каква риба за дете на 1 година

  • 12 055
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Давам херинга и хек. Друго за сега не съм предлагала. На 1г.4м. е.

# 16
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
И аз до сега съм приготвяла само хек със зеленчуци, но от готовите пюрета съм давала със сьомга и моруна.

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
взела съм пангасиус и мисля тези дни да я пробвам, досега риба съм давала само с готови пюрета

# 18
  • Мнения: 564
Аз риба не обичам и не готвя у нас  Peace В яслата гледам им дават хек и скумрия  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 4 433
херинга,хек

# 20
  • София
  • Мнения: 3 271
От мойто педи знам, че е най-хубаво да се дава сьомга - това и давам, правена на пара

# 21
  • Мнения: 179
В началото направихме няколко неуспешни опита да му дадем прясна риба. Не можахме да се справим с дребните кости на пъстървата и на някои други видове. В крайна сметка от няколко месеца редовно му купувам филе от макрорунос. Не се налага да се чисти, сварява се лесно, понякога го добавям към зеленчуковото пюре, а понякога правя супа със зеленчуци. За съжаление е замразено, но това е положението.
Готови пюрета никога не съм давала.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
Всякаква бяла,нетлъста риба.Избягвай акулата.

# 23
  • Мнения: 30
Аз давам на моето дете скумрия,хек,мерлуза и пъстърва.Само скумреята я приготвям печена а другите на пара.Пъстървата е с много кости ,но е много вкусна.  chef

# 24
  • Мнения: 391
Хек и треска ,заради лесното отстраняване на  костите.
Спомням си че и сьомга й бях приготвила като навърши годинка ,но не я хареса.

# 25
  • Мнения: 15 379
Давам само риба от бурканче - Хипп и Семпер.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 175
До годинка давах само такава в пюрета-треска и сьомга най-вече,веднъж калкан.После пъстърва,сом,хек,шаран...

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Риба съм давала само от бурканче до 1г6м.Сега вече и приготвям хек,пъстърва

# 28
  • София,
  • Мнения: 4 267
Аз също давам от бурканче, и от кухнята, там е бяла риба със някакъв сос.

# 29
  • Мнения: 367
Давам риба от осем месечна възраст - започнах със сьомга (пюре на Гербер). Много го обича. Вече съм давала и много други риби. Записан е на кухня и там правят най-различни. Рибата е много полезна и без никакви притеснения можеш да даваш. За домашно приготвяне - аз съм му правила рибена чорба с хек и бяла риба.

Общи условия

Активация на акаунт