Казах на мъжа си да си върви

  • 32 353
  • 223
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 232
Луда, ще си позволя да ти дам още един съвет - води децата не само за кеф при тях, ами когато има нещо да се погрижат. Щото то така много лесно, само за разлигавяне и хоп - готово.

# 196
  • Мнения: 245
охххх, никоя, супер е, че нещата при теб са с положително развитие. И аз имам проблеми с БНД на моето дете, но от друго естество. Нмя да задълбавам, само ще ти кажа, че няма пчела, която да бяга от меда.
      Наслаждавай се на живота си, не се насилвай заради децата, защото те са щастливи единствено, когато мама е щастлива.

      Ако толкова ти се дръвчи за парите, не го търси и насилвай. Ако можеш да се справиш и без неговата помощ- задължение, по- добре се справи. Ще дойде ден, когато децата ти ще разберат и оценят това. Баща, които не си мърда пръста, а само си знае правата, не е баща. Не поддаряй илюзията им. Обичаи ги и се грижи за тях. И работи върху собственото си щастие.

     С най- добри пожелания

# 197
  • Мнения: 55
nadya_savova ,


като ти гледам аватара, май ти е наближил момента  Laughing
Не е смешно има случай , сигурно не само с мен , но ти се нервиш, а насреща ти стой един темерут, за който телевизора е по-важен

# 198
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996

Не е смешно има случай , сигурно не само с мен , но ти се нервиш, а насреща ти стой един темерут, за който телевизора е по-важен
... или пък гледа през теб с празен поглед и не те вижда, все е дно си стъкло.

Изпитала съм го и знам, че когато се стигне до този момент и да се нервиш, и да не се нервиш, животът ти с този човек просто няма смисъл.

# 199
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте,

Отдавна не съм писала, но имам нужда да споделя тревогите си.

Тъкмо се успокоих, че животът ми потече в нормалния си ритъм и БНД ми сервира нова неприятност.
Първо да кажа че аз и децата сме добре.
На децата не им пречи, че не живеят с баща си, и без това той не е присъствал активно в живота им. В детската градина им харесва, живеем в удобна къща с двор в тих и спокоен квартал на София.

От време на време ги взима БНД, води ги при майка си, или ги оставя на приятелката си да ги гледа / между другото вече се дразня, че от години си ходи с нея и се обичат, а сега ми се прави на света вода ненапита/. Мислех, че се разбираме и няма да си правим мръсни номера.
Оказва се обаче, че той е един истински подлец, освен че е егоист и лицемер.

# 200
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
От известно време БНД започна да ми отправя забележки по въпроси касаещи децата.

Първо беше, че не съм им подготвила достатъчно дрехи за деня в който ги беше взел. А аз съм ги изпратила с куфар с четири пълни комплекта зимни дрехи+резервни якета и обувки. И всичко това само за един ден престой при БНД.

После, си беше позволил в мое отсъствие да дойде у дома заедно с приятелката си, да влезнат двамата  в къщи, под предлог че искал да види децата и да започне да разпитва детегледачката ми кога се прибирам, как се гледат децата, защо не им се дават витамини и т.н. Защо детегледачката ми си говорела с него, а не отишла с детето в тоалетната да провери дали си е измило ръцете. И всякакви глупости от този род.

Днес пък ми заяви, че дупетата им са зачервени и ако още веднъж му ги заведа така, щял да ги заведе на лекар да ги освидетелства за зачервените дупета.  Също така щял да ги води на лекар да  провери цялостното им здравословно състояние.
Днес едното дете леко се закашля от студения въздух и репликата на БНД беше "Пак ли е болна? От днес нататък искам да ми ги водиш здрави, така както аз ти ги предавам"

Много търпелив човек съм, ама този човек ме изкарва извън нерви. Да не говорим, че настоява аз да му ги карам до неговия апартамент, защото не му било удобно да идва чак до нас да ги взима. А живеем в един град.
Освен това най -нагло ми заяви, че държавното училище не е подходящо най-доброто за децата и аз след като съм с родителските права съм длъжна да им дам най-доброто и да ги запиша в частно училище. Естествено таксите са моя грижа, защото аз упражнявам родителските права.
И върха беше, когато ми заяви, че щял да бъде по-добър родител от мен и колкото и да не му се искало, щял да ми отнеме родителските права.
 

# 201
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Досега се опитвах да не си казвам мнението за този човек пред децата, но той, майка му и приятелката му провеждат целенасочена полика срещу мен и непрекъснато говорят на децата, как не се грижа добре за тях.

Сега и тази политика, че не си упражнявам както трябва родителските права, която ме хвърля в недоумение.

Твърденията, че дрехите, които им давам при посещенията им не са подходящи, но не можели те да им купят други, защото родителските права са мои. А стези дрехи ги обличам всеки ден за градина.

Не зная какво цели БНД, но вече започвам да се ядосвам и ще забравя да бъда толерантна.

# 202
  • Мнения: 1 588
Каква издръжка ти дава той? Като го знам каква скрънза е, надали е много... Що не вземеш да го атакуваш и ти в тази посока? Да увеличи издръжката на децата два пъти и ще ги пращаш с по два куфара дрехи при него.

А какви са тези глупости, че не можел той или родителите му да им купят дрехи, след като родителските права са твои. Купуването на дрехи няма нищо общо с правата... Той изобщо някога купувал ли им е дрехи едно време, когато и той живееше с тях? Освен това не вярвам да си му отнела родителските права... Подкови се малко теоретически по въпроса за правата и го разбий - той и без друго не е много умен...

Твоя БНД не е много силен в продължителното полагане на усилия, а може и да има финансови проблеми. Мисля, че се чуди как да се скара с теб, че да му намалеят задълженията към децата... Ако е така, очаквай още по-големи изцепки...

Последна редакция: нд, 14 мар 2010, 09:51 от Мария

# 203
  • Мнения: 64
Днес казах на мъжа си, че трябва да си събере багажа и да си върви.

Днес прочетох поста на никоя и си разсъждавах върху него. Та, ето до какви изводи достигнах и реших да ги публикувам, може пък да има друга дама с подобна съдба:
Мисля си, че с мъжът си нямате съвместимост в характерите и интересите. Да, имаш вина за раздялата, защото въобще си позволила такава връзка да просъществува толкова дълго време и дори да имате деца, да са живи и здрави. По думите ти съдя, че си интелигентна жена - не може да не си усещала, че нещата не вървят между теб и мъжът ти дълго време преди днес. Но, станалото станало.
Сега най-важното е да помислиш за децата си и да решиш дали се разделиш с баща им, като това трябва да стане по най-безболезнения начин. Когато вземеш решението, което е само и единствено твое, тогава трябва да направиш така, че да ги предпазиш от всякакви драми  и скандали, както и спекулации с тях. Той им е баща затова им право да им се радва и да ги вижда ако има желание разбира се. Остани хладнокръвна и не забравяй, че във всяка връзка участват двама души и същите тези двама души носят вина и за раздялата, докато съд постанови противното. Дано да не стигнат нещата до грозни сцени, разправии и съдилища. Но дори и това да стане, мисли за децата си и как да ги предпазиш от травми по време на развода. Успех ти желая във вземането на решение и по-трудното, привеждането му в изпалнение.

# 204
  • Мнения: 1 559
"Пак ли е болна? От днес нататък искам да ми ги водиш здрави, така както аз ти ги предавам"


 Shockedоле,оле...тва е човек,който въобще незнае кво говори.

# 205
  • Мнения: 232
Ох... Luda, ама ти наистина си много толерантна, и той като ти говори така ти какво правиш, мълчиш ли си или си гълташ езика от изненада, сякаш вече не си познаваш човека?
Как така ще влиза у вас - нали има специални дни за свиждане - като е толкова навит да спазва правата да не си ги превишава, щото задължения виждаме, че той няма. Да ти кажа честно, той те мисли за будала и затова е дошъл да провери каква гледачка си наела, сакън да не би да не ги гледа добре, понеже той пък се мисли за много хитър и що - щото те е лъгал години пък ти не си се усещала. Човека съзнателно бърка права със задължения, щом няма права няма и задължения така ли? Тогава му спираш правата до дадените от съда без влизания у вас и какви са тия куфари  ooooh! - пращаш ги с 1 чифт дрехи, като е голям "гледач" да купи други ако нещо стане, щом като е добър родител няма какво да стане, нали - няма да се цапат, той ще ги пази? Като ти каже аз нямам права затова не купувам ще кажеш значи си си оставил децата лекьосани щото няма нищо на хартия така ли? Да им купи кремче за червени дупета, някакво по негово усмотрение, като не е доволен от дупетата, може даже да му кажеш колко струва едно кремче, не е милиони и също да го чукнеш по темата "добър родител", и да ги заведе на лекар като толкова иска, те пък щото много внимание ще му обърнат, ще кажат здрави прави деца  hahaha. Даже те съветвам да го подкукуросаш за лекаря - другия път му кажи - айде няма ли да водиш децата на лекар, нали ще ги изкарваш болни и ще ми взимаш правата, кога е прегледа? Естествено, че права току така не се взимат, да не вземеш да се притесниш. Не може да ти ги вземе, ако ти не се издъниш нещо, пък не ми се виждаш такава жена де  Sunglasses Просто ти му се връзваш и затова му е кеф да те тормози.
За частното училище - ти пък кажи, че докато правата са твои ти смяташ, че държавното училище е по-добро и докато ти имаш правата ти ще решаваш такива важни неща, когато той вземе правата (дръж се така, че той ще ги вземе, пък вътрешно си знай, че няма)- да ги запише  Twisted Evil

# 206
  • Мнения: 1 588
настоява аз да му ги карам до неговия апартамент, защото не му било удобно да идва чак до нас да ги взима.

Как така не му е удобно да идва да взема децата от вас, пък му е удобно да идва в твое отсъствие, и то с приятелката си?

Иначе - извадка от новия Семеен кодекс:

Определяне на по-голям дял на съпруга
Чл. 29. (1) При прекратяване на съпружеската имуществена общност поради развод съдът може да определи по-голям дял от общото имущество на съпруга, на когото е предоставено упражняването на родителските права по отношение на ненавършилите пълнолетие деца, ако това създава за него особени затруднения.

(2) Съпругът, на когото е предоставено упражняването на родителските права по отношение на ненавършилите пълнолетие деца, получава извън дела си движимите вещи, предназначени за тяхното отглеждане и възпитание.
...
Срокове за предявяване на исковете
Чл. 31. Исковете по чл. 29, ал. 3 и чл. 30 могат да се предявяват в срок до една година от прекратяването на брака или на съпружеската имуществена общност, а по чл. 29, ал. 1 и 2 - до една година от влизането в сила на решението за упражняване на родителските права.
======
Така като гледам, все още можеш да го осъдиш за джипа, да караш децата на градина с него, както и до неговия апартамент - вярвам, че тогава ще му е съвсем удобно...

# 207
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Благодаря за отговорите, малко ме поразвеселихте.  bouquet

Бившият ми мъж се има за голям хитрец, а сметките му винаги са били едни такива дребнави. Например да пазарува от магазина и да ми поиска да му платя покупките+допълнителен бонус за разкарването.
В миналото не ми се връща, но ме тревожат дребнавите му сметки за в бъдеще.

Тази извадка от СК ме навежда на мисълта, че може да иска родителските права, за да продължавам да го издържам чрез парите които ще ми иска за децата, както и за да може да претендира за по-голяма част от семейното имущество /като че ли това което му дадох досега е малко Grinning/
Другият вариант е бившата ми свекърва да настоява за това. Тя винаги е имала мераци да гледа сама децата ми, без да й се бъркам.
И третата възможност е, виждайки колко съм щастлива, да се стреми по всякакъв начин да ме дразни.

# 208
  • Мнения: 306
Мисля, че е комбинация от мераци на свекърва ти и мъглявите материални ползи влезли в главата на БНД. Мъгляви или не, пази се, подкови се-както те съветват.

Абе нямаш отърване от тоя човек, това което ти прилага си е тормоз в чиста форма. Навлизане в лично пространство, безпочвени обвинения, как си позволява да ти държи сметка, като се знае той какво л...но е???????Момиче, трябва ти дебела кожа и чувство за хумор. Той явно е плосък екземпляр, но недоумявам как се е намерила някоя " да се обичат"? И що не направят още внуци на свекърва ти, та да има да се занимава там.....

 Laughing 

# 209
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Той явно е плосък екземпляр, но недоумявам как се е намерила някоя " да се обичат"? И що не направят още внуци на свекърва ти, та да има да се занимава там.....

 Laughing 

Да бе да, нали някой трябва да го храни това дете. Тази, изглежда е с богати родители, но пък е студентка и няма собствени доходи. БНД-то ми е такъв скъперник, че крадеше от касичките на децата си, пък ще храни друго дете.

За тази имах добро мнение. Но след като си позволява да влиза у дома без да е поканена, гледа ме високомерно и обяснява на дъщеря ми, че приятелките й от детската градина не са й никакви приятелки а само гледат да я излъжат, вече ми прави лошо впечатление.
Да не говорим, че както се оказа, години подред мъжа ми си е ходил у тях и е стоял до сутринта, а не е работел както ми се оправдаваше.
Пък и високомерно ще ме гледа  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт