Подсечено дупе?!?!?!?

  • 13 503
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 026
Преди оправях този проблем с Бочко и ръсех с хума, сега с Вита-Мерфен.

# 46
  • Мнения: 2 334
Според мен като за начало оставяй кожата на дупето да подиша като махаш памперса.Аз мажа с крем на Мустела Стелатопия и съм много доволна  Peace

# 47
  • Мнения: 304
 Peaceизмии дупенцето с отвара от смрадлика и намажи с крем здраве Peace

# 48
  • Мнения: 3 034
simplyaven бързо да се оправяте. Много неприятно това. Да и на нас ПАВЛОДЕРМ ни помага при по-леките случай. Казвай да ти пращаме по пощата хума, а ако искаш и кремчето.


много ти благодаря, meggyv    bouquet днес, само след едно мазане снощи, изглежда драстично по-добре! иначе аз смрадлика имах, плациках го в нея ежедневно на всяка смяна на памперс, но нищо не се промени. и кремове всякакви пробвах. докторът вчера каза, че веднъж гъбясало, то не може без лекарство. и аз като знам гъбичките каква упорита напаст са, вярвам му!  Sick добре, че не чакахме повече, защото тези малките пъпчици, от които после ставаха раните, тръгнаха към тестисите и аз като ги видях, моментално запалих моторетката към лекаря! хубаво, че е разбран и ни изчака след работно време, че имаше снежна буря и не можахме по-бързо да стигнем  Crazy
благодаря на всички за идеите. да видим какво ще стане, дано бързо се повлияе, засега съм обнадеждена от вида на обрива  Praynig

# 49
  • София
  • Мнения: 1 946
Ох, и на нас дупето ни е подсечено.. Първо беше само около лабиите, а сега тръгна и баш към дупето. Мазах с Бочко, със Себамед, после със Судокрем (имаше някакъв ефект, но тогава тя се разболя за ден-два и се влоши, продължих да мажа, но вече не действаше), писна ми и мазах с обикновен крем Здраве, а днес купих Зитацинк, но не мисля, че ще помогне...  Rolling Eyes

simplyaven, с какво се оправяте, че не успях да разбера? С въпросния Павлодерм ли? А ползвате ли хума? От къде да намеря? Дори не знам какво е хума..  Embarassed

# 50
  • Мнения: 6 274
  А ползвате ли хума? От къде да намеря? Дори не знам какво е хума..  Embarassed
Хума има в аптеките...
Продава се в пликче, а самата хума вътре е във вид на прах...
Разтваря се във вода...
Но, когато си купиш, ще прочетеш...
На самата опаковка си има упътване...
  Peace

# 51
  • Мнения: 9 973
смрадлика,пудра и крем здраве  Peace
в шкафа имам мази ла за над 100лв....така стигнах до горния извод  Peace

# 52
  • Мнения: 145
дъщеря ми я оправих точно с 3 мазания с белият крем на Рачев, беше й подсечено до кръв, не вярвах че е възможно но факт много съм доволна от него поръчах си го от Габрово, защото не се предлага по аптечните мрежи, той е по 100 годишна семейна рецепта и човека си го е патентовал и действа не само за това а и за всички кожни проблеми от всякакво естество

# 53
  • София
  • Мнения: 39 876
Моя мъж твърди, че на Алекс най-добре му действа Бочкото. И аз му правих бани със смрадлика миналата седмица и успях малко да туширам "положението". Но от оня ден пак се подсече доста. Вчера купих Судокрем. Ще видя дали има някакъв ефект.

# 54
  • Мнения: 378
дъщеря ми я оправих точно с 3 мазания с белият крем на Рачев, беше й подсечено до кръв, не вярвах че е възможно но факт много съм доволна от него поръчах си го от Габрово, защото не се предлага по аптечните мрежи, той е по 100 годишна семейна рецепта и човека си го е патентовал и действа не само за това а и за всички кожни проблеми от всякакво естество
И тук във Варна има такъв незнам  дали е точно същия,но е много стар и ефекта е същия има го само в една аптека,страхотен е  Peace

# 55
  • Мнения: 60
Ползвам крем Бюбхен,веднъж ми се е подсичала и доктора ми предписа една пастичка  Тридерм мазстрахотна е.Много бързо и мина от нея,а беше се подсекла ужасно!

# 56
  • София
  • Мнения: 3 524
saxophone-че, аз съм писала вече в подобна тема, но и тук ще напиша- по съвет на съфорумка, на която вингаи ще бъда много благодарна за това, мажех едно изключително подсечено до ранички дупе с хума на каша разтворена и за някой и друг ден дупето беше неузнаваемо Grinning
ползвах бяла хума, разтворена на око с водичка, като каша, а може да се ползва и като пудра, но след като се оправи дупето де.
хумата я има в пликче, шишенце или бурканче- без значение е, важното е да пише хума Peace

# 57
  • Мнения: 3 034

simplyaven, с какво се оправяте, че не успях да разбера? С въпросния Павлодерм ли? А ползвате ли хума? От къде да намеря? Дори не знам какво е хума..  Embarassed

аз съм в Канада и нямам нито Павлодерм, нито хума (може и да има някъде, но не съм открила още). хума е глина, бяла.
оправяме се с направен крем в аптеката по рецепта на педиатъра - смес от лекарство против гъбички + антибиотик ако има бактериална инфекция. вече се затвориха раните, останаха само петънца, продължавам да мажа.
аз спрях да го мажа с редовните кремове против подсичане, когато видях, че се отварят рани. за мен това си е вече за лекар, пък и то изобщо не се повлияваше от стандартните мазила. прочетох тук в книжката ми за майки, че може да са гъби (бяха го описали много точно) и ходом марш към доктора. така и се оказа - гъби. а те са упорити гадини  Sick
ако е само подсичане, пробвай с кремове и хума. но ако видиш, че се променя структурата на кожата - надига се, има ръбчета около червеното, люспи или рани - по-добре да прегледат дупето  Peace

п.с. нещо, което аз не знаех и може да е от полза и на други мами: докторът ми каза да спра плодовете и плодовите пюрета, както и смесените каши. нещо в плодовете, свързано с киселинността и преработката им в стомаха, влошава състава на акото за такива ситуации (извинете ме, но обяснението беше дълго и пълно с медицински термини, та не мога да го пресъздам точно). каза ми да наблегна на зеленчуците, оризова чиста каша и оризови бисквити. това яде сина ми тези дни + АМ, и наистина акото е меко, но диарията спря  Peace

Последна редакция: вт, 23 дек 2008, 17:52 от simplyaven

# 58
  • Мнения: 177
Най-добре да я погледне лекар и на база на неговата диагноза се предприеме препоръчаното от него лечение. В случаите, когато дребчо се е подсичал процедирахме така: измивах го хубаво (без сапун, само с преварена водичка), подсушавах и туширах поразените участъци с Пиоктанин 2% (лилаво е и мноооого цапа - няма изпиране!). За ден-два подсеченото изчезва  Peace

# 59
  • Мнения: 27
и ние сме били така-водих го на лекар изписа ни бо4ко и ни каза да кисне ж смрадлика и хлябна сода и така се оправи.сащо го оставях без памперс докато спи но за твое успокоение е откараи да е види дерматолог

Общи условия

Активация на акаунт