някоя мама в арабска страна

  • 51 381
  • 405
  •   1
Отговори
# 330
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
страшно много неприятности сте имали там явно ,но това е от фирмите само, или и местните се възползват от липсата на защита за момичетата и давай който даде и както стане - боже какви неща само . колко ли деца  и родители са преживели подобни неща.и винаги ми е минавало първо това  като каже  някоя колежка че заминава дъщеря й .нали майките мислят най лошото че може да стане. вие как успяхте да се измъкнете?

# 331
  • Мнения: 7 803
та стигнахме в обцежитието беье по сле отколкото мога да опи6а каzаха 4е 6те конфискуват фотоапарати камери и др. цигари и алкохол сz6то

# 332
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
неприятностите ни пове4ето идват не от законите на страната , а от египедски или ливански менажери, които за да си нямат неприятности и да се помазват на собствениците, използват строгостта на законите и минават всякакви граници. някои собствении за да не си мътят мозъците с проблеми, знаят какво става , но си затварят о4ите. за проституция или употреба на алкохол в някои от емирствата те 4ака затвор ако те хванат. както казах спонсора рискува да му бъде затворена фирмата, ако хванат някой от персонала.
когато от агенцията в Бг те пратят в няко задръстен Щат дори в Америка и най-близкия супер е на 20 мин с кола, дали ше ти е виновна демокрацията или законите в Щатите Wink
нашите шефове идиоти, защото една от филипинките забременя без да е омъжена, което тук е подсъдимо, идваха да ни проверяват в 4 4аса сутринта да не сме скрили някой мъж "под юргана".......
но пак казвам - положението е такова само с работниците по хотелите или там , където живеят "организирано" в общежития. с мъжа  ми живяхме "незаканно " година преди да се оженим, а не сме единствените.

имаше един слу4ай с английска туристка. след готин купон в Дубай, където не правиш разлика дали си в Англия или тук по стандатра в клубовете, си забрала едно мъжле и си го завела в хотела. като се събудила видяла , 4е мъжлето и паспорта , парите и накитите и ги няма hahaha. от зор направила нй-голямата си грешка и отишла в полицията да се оплаква. от там като разбрали, 4е  е била в хотела с 4ужд мъж, вместо да я съжалят- прибрали нея. горката.
но тук е ако те хванат или като тази се набуташ м/у шамарите. последния път като бяхме в един парк по време на Рамадан, нашите познати руснаците, а и една групи4ка англи4ани си пийнаха порядъ4но и на никой не му направи впе4атление.....
на кого и както попаднеш

# 333
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Koe te nakara da se vurnesh otnovo tam?

Продължавайте с писанията, утре ще четем. АСега отивам да си лягам след поредната приказа Simple Smile

 Heart Eyes Heart Eyes


има магнетизъм в тая страна.това първо.
после не са много страните, предлагащи трудова виза с договор, здравно осигуряване, платени отпуски, с платени билети за отпуските.
тук няма данъци и такси. храната на места е по-евтина и от Бг......
във фирми от световни вериги,особено американските, не е трудно, ако си съвестен да израстнеш до менажерска позиция, само на база опит и ка4ества. обу4ението ти е безплатно. така стана с мен. обу4ението и документа, който полу4их за асистент ресторант менажер е валидно и се признава в цял свят. познаваме българи, които търпеливо си из4акаха нещата и сега си клатят краката като менажери на магазини с доста хубави заплати. в сравнение братов4етка ми е акушерка в 4астна болница тук и въпреки денонощния труд може само да си ме4тае за техните заплати.
друго семейство си живеят на общежитие.той полу4и повишение и е менажер на ресторант. спестяват си 4исти до 1500евро на мес. за някой малко за някои добре......

# 334
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
та стигнахме в обцежитието беье по сле отколкото мога да опи6а каzаха 4е 6те конфискуват фотоапарати камери и др. цигари и алкохол сz6то

коя година и къде то4но си била, ако не е тайна?

# 335
  • Мнения: 1 793

.......тук няма данъци и такси.

ама как? никакви ли?

# 336
  • Мнения: 7 803
извинете за разпокъсания вид ама така е с бебочките в алейн бях по точно около 2001
та общежитието беше много мизерно с разни пълзящи животинки малка стаичка обща баня с филипинките гадост домакинката беше печена и като ни ровиха из багажа да търсят забранените неща тя видя цигарите ми но каза че няма нищо апаратите си дадохме на помощника той обеща че след няколко дни ще намери начин да ни ги вкара вътре още същия ден ни закараха на работа трябваше да разливаме храна по чиниите в стола мен искаха да ме сложат да се уча за кариерка нали съм за шефа запознахаме с Мадам 1 и Мадам 2а мен представяха за Мадам 3 поискахме да се обадим на българката която ни разказваше приказки от 1001 нощ е намерихме я оплакахме се а тя само каза е какво толкова всички почваме така ще си намерите по някой местен баровец и ще се махнете от там аз и казах че и в бг има баровци и ако това съм търсела щях да си го намеря и в бг нямаше да идвам тук да си търся чаршаф после направих голям скандал казах че няма да живея в общежитието в тази мизирия и получих предложение от Мадам 1 да живея при нея това просто ме уби казах че без другите момичета никъде не отивам ние сме заедно тя каза че предложението е само за мен абе през цялото време се заяждах те схванаха че не съм от тези които ще се примирят разправяха как щели да отварят канефе след месец и да ни пратят там да работим и на свободен наем е хубаво ама аз на измислици не вярвам успхме да се снабдим с карта за телефона и се започна едно тормозене на Биг Бос и всеки които работи в проклетата фирма отказахме да ходим на работа по някое време ни казаха да си стягаме багажа щяла да доиде кола да ни вземе и да ни върне в дубай голям кеф нямахме търпение да се махнем от там стояхме с багажа на вън на жегата и чакахме дойде помощника носеше ни апаратите и водеше такси качихме се пита ни дали сме гладни е бяхме примрели от глад даде ни човека една торба ябълки и ножче то е много важно щото го бяхме забравили и за малко да стане проблем на летището в атина там висях часове до полета за софия та като пристигнахме в хотела шоф*ора беше инструктиран да се обади на помощника той поска да говори с мен да се убеди човека че сме добре и не сме пострадали по късно дойдоха представители от фирмата казаха че не се нуждаят от нас повече и че си отиваме в бг ей как се радвах ама другите момичета не те повярваха на историята с канефето и искали да чакат ама вече беше късно и по добре че не бяха го казали по рано може би нямаше да пуснат само мен та те плачеха аз греех от радост подписахме се че по наше желание си тръгваме дадоха ни малко пари за това черен печат получихме на летището и ни качиха на самолета нямах сили да се прибера в къщи нито пък да разказвам какво стана обадих се на мой много добър приятел който беше командировка и няколко месеца стаях при него докато подредя нещата в главата си едно няма да забравя преди това бях живяла в германия 1 година та митничаря ме пита момиче що не ходиш пак германия що  си тръгнала при арабите а казах само не знам

Последна редакция: нд, 06 ное 2005, 11:18 от MaмaНаБлизначки

# 337
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477

.......тук няма данъци и такси.

ама как? никакви ли?


НИКАКВИ Laughing взимаш си заплатата 4иста.

# 338
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
MaмaНаБлизначки , това си е вина на агенцията, 4е ви е пратила на работа,която дори сега и филипинките не я вършат.
за такава работа и особено на такива места като Алейн взимат мюсулманки от Шриланка, Малейжа и др. такива. на тях такива условия не им правят особено впе4атление. те така си живеят и там.
гадните ни агенции набутаха много българи на такива места без да им пука,4е ние не можем да живеем така. сега местните си знаят и не търсят европейки за такива места. а и както ти казах от 1 година излезна закон за защита на работниците и ги следят масово. миналата година от една строителна фирма ста4куваха в Дубай пред сграда , където се провеждаше финансов  форум. даже палатка с климатик и храна им осигуриха.
разбраха ,4е по този на4ин си развалят авторитета и сега малко по малко променят нещата само мир да има.
за този форум трябваше да у4астват и евреи, на които им е забранено влизането в страната. за 3-те дни бяха на кораб навътре в морето и ги транспортираха до сградата и обратно с хеликоптер Joy

# 339
  • Мнения: 7 803
mariabutti знам аз чия е вината  #Cussing out иначе както казах много е хубаво бих живяла там на топло  Wink и в абу даби си е цивилизация не като в алейн  newsm78

# 340
  преди това бях живяла в германия 1 година та митничаря ме пита момиче що не ходиш пак германия що  си тръгнала при арабите а казах само не знам
Цитат

i az tova shtiah da popitam: zashto, be momicheta, ne hodite v niakoia kulturna strana ami ste otishli da podgazvate na arabite

# 341
  • Мнения: 1 269
  преди това бях живяла в германия 1 година та митничаря ме пита момиче що не ходиш пак германия що  си тръгнала при арабите а казах само не знам
Цитат

i az tova shtiah da popitam: zashto, be momicheta, ne hodite v niakoia kulturna strana ami ste otishli da podgazvate na arabite
Аз да попитам какво зна4и цивилизована страна???Америка дали влиза в една от цивилизованите страни?
И това за подгъзването на арабите много грозно зву4и Stop

# 342
  • Мнения: 934

.......тук няма данъци и такси.

ама как? никакви ли?


НИКАКВИ Laughing взимаш си заплатата 4иста.

Здравеопазването и образованието се плащат обаче - и хич не е евтино, така че е все тая. Само за местните има безплатно. Не бързайте да стягате куфарите! Laughing

# 343
  • Мнения: 1 793

.......тук няма данъци и такси.

ама как? никакви ли?


НИКАКВИ Laughing взимаш си заплатата 4иста.

ехааа, браво.  Grinningза пръв път чувам за такова нещо. евала Simple Smile

# 344
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
шемет ако работиш в солидна фирма поне здравеопазването ти е платено. като ти направят здравна осигуровка плащаш само 5% от лекарски услуги и лекарства. дори в ресторанта бяхме осигурени и не сме плащали като отидем в болницата, с която бяха склю4или договор. дори ни караха до там.
фирмата , където работи мъжа ми застрахова Вси4ки като съпрузи и деца-автомати4но за същата сума.
зависи къде работиш. образованието за местните е безплатно само до 12-ти клас, след това си плащат и те. има само няколко беплатни университета, но те са отдале4ени и няма много желаещи. можеш да намериш и сташно скъпи болници, детски градини или у4илища, но има и с нормални цени. а и не виждам какъв е проблема като броя на емигрантите имащи нанита и 4иста4ки е доста голям.

колкото до културата и тук я има и то от векове, ама малко хора я знаят. хората и поети и писатели, художници и добри певци си имат. а ако не им стига си викат от 4ужбина. Laughing

mln , вярно трябваше да идем да мием 4инии в някоя културна държава, сигурно ще са по-4исти от арабските. мани, ми ние и си взехме по един. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт