ми, пречи на хубавите неща от семейния живот... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт