А вие почистихте ли снега?

  • 1 536
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
В нормалните части на България сняг няма - напротив времето е просто чудесно и няма помен от зима.  Който има сняг да си го рине... При нас в другата България есентта си продължава...
И тук времето е чудесно Simple Smile Снегът не означава лошо време, а начало на една истинска зима. Децата са супер доволни, само че по новините предпочитат да покажат неразчистените пътища и каручките с летни гуми, които припилват по леда.
По темата - разчистихме си пътечката от входа на блока до паркинга, за улиците май са се погрижили от общината, защото си бяха изчистени.

# 16
  • Мнения: 4 841
Домоуправителят почисти, след което лепна на таблото списък. Така че аз ще чистя около 14 декември, после през януари пак, после още веднъж през февруари и през март... Правя го с удоволствие всяка година - малко физическа активност не вреди, става въпрос за една пътека с размери 4 х 10 м, пък и синът ми се забавлява страхотно като "помага".
По въпроса за "уредите" - стоят на едно общодостъпно място в мазето и всеки ги ползва като му дойде реда. Има разбивачка за леда, едно подобно на гребло, едно подобно на лопата, кофа с луга и ръкавици за еднократна употреба - за наличието и изправността им се грижи отново домоуправителят.

# 17
  • Мнения: 6 993
Ами снега го изчисти съседът, с когото делим къщата. Ние в тоя ден станахме в 12 часа Crazy
Бойко не беше почистил Симеоновско, нито покрай ТВ кулата, нито покрай семинарията...Но много коли бяха минали, та се ядваше пътят. За съседите в околните къщи не знам .

# 18
  • Мнения: 2 401
Тц.  В тая връзка искам да ми дадете акъл как се чисти дебел лед, щото и това ще трябва аз да свърша.  А е пълно с дебели кочове във входа..

# 19
  • София
  • Мнения: 2 426
Изчистихме))))

Дебелият лед - или с подпъхване под него на метален прът и отчупване, или с блъскане с ледоразбивачката отгоре, или с насипване на количество морска сол и чакане да стане на гадна киша и да се изнесе с лопатата.

Между другото, софиянците, вчера забелязах (открих за себе си), че ние всъщност от години нямаме "концесионер по почистването", а "концесионер по избутването" на снега...  #Cussing out

Едно време имаше големи камиони, в които се натрупваше снегът и си изнасяше от града, а сега само го избутват върху тротоарите и айде...

# 20
  • Мнения: 25 610
Това със солта не е никак добра идея. Май мярнах някъде из пресата, че е и забранено май...  Thinking

# 21
  • Мнения: 1 447
Ами за съжаление при нас няма сняг,имам огромното желание да чистя  Mr. Green,но няма какво.
Но обещавам като завали и натрупа да почистя на всички съседи около нас.

# 22
  • Мнения: 25 610
Ох, дано си ми съседка!  Praynig

# 23
  • Мнения: 1 447
Дори и да не съм ти съседка,само се обади веднага ще ти го почистя. Wink

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Това със солта не е никак добра идея. Май мярнах някъде из пресата, че е и забранено май...  Thinking
Що?
Таман се амбицирах да ръся. С какво ръсим тогава?

# 25
  • Мнения: 25 610
Не знам използва ли се още луга и откъде може да се снабди човек. Май обикновените хора могат единствено да ръсят пясък и сгурия, за да обезопасят леда. 
Поне сгурията не е проблем вече, нали ни върнаха няколко века назад - да се топлим с дърва и въглища, както в средновековието. А солта е вредна не само за колите (води до корозия), но и за почвата. Ако соленият сняг попадне в градинките, може да кажем сбогом на растенията в тях. Ако се изкара извън града, в полето - става още по-зле.
А в белите страни използват и други вещества, ама...

Цитат
Защо у нас, като падне сняг, става страшно, а на Запад дори не се образува покривка по магистралите? В градовете пък преспите буквално изчезват? В Европа "ловят" снега по пътищата с кристали, твърдят специалисти. Използват магнезиев хлорид, който обаче е по-скъп от традиционните пясък и луга. Ефектът на кристалите обаче е голям. След като се напръска настилката с тях, дори през целия ден да има обилен снеговалеж, снегът не се натрупва. Стопява се веднага - още при досега с пътната настилка. Магнезиевият хлорид е ефикасен и при дъжд - предотвратява заледяването. Материалът е екологичен, щади както пътната настилка, така и автомобилите, твърдят експерти. В Канада, където пада много сняг, използват подобна технология. Смесват натриев хлорид с вода и покриват с разтвора настилките още преди да завали. Това предотвратява заледяването на пътищата и спомага за почистването им, тъй като не позволява залепването на снега върху настилката.

# 26
  • Мнения: 5 370
Аз вече паднах жертва на снега, пардон, петсантиметровия лед, тази седмица ще топля леглото. Ще спра дотук, защото напиращите изпод пръстите ми думи със сигурност ще ми донесат доследновогодишен бан минимум. smile3505

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Как' Сийо, аз мисля тротоара да ръся, бре, не улици и градинки, камо ли ниви Rolling Eyes Освен това сме на ТЕЦ, отде да взема сгурия.

# 28
  • Мнения: 25 610
Бу, водата от улицата после къде отива? Накъдето и да изтича, все в почвата попада.
Това го пиша по принцип - като дойде зорът, всеки се спасява, както може.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 426
Честно казано, не знаех за солта  Embarassed а е логично...

Лугата от къде ли се набавя?! newsm78 В интерес на истината като бях в солниците в Поморие, там луга наричаха сместа от много сол и малко вода, която се получава малко преди да изкристализира солта...

За Германия знам, че ползват някаква течност, която по безвреден начин превръща снега във вода. Ама при нас и да има такава - значи мръсотията отдолу ще стане на гадна кал Sick

Общи условия

Активация на акаунт