Да живеем в хармония със себе си - дискусия

  • 42 550
  • 493
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 7 420
Ами не, не ходя на църква.
Не ме линчувайте, моля.   Grinning
Предполагам, че съм така възпитана - нашите никога не са били особено религиозни.
Аз не съм кръстена даже.
Празнувам християнските празници, по-скоро обаче като наложена традиция, като момент, в който съм близо до хората, които обичам, от колкото от вяра.


  Няма,няма! Grinning
  Някои сме същите! Simple Smile

# 286
  • Мнения: 3 743
Калида, аз вече захранвам Диди. След 5-ти навършен й дадох малко оризова каша 1-2 ч.л. в продължение на няколко дни. Отделно съм й давала малко банан от пръстта ми, да смуче сурова ябълка /по-скоро да си чеше венците/. Сега от 6 навършени й давам морковено пюре, домашно приготвено и много й харесва. После мисля да й дам домашна ябълка на пюре и така. Радвам се, че засега й харесва новата храна, защото аз съм била страшно злоядо дете и доста съм измъчила майка ми Rolling Eyes.

За спомените, аз помня като слон Laughing. Но спомня ли си нещо неприятно, гледам да се разсея и да отпъдя лошия спомен. Не съм от хората, които изгарят мостовете след себе си. Само веднъж го направих, но тогава ситуацията го изискваше. Трябваше да направя избор, от който зависеше понататъшния ми житейски път.

# 287
  • Мнения: 3 869
За всички, които са в София, от 10-ти януари започва нов курс по чакрите - 7 недели по 4 часа. Работи се в група и за да е ефиктивно местата са силно ограничени - мах 12 души, но от сегашният курс с 8 май е най-оптимално. Можете да пишете директно на Роси, а който не я познава - да ми пише на лични, да му дам контакт.

Били, ами и дума не може да става да изкара 4 часа без ядене, освен ако не спи нощен сън, де. Цедя и оставям за едно хранене. Не е фен на шишето - близо два месеца хвърлях половината, защото той се беше изхитрил да яде колкото да си залъже глада и да ме чака за същинкото ядене  Mr. Green За пръв път дадохме от шише когато беше на 4 седмици, защото аз имах служебна среща, но никога не е било повече от веднъж на ден.

Калида, страшен стил на писане имаш!! Опасен  Mr. Green Все едно стреляш с лък и винаги си ако не в 10-ката, то максимално близо!
Не смятам да отнемам нищо от детството на Мартин - напротив, дори ще положа усилия и ще вложа средства, то да бъде максимално интересно и наситено с истински и естествени преживявания (много съм си харесала валдовската детска градина, но да видим, доста време има дотогава). А Коледа е една чудесна приказка! И аз мога да я направя вълшебна за него  Grinning
Стои обаче въпросът със захранването - детето ще реши кога, но аз трябва да преценя с какво и в каква последователност newsm78 Чета, чета, и не мога да преценя... Обаче сега съм по-спокойна - храна е само един от елементите, а има други, които ми струват по-важни (стига храната да не е пълни буклуци, де!); знанието за проявлението на чакрите, тяхното отваряне, възможните травми и техните последици, това ме кара да се чувствам доста сигурна, че мога да помогна на детето да израстне една хармонична личност, в смисъл на "в хармония със себе си" Simple Smile

# 288
  • Мнения: 7 914
Kalida
кутийките са пълни с увереност Flutter.. бях уморена, вече не Peace

радвам се на хубавите, мили спомени..лошите ги "заключвам" и все пак гледам да не се отдавам на спомени, а на мечти Heart Eyes

Ами не, не ходя на църква.
Не ме линчувайте, моля.   Grinning
Предполагам, че съм така възпитана - нашите никога не са били особено религиозни.
Аз не съм кръстена даже.
Празнувам християнските празници, по-скоро обаче като наложена традиция, като момент, в който съм близо до хората, които обичам, от колкото от вяра.


  Няма,няма! Grinning
  Някои сме същите! Simple Smile
ъхЪм bowuu


Meg1

 как ми се прииска да съм в София поне за тези 7 недели Blush

# 289
  • Мнения: 2 959
...Не ме линчувайте, моля...
Метални Ангеле, никой няма да Те линчува, и защо ли?! Църквата не е задължителната институция в която можеш да достигнеш до нещото над нас, да се помолиш за успокоение или просто да намериш душ. комфорт! Църквата е в нас самите, вътре съкровенно заровена в сърцата Ни, а къде ще изберем да се молим или запалим свещичката има най- малко значение. А Майчето Ти едва ли има точно нуждата да отиде в църква, може би има нужда от човек до Себе Си, Тя сама ли е сега след раздялата с Баба Ти?
Ескориал, кажи как мина празника на баткото, ще има ли Коледа при Вас, приемаш ли я като празник на душата? И нали не забрави да се усмихнеш и днес, и да Си кажеш колко много заслужаваш любовта Си?! Какво мислиш за sea buckthorn berries, ползваш ли ги?
...а лошите ами те трябва да се отработят или да се унищожат...
Раче на любовта, имаше една статия преди време в която медиците твърдяха че са намерили начина за изтриване на паметта и по- точно на травмиращите спомени от миналото, но проектите бяха замразени защото не смятаха за приложимо за хората. Спомените са част от нас- спомени за отминала болка/ преживяна и надмогната/, спомени за близки наши хора отишли Си/ обичани и горящи, понякога дори и без да успеем да им покажем цялата Си любов/, спомени за трудни начала, спомени за усмивки... Може би точно тез болезнените спомени ни оформят като личностите които сме сега. А Ти приемаш ли коледните празници, въпреки че тогава срещаш много повече нуждаещи се очи и болка?
Романтичната Селма, виждам обновление- аватар, подпис. Стил и вкус събрани в едно, идея и красота, радваща вкусовите, слуховите и зрителните сетива. Подготви ли идеята за празничната торта за 2- годишният малчуган?
...Не съм от хората, които изгарят мостовете след себе си...
Диди, и доста предвидлива стратегия- предпазливостта и даването на повторен шанс е добър ход! Не спирай да се учудваш, да се усмихваш, бих продължила- да се харесваш, и както Ескориал писа- да си го казваш непрекъснато, просто защото го заслужаваш морско Момиче! Много хубави мерки има Диди за 1/2 годинка. Ще претвориш ли коледното чудо вкъщи за малката красавица, знам Ти писа че не харесваш комерсиалността и показността, но ще покажеш истинската красота на тоз празник на дъщеричката Си, ще й позволиш ли да изживее приказната магия на белобрадият старец?
...знанието за проявлението на чакрите, тяхното отваряне, възможните травми и техните последици, това ме кара да се чувствам доста сигурна, че мога да помогна на детето да израстне една хармонична личност, в смисъл на "в хармония със себе си"...
Мег, това звучи доста интересно, дано с Роси успеете да доразвиете идеята и да намериш практическата й страна. И после ще Те замоля да споделяш впечатления и опит тук, защото хармоничното усещане на майката идва от хармонията на нейното детенце! И поздравления за преодоляване на кризата Ви с Марти!
...гледам да не се отдавам на спомени, а на мечти...
Звездице, мечтите са хубаво нещо, красиво и стимулиращо, ако изхождаме от реалната Ни преценка за нещата, но понякога са доста крилати и недостижими, но аз Ти желая да успееш да ги стигнеш Твоите, да ги претвориш и съживиш! А 1/2 как гледа на духовното Ти израстване, несъмнено е открил промяната в Теб, подкрепя ли Те, разбира ли Те или просто мълчаливо приема поредната странност на любимата Си жена?
Клерет, губиш се, Кулинарке! Нали няма да чакаш някой РД за да се появиш?!
Кюбит, липсва ми Твоето неуловимо присъствие, къде Си?!

А бъдещето как възприемате, според Рейки философията има само сега, но как въплатявате мечтите и съкровените надежди за бъдещи неща в живота Си? Вярвате ли в човешката намеса в бъдещите планове?

# 290
  • Мнения: 2 185
Калида, благодаря ти за вниманието. Аз малко се позагубих  Blush- не ми остава време да пиша, иначе ви чета редовно. Края на семестъра ми е и е много натоварено в училище.
Беше ме питала преди време за хомеопата. Тук не мога да намеря добър класически хомеопат...не че много усилено съм търсила, но веднъж се наложи да търся за едно хлапенце и ударих на камък. Поддържам връзка с хомеопатичката, с която се консултирах преди да замина, но както споменах лечението ми доста се обърка и тръгна стремглаво в обратна посока. Сега се опитваме да възстановим нещата, дано да се получи. Мисля че с agneshka се консултираме с един и същ хомеопат  Wink .
 Калида ти в САЩ ли си и ако да имаш ли представа как данамеря добър класически хомеопат тук?

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 06:22 от Clairette

# 291
  • Мнения: 3 376
 Kalida е поразяваща,нямам думи за нея просто. Grinning

Иска ми се да те познавах лично.Понеже не става ще си позволя виртуално да те Hug

Meg1 напомняш ми на мен,когато наближаваше 6-тия месец на Георги изпадах във все по-големи чуденки с какво и как да го захраня и колкото повече четях толкова повече се обърквах.
При мен го имаше и огромното чувство на вина,защото не съм го кърмила,та бях стигнала почти до фанатизъм-исках поне с храната да успея да компенсирам малка част от липсата на кърма,т.е. най-добрата храна която мога да му дам.
В крайна сметка е нямало смисъл от това,права си,че детето само си показва и то ще те насочва,така че не го мисли сега, с времето всичко ще се нареди.Ти си го знаеш де Wink

Незнам защо хората сме измислили това "минало,настояще и бъдеще" ...Мисля,че ако ги нямаше тези понятия щяхме да сме много по-различни и да възприемаме нещата по друг начин,т.е. точно такъв какъвто са.

Извинете,но малко ми се спи вече Stop Искам да кажа нещо,но не знам как да го изразя,утре на свеж мозък ще опитам.

Виждам,че  Kalida пита/макар и не мен,но да кажа/ за месото в менюто на децата.Аз на малкия с нищо не го замествам,не мисля,че е незаменимо Sunglasses   Кюбит мисля,че я бях срещала в темата за децата вегетарианци ако не се лъжа.

А Новата година мила Kalida ще е наистина нова!Толкова неща ме чакат да ги открия,че нямам никакво време за губене Grinning

# 292
  • Мнения: 925
Благодаря ви за пожеланията за именния ден на Нико!   bouquet
Ние отпразнувахме чудесно, с баща му се изненадахме колко много приятели ни се обадиха да честитят на наследника Wink Ама така е в БГ, именните дни много се тачат. ОБАЧЕ, от толкова навалица у дома, детето се превъзбуди ли, какво му стана и още от събота е много неспокоен. Снощи бяхме пред пълна капитулация с баща му Tired През това време, честно, си мислех за вас и опитвах разни неща, които сме ги обсъждали в темата и за които съм чела и знам повечко - мама терапия, визуализация, положителни намерения, мантри....(Вече самата аз се приспивам редовно с ОМ НАМАХ ШИВАЯ Laughing)
За спомените - аз много си спомням, има и много какво да си спомням...Преди Млечко и баща му, имах изключително наситен откъм приключения и емоции живот. Сега, разбира се, отново е така, но нещата някак са в доста по-спокойно и, ако ми позволите така да се изразя, духовно русло...Иначе имам си хора от миналото, за които си спомням и си мисля. Наложи се да се разделя с тях, но вярвам, че те са добре и ще си намерят пътя.
За бъдещето - както ви бях споделила по-горе, понякога (доста често), съзнанието ми рисува мрачни картини. От малка, ама наистина много малка, съм свикнала да имам план Б за всичко, като този план Б се прилага, ако се случат неща, по-лоши от очакваните и планираните. И някак съм свикнала да се готвя за лошото, а не за хубавото. Доста вкоренена нагласа, но се надявам да я премахна и да започна малко по малко да се убеждавам в силата на добрите неща и добрия край Simple Smile С ваша помощ! Hug

# 293
  • Мнения: 730
Здравей, Kalida. Simple Smile Отдавна следя темата, но определено съм и привлечена, защото подобното мислене привлича подобно.
Моето обяснение е много,много просто,  както знаем, всичко е Енергия. Енергията е всичко,което Е, тук и сега. Аз не търся никого, просто в нужното време , в точния момент се появява чвоек, на когото можеш да помогнеш.
И аз имам моите си страхове, но не се боря с тях, а се стремя да сменям своя фокус, да избирам неща, които ми допадат и харесват. Получава се постепенно и на етапи. Но, да научаваш се да слушаш себе си, защото усещането за нещата не лъже никога. Опитайте много е точно, а пък е и интересно. Моето изживяване в това да слушам себе си , продължаеа.... и  при мен се появяват негативни моменти естествено, но тогава разбираш,че не си дочул вътрешния глас, и насочваш  своята мисъл, към нещо по-приятно.

# 294
  • Мнения: 1 380
Страхотна тема.
Запис, за да ви следя.... Peace

# 295
  • Мнения: 620
Meg1, работата по чакрите теоритична или практична е ?

# 296
  • Мнения: 3 869
Humanis, курсът е теория и практика, като част от практиката е "за домашно" Simple Smile Правила съм трансперсонална психотерапия и работата в курса доста ми напомняше за методите при терапията. Вкарана е и доста психология. За мен беше перфектен именно паради тази комбирация - неща, които познавам и неща, които бяха нови. Примерно в работата за втора чакра имахме практическо занимание 1,5 часа бели денс  Grinning с квалифициран преподавател

# 297
  • Мнения: 925
Меги, много благодаря за информацията за курса! Аз писах на Роси, дано има места още и да успея да се запиша!
Искам и аз да питам, понеже на предните страници беше споменала, че курсът касае и бебетата по някакъв начин - какъв именно е той? Значи курсът помага на мен да си отворя чакрите, да се опозная, да успея да управлявам енергията си (може би не точно, това е твърде смело), но на бебето и на общуването ми с бебето помага ли? Мен това ме занимава доста напоследък....

# 298
  • Мнения: 13 512
Някой да има линк към филма "ТАйната"? МИсля,че в тази тема го бях видяла, но търсачката дава, чче го няма

# 299
  • Мнения: 1 380
Някой да има линк към филма "ТАйната"? МИсля,че в тази тема го бях видяла, но търсачката дава, чче го няма
Наскоро гледах този филм.Беше ми подарен от учителя ми по йога.Невероятен е.....но за съжаление няма линк.

Общи условия

Активация на акаунт