Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 13

  • 81 566
  • 471
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 918
Здравей Кас, ние също сме оперирани от 7 месеца и то пак от стеноза само че при нас беше на уретера.Операцията ни я направи д-р Момчилов и съм много доволна от него.Мисля че не трябва да се притесняваш въобще защото той е страхотен  лекар.Иначе условията в Пирогов са ужасни, но майките се справят, не забравяй да си вземеш походно легло че там за майките няма легла.А при излизането от упойката не е чак толкова страшно те ги събуждат още в операционата, и после са повечко кисели, но всичко минава.Желая ви успех и всичко да мине бързо и добре.И отново искам да ти кажа че щом сте при д-р Момчилов няма място за притеснение. Hug

# 76
  • Мнения: 87
Здравей Кас, ние също сме оперирани от 7 месеца и то пак от стеноза само че при нас беше на уретера.Операцията ни я направи д-р Момчилов и съм много доволна от него.Мисля че не трябва да се притесняваш въобще защото той е страхотен  лекар.Иначе условията в Пирогов са ужасни, но майките се справят, не забравяй да си вземеш походно легло че там за майките няма легла.А при излизането от упойката не е чак толкова страшно те ги събуждат още в операционата, и после са повечко кисели, но всичко минава.Желая ви успех и всичко да мине бързо и добре.И отново искам да ти кажа че щом сте при д-р Момчилов няма място за притеснение. Hug
Елица благодаря за отговора.
На нас ни казаха,че ако има,а ние имаме къде да бъдем, след операцията ще ни пуснат в домашен отпуск.Но 4 дни ще сме с катетър,а това ме смути.Не ми се е налагало да ми слагат,но от други съм чувала ,че е дразнещо и болезнено и 1 ден камо ли 4.Но имам и друг въпрос,от страницата на Детската хирургия видях ,че им дават преданестезия-седитивни хапчета.Това означава ли,че мамите могат да са до тях докато заспят или изпадат в стрес като не ни пускат до тях.За добро или за лошо е много страхлива и я познавам ще изпадне в истерия,ако я вземат и е будна.

# 77
  • Мнения: 449
Здравейте, обръщам се към тези от вас, които са ходили на лечение /санаториум или почивка/ в Хисаря. Дайте предложения за санаториуми и какъв е редът за постъпване? И има ли процедури за малки деца?

Аз също се интересувам. Искам да заведа тази година Маги, но ми казаха, че много трудно, почти е невъзможно да резервираме места Cry Така че, ако някой знае нещо да сподели Wink
Някой знае ли от вас, колко дълго може да се пие Пиелонефрит newsm78 Пихме го 2 мес, спряхме го да направим почивка и Маги се напълни отново с бактерии. Сега започнахме 2-я месец и мисля да го давам поне 1год. Дали ще й навреди, какво ще кажете?
А изспускането през деня продължава Sad На есен е ученичка и незнам какво ще правим Sad

# 78
  • Мнения: 87
buba_dokeva при нас почти винаги цистита ни го откриваха заради паренето или напишкването.С голямо число на бактериите но без да вдигаме температура.
Момичета,забравих да спомена ,че Нефроложката ни изписа Фуролин и Уростим да пием 3м.,но чета че при повечето от вас след спирането на каквито и да е хапчета пак започват историите с бактерии.Защо е така?Иначе откакта ги пием вече към месец и нещо не се изпускаме през деня.Но вечер продължаваме с пампата.Което пък ме замисля,ако 4 дни сме с катетър памперс не може нали,да не стане инфекция.Но то пък при катетър всъщност и памперс не ни трябва newsm78, Но  тази торбичка няма ли опасност да се измъкне,моето дете покрива маратонски разстояния в леглото докато спи #Crazy

# 79
  • Мнения: 796
chere6ka, извинявам се, че не съм чела много назад, но къде е проблема при вас, че непрекъснато се явяват бактерии и детето се напишква? Нефролог поставил ли е диагноза?

Ние вчера бяхме на ехограф при доц. Лилова, от операцията на хидронефрозата минаха почти два месеца. Според нея не се вижда някакво много забележимо свиване на разширеното легенче и може би така ще си остане, защото по принцип структурата му не си е правилна. Важното е, че не задържа урина.  Praynig Така се надявах чашките на легенчето да са се свили. Знаете ли кога, колко време след операция на хидронефроза, се забелязва свиване? То си е до организъм, разбира се.

# 80
  • Мнения: 796
Кас, когато вече е сложен катетъра вътре се надува едно балонче, което преди свалянето на катетъра се изпразва. С това надуто балонче катетъра по никакъв начин не може да се измъкне, не се притеснявай.

# 81
  • Мнения: 87
Кас, когато вече е сложен катетъра вътре се надува едно балонче, което преди свалянето на катетъра се изпразва. С това надуто балонче катетъра по никакъв начин не може да се измъкне, не се притеснявай.
Блгодаря Hug

# 82
  • Мнения: 449
chere6ka, извинявам се, че не съм чела много назад, но къде е проблема при вас, че непрекъснато се явяват бактерии и детето се напишква? Нефролог поставил ли е диагноза?
Дисфункционален пикочен мехур и има остатъчна урина Sad

При Маги също като почне да я боли при пишкане, винаги имаше бактерии високо число Cry

# 83
  • Мнения: 796
chere6ka, а какво лечение са ви назначили, не се ли налага операция?

# 84
  • Мнения: 5 532
chere6ka, извинявам се, че не съм чела много назад, но къде е проблема при вас, че непрекъснато се явяват бактерии и детето се напишква? Нефролог поставил ли е диагноза?
Дисфункционален пикочен мехур и има остатъчна урина Sad

При Маги също като почне да я боли при пишкане, винаги имаше бактерии високо число Cry
пак ли сте с бактерии - съжалявам. Мария пак се напишква, вече почти няма сухи периоди.  Cry Спираме , почваме дриптана... незнам до кога така
Нещо ми се върти в главата за преглед и при невролог - някой има ли идея... говоря при проблеми с напикаването

# 85
  • Мнения: 87
chere6ka, извинявам се, че не съм чела много назад, но къде е проблема при вас, че непрекъснато се явяват бактерии и детето се напишква? Нефролог поставил ли е диагноза?
Дисфункционален пикочен мехур и има остатъчна урина Sad

При Маги също като почне да я боли при пишкане, винаги имаше бактерии високо число Cry
пак ли сте с бактерии - съжалявам. Мария пак се напишква, вече почти няма сухи периоди.  Cry Спираме , почваме дриптана... незнам до кога така
Нещо ми се върти в главата за преглед и при невролог - някой има ли идея... говоря при проблеми с напикаването
Мисля,че не е лоша идея.Аз като малка,някъде 5,6 годишна след падане по заледени стълби си ударих опашката.Близо година се изпусках,че и по двете нужди.И най-накрая са се сетили да ме заведат на невролог.Оказало се,че имам травмиран нерв-след няколко месеца лечение с Невалин,вече съм нямала проблеми.Но преди това и Нефролози и Уролози,са обяснявали как няма причина да се получава изпускане.
Дано не е това,но пък по-важното е да се открие причината и да се оправяте Hug

# 86
  • Мнения: 372
 Здравейте момичета,


 аз съм Жана /госта/.


 Вече взех направление от личната лекарка за уролог и сега ми се иска да ми препоръчате някой детски уролог в София/за предпочитане в Пирогов/,защото не можах да открия такъв в града където живеем.Благодаря ви,толкова се радвам че ви открих  Wink.

# 87
  • Мнения: 1 918
Здравейте момичета,


 аз съм Жана /госта/.


 Вече взех направление от личната лекарка за уролог и сега ми се иска да ми препоръчате някой детски уролог в София/за предпочитане в Пирогов/,защото не можах да открия такъв в града където живеем.Благодаря ви,толкова се радвам че ви открих  Wink.

Аз ти препоръчвам д-рМомчилов или д-р Чаначев от детската урология в Пирогов Peace

# 88
  • Мнения: 87
Момичета като ровех в старите теми,пишете за някакъв гел при поставяне на катетъра.Как се казва и аз ли го купувам,ако искам или си е от болницата.И за обезболяване ли е?А ако да,някой предлага ли ти го,или ако си знаеш да искаш иначе не.
И пак сори,че се повтарям но много моля тези които се били оперирани от Стеноза на уретрата да ми споделят какво да очаквам по време и след самата операция.
Много ви благодаря предварително  bouquet

# 89
  • Мнения: 72
Момичета като ровех в старите теми,пишете за някакъв гел при поставяне на катетъра.Как се казва и аз ли го купувам,ако искам или си е от болницата.И за обезболяване ли е?А ако да,някой предлага ли ти го,или ако си знаеш да искаш иначе не.
И пак сори,че се повтарям но много моля тези които се били оперирани от Стеноза на уретрата да ми споделят какво да очаквам по време и след самата операция.
Много ви благодаря предварително  bouquet

За Cathejell with Lidocain ли говориш? Ако искаш може да си го закупиш от аптека за 3 - 4 - 5 лв. Ако имаш въпроси относно катетрите не се притеснявай да питаш.  Тук можеш да видиш предоперативната опаковка и за анестезията. 

Поздрави  Василев

Общи условия

Активация на акаунт