някоя мама в арабска страна

  • 51 402
  • 405
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 591
то постенето не е равносилно на гладуване.

E как да не е равносилно - над 12 часа нищо не трябва да влиза в устата - нито храна нито вода  #Crazy

Затова питам - една бременна жена или малко дете за 12 часа като е топличко да се е обезводнила 10 пъти...

Щото там постенето не е само да не ядеш месо, ами никаква храна и вода от зори до мрак доколкото разбрах..

ама може да спят денем и нощем да нагъват луканки  Mr. Green Laughing Joy

# 241
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ама как бе,  бебетата не ядат ли? #Crazy
и ще ми бъде интересно да разбера каква е целта, защо се прави това гладуване Confused

# 242
...и ще ми бъде интересно да разбера каква е целта, защо се прави това гладуване Confused
Ми сигурно ще е нещо около същото като в християнската религия - за пречистване на организма преди големите празници (само дето няма такива строги ограничения). Половинката като си приказвахме по темата и той рече "За мене е решение човек да си обърне денят на нощ, за да понесе по-леко гладуването". Но и аз изумена от това, че децата също постят (да не говоря за бременни и болни). Колко време трае Рамадама? И после има ли пак ограничение на вида храна или може всичко да се яде?

# 243
  • Мнения: 1 793
то постенето не е равносилно на гладуване.

E как да не е равносилно - над 12 часа нищо не трябва да влиза в устата - нито храна нито вода #Crazy

Затова питам - една бременна жена или малко дете за 12 часа като е топличко да се е обезводнила 10 пъти...

Щото там постенето не е само да не ядеш месо, ами никаква храна и вода от зори до мрак доколкото разбрах..

ама може да спят денем и нощем да нагъват луканки Mr. Green Laughing Joy

е това е въпроса - дали през всичките дни на поста не трябва нищо да се яде и пие.  ако е така вече е кофти.

# 244
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Колко време трае Рамадама? И после има ли пак ограничение на вида храна или може всичко да се яде?
........и наистина ли не ядат свинско, и защо?
и наистина ли навсякъде трябва да е с теб килима за молитва... ами ако го забрави някой?

имам още въпроси Embarassed

# 245
...е това е въпроса - дали през всичките дни на поста не трябва нищо да се яде и пие.  ако е така вече е кофти.
И аз съм чувала като Деси, че от изгрев до залез слънце по принцип нищо не трябва да се слага в устата...........Баси аз ако съм там съвсем ще се заличя от света  Crazy Whistling Laughing Laughing

# 246
  • Мнения: 1 793
...е това е въпроса - дали през всичките дни на поста не трябва нищо да се яде и пие.  ако е така вече е кофти.
И аз съм чувала като Деси, че от изгрев до залез слънце по принцип нищо не трябва да се слага в устата...........Баси аз ако съм там съвсем ще се заличя от света  Crazy Whistling Laughing Laughing

о, ако през целия пост е така е наистина кофти. аз мислех, че повечето дни през поста са като при нас  - като нашия пост. чудя се как издържат. но явно се свиква, а и е въпрос на нагласа

# 247
  • София
  • Мнения: 1 653
Колко време трае Рамадама? И после има ли пак ограничение на вида храна или може всичко да се яде?
........и наистина ли не ядат свинско, и защо?
и наистина ли навсякъде трябва да е с теб килима за молитва... ами ако го забрави някой?

имам още въпроси Embarassed

На този въпрос знам отговора. Преди време имаше един влюбен арабин в мен та така...
Не ядат свинско, защото го смятат за мръсно месо. Понеже прасетата не подбират много много какво ядат(т.е. и ядат всякакви гнусотии), те смятат свинското месо за мръсно. Освен това се смята, че е мазно и тежко месо(което пък вече има обяснение, защо религията не им го позволява - климатични особености Simple Smile )

Чета темата с голям интерес.


Иначе и аз имам неудобни въпроси:) ама май ме е срам да ги задам.
Ще разкажа само, че разбрах че въпросният арабин е влюбен в мен, след като ми зададе следния въпрос(страшно притеснен и с многото уговорки, че може да не му отговарям) : дали съм девствена:) След като му отговорих положително(отдавна беше де, не съм лъгала:) )  му трябваше известно време да си признае,че бил влюбен.

# 248
  • Мнения: 2 759
   Аз пък съм работила с мюслмани и по собствено желание съм пазила Рамадан. Аз по принцип вярвам в Бог, затова ми се стори приятен повод да покажа почитта си към него, заедно с други хора (въпреки, различията във вярата - аз си мисля, че Бог е един за всички).. Все пак това не е гладуване, а религиозен празник в крайна сметка, така че освен да прочистиш организма си, прочистваш и ума си.. Ако не бъркам, по това време мюслманите наблягат много на благотворителността и други такива..
   Ако си религиозен, не е трудно да го правиш, още повече, че става дума за часове, не за дни или седмици.. Още повече, че после си като нов.
   Колкото до свинското... ми не са ли мръсни животни? Хранят ги с какво ли не, само за да наддадат колкото може повече, а месото им съдържа повече холестерол от всички други.. Btw, Библията забранява на християните да ядат свинско, това, че те не го спазват не трябва да ви заблуждава... Дано не звуча фанатично...

# 249

......Иначе и аз имам неудобни въпроси:) ама май ме е срам да ги задам.
.....
Абе я задавайте, задавайте. Кво ви е срам. Ако момичетата счетат, че не искат да отговорят просто няма да го направят Wink Grinning
АМа Марибути показа, че е печена. До сега май въпрос без отговор не е останал   bouquet

# 250
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
   .. Дано не звуча фанатично...
аха, така звучиш Mr. Green

# 251
  • София
  • Мнения: 1 653
Аз го зададох...индиректно

Хонда, наистина ме е срам. Прекалено лично и интимно ми се струва Embarassed

# 252
Аз го зададох...индиректно

Хонда, наистина ме е срам. Прекалено лично и интимно ми се струва Embarassed
Ясно. Схванах въпроса.  Wink Grinning

# 253
  • Мнения: 3 591
Аз го зададох...индиректно

Хонда, наистина ме е срам. Прекалено лично и интимно ми се струва Embarassed
Ясно. Схванах въпроса.  Wink Grinning

 Mr. Green хихи- аз съм най-безсрамна да го задам публично  Mr. Green
дали арабите правят секс "във вярната дупка" САМО като си правят децата  Mr. Green

отговора е НЕ Wink

# 254
  • Мнения: 1 238
Цитат
Не ядат свинско, защото го смятат за мръсно месо. Понеже прасетата не подбират много много какво ядат
Хехе...ми да си купуват тогава от индустриалното месо(аз така му викам) Прасетата не са се ровили никъде, живеели са си на чистичко и даже са претъпкани с антибиотици, за да не се разболяват, да растат по- бързо и тн. Така че по чисто от това- здраве му кажи Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Щом толкова държат на чистотата на животното... Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт