,Игли си имаме, ала не сме плетачки, наричаме се храбрите шивачки-тегел номер 5,

  • 71 184
  • 636
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 69
аз си купих на скоро тази:
http://www.axioma.3clab.com/toyota_jpg/ES016_max.jpg
http://www.axioma.3clab.com/pr_tojota.html
за 279лева от технополис с 5 години гаранция както и безплатна затраховка от Generali
мисля че цената си заслужава,но  тези функции които има вече са ми малко  Thinking така че Rommi ако имаш възможност да си вземеш по-скъпа с повече функции го направи,за марката Bernina нищо не мога да ти кажа,чувала съм че повечето шивачки си купуват сингер или тойота,но щом марката Bernina я намираш в сайта на аксиома значи също е добра,направи си сама извода и решението,но нека и други дадат съвет че аз не съм с много опит,макар че тая година завърших гимназията по моден дизайн,когато тръгнах да търся да си купя машина се натъкнах на едни модели с имена неизвестни,и едно момиче което е шивачка ми каза да си купя тойота,защото това била марката от която ще остана най-доволна,пък и само те дават толкова дълга гаранция,сега мисля да си купя краче за бие и още някои екстри  Flutter дано съм ти била полезна,аз лично сега си харесах един модел на сингер за 800лв с 91 операции  Blush но не мога да дам толкова пари за любителски цели  #Crazy

# 16
  • Мнения: 8
Rommi  ако имиш възможност си копи по скъпа с повече операции и обезателно гледай да има по малко пластмасови части вътре в машината /обикновенно това са зъбчатите колела които много лесно се чупя при шиене на нещо дебело/  иначе мащината е добра .успех в избора newsm10 newsm10 newsm10

# 17
  • Мнения: 8
междудругото ако говорим за гаранции на pffaf  гаранцията е най голяма  -30 год .  newsm44 newsm44

# 18
  • Мнения: 69
охо  #Crazy 30 години,много бе,то гаранцията ми идва до живот  Crazy за първи път чувам тая марка  newsm78

# 19
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Привет от мен, Rommi  за първи път чувам такава марка..спри се на всеобщоизвестна ..
Още след като си ползвала Сингер...
Не ми харесва, че за да повдигнеш крачето лостчето е встрани, за мен това е неудобно ама много не удобно...
Ако си шила с такава която е била с задно лостче..доста зор ще видиш докато тренираш ръката, че вече е отстрани.
Мисля че по-старите сингери бяха обаче от страни..
Също лостче за затягане на конеца, някак много е издърпано напред...също бих избрала с класическото му място виж на 
http://www.axioma.3clab.com/toyota_jpg/ES016_max.jpg Toyota на Бейби Мони.
Друго което като идеш да видиш машината помоли да ти я отворят от горе,  виж как изглежда там, зъбни колела и предавки, регулиращи механизми..просто разгледай я..  Помоли да вдигнеш трябва да е тежичка. Лека машина не признавам..значи нещо не каквото трябва..има много пласмаса.
Дори и от гледна точка, е може да ти се наложи да дърпаш плата,  (ако машината е лека и си сложила на масата) тя не си седи на мястото. Tired

Аз ползвам Лучник в Бг имах и бях на 200 процента доволна от нея..и после тука си купих абсолютно същата защото и сама мога да я разглобя и пак да я сглобя...просто съм влюбена в моята машина.. Crazy железна е ..Години вече шия само смазваш и бичи.

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 20:15 от ivalex

# 20
  • На село
  • Мнения: 873
Ivalex, чудесно си арнжирала и организирала новата темичка, личи си, че правиш нещата с вкус   bouquet

Bernina е марка от класа на Janome, Elna, Husqvarna. Това, че в България не е известна, не значи, че хората по света не шият на такива. Както повечето машини се произвежда някъде в Азия. За съжаление, машините сега не са това, което са били, ако ще и 50-годишна гаранция да им дават. Това пък с 30-годишната гаранция от Пфафф къде го прочете, d-d-d, преди месец си взех такава и ми дадоха само 3 г. - минали са ме значи  Joy

Rommi, ако си добре с английския, можеш да прочетеш някое и друго ревю относно различните марки и модели машини. Аз моята машинка така си я избрах - с "ровене" в американски форуми.

Льо, благодаря за помощта - "набрах" ръкавчето на блузата ми, поизрязах ръкавната извивка и ръкава "влезе", където трябва... обаче по друг начин си го представях да стои  Confused.

# 21
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не се сърдете мили дами, шегувате се с Pfaff нали?
Че не е 30 години гаранцията, не е. Ама да не сте я чували....
И мерило да е Тойота  от името на шивачки. И аксиома авторитет.
Искренно се очудих, но пък не виждам причина и да се обръща темата на майтап, та да попитам. Много жени я ползват за източник на информация и е добре да е вярна.

# 22
  • Мнения: 8
момичета няма грешка сериозно говоря  във фирмата където работя копувахме професионални pffaf машини и ни дадоха 30 год. гаранция за частите от там съм се интересувала и за домашните които произвеждат казаха че гаранцията е същата -те затова са много по-скъпи от другите . ако са ме излъгали за домашните и аз ви лъжа

# 23
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Остава да похвалиш фирмата. Ако не за домашните , поне за професионалните заслужават.
Пък ще питаме и за домашните Simple Smile

# 24
  • На село
  • Мнения: 873
момичета няма грешка сериозно говоря  във фирмата където работя копувахме професионални pffaf машини и ни дадоха 30 год. гаранция за частите от там съм се интересувала и за домашните които произвеждат казаха че гаранцията е същата -те затова са много по-скъпи от другите . ако са ме излъгали за домашните и аз ви лъжа

Предполагам, имали са впредвид, че частите могат да издържат 30 години, а не че 30 год. ще извършват гаранционна поддръжка на машината. Иначе ми звучи като виц - извинявай за което. За кола на стойност 50-100 хил. лв. производителите дават 3 год. гаранция стандартно, а за шевна машина - 30  Wink.

Сега сериозно, за да няма подведени - за домашните машини Пфафф, оторизираният вносител (Евротур Креатив) дава 3 години гаранция. И определено цената на тази марка не е толкова висока заради дългата гаранция.

# 25
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Момичета, вижте на какво попаднах за кресълцето Барбарони, само остава да намериме пълнежа.

http://www.wikihow.com/Make-a-Bean-Bag

# 26
  • Мнения: 0
Здравейте храбри шивачки,
Аз съм самоука шивачка и по-точно това е моето хоби вече доста години.
Прeди да се реша а се запиша в темата я прочетох цялата така да се каже на един дъх и останах очарована от отзивчивостта на повечето от вас и от систематизираната ихформация подредена в началото.  Peace  Peace
Просто искам да ви кажа, че сте страхотниbouquet  bouquet  bouquet

# 27
  • Мнения: 161
Момичета, благодаря на всички които се включиха с мнение на мойте въпроси.  bouquet

Аз преди няколко дни ходих в магазина за да разгледам „на живо” машините.
Бях се спряла на Toyota Jeans-121 (369.00 лв)  като за мойте любителски възможности реших че ще ги покрие, но се оказа че не е точно така.
Например, на зиг-зага (както и другите украсителни тегели) не се регулира плавно дълбочината на тегела. Може да се регулира плавно само гъстота. Ако искам по-малко или повече навлизане навътре в плата на зиг-зага- избирам операция 9, или 10, или 11.
На украсителните тегели също не се регулира плавно дълбочината, а само гъстотата.

 А това хич не ми хареса. Родителите на мъжа ми имат една „Науман” на около 20 години, на която е по-добре направено. Там безстепенно се регулират както дължината, така и ширината на тегела. Даже ми я даваха. На аз пък си искам, моя, и да е нова.

Та, този модел на "Bernina",Bernette E 56 (за 429.00лв)  се оказа че има тези възможности. И е аналогична на Toyota FSG-325 (499.00лв) И за това се спрях на нея. Разбира се има и още по-хубави, но са доста по-скъпи, а на мен ми трябва чисто любителски все пак.

Казаха че няма много пластмасови части. Тежичка е, пробвах я, но все пак не тежи като Сингера, на който корпуса й е от чугун сигурно и е поне 15 кила.
Гледах откъм совалката – там не се виждат пластмаси, всичко е железно.
 Ще искам да погледна и отгоре, ама какво да гледам, пак ли дали има пластмасови части?

Наистина сега машините изобщо не са това което са били едно време.
И на мен тази марка "Bernina", не ми е хич известна, (което не значи че не е добра, все пак е швейцарска, дори и направена в Китай) и за това реших да се допитам до вас. Разчитам и на това, че се продава в магазин където продават и професионални машини, както и че същата марка произвежда професионални машини.
Мислех да си търся "Singer", но прочетох че нямали представителство в БГ и след време може да стане проблем с ремонти или допълнителни консумативи. И се разколебах.

Мислех и даже търсих и „Лучник” но не можах да открия къде се продава сега. Преди имаха едно магазинче на Пиротска до Хр.Ботев.

Ivalex, кажи ти от къде може да се купи сега? Ако има сайт, бих го разгледала. В нета открих само някаква фирма във Варна, която няма сервиз в София, ако ми се развали – да съм я занесела до Варна?!?

# 28
  • Мнения: 677
Ама и аз съм една овца ... изобщо не съм видяла, че има нова тема, а на старата нови отговори не ми се появяват Embarassed, та добре, че реших да я отворя все пак.

Оформлението е супер, браво за което!
Браво и на всички, които са сътворили по дрешка, за тези с палтата - още по-голямо браво!
Аз ще изляза най-мързеливата явно Rolling Eyes - добре че една приятелка си купува  дълги панталони, че иначе няма и да вляза в стаята за шиене!
Чета ви и ви се радвам, и се надъхвам ... и до там!

Bernina не е популярна в БГ, но също имат добри машини.
Моето мнение за машините е, че колкото по-висок клас са (по-скъпите съответно), толкова по-добри са.
Започнах от най-нисък клас и смених няколко в посока на по-висок (на Babylock от първата до последната съм пробвала, т.е имала за определен прериод от време).
Моите предпочитания са за скъпите Baby Lock, Brother, Husqvarna по реда на изброяването. Последната имам в момента, но при първа възможност ще се върна на Baby Lock.

25-30 години гаранция си е нормална практика на запад, но тя не покрива всичките части и поправки за това време.

madame, ще си прегледам кройките и ще ти пусна съобщение.

# 29
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Bernina,  е водеща марка. Тойота пък е световна неизвестна. Нещо да ви говори Айскин /или подобно/? Това е производителя Wink
Разбира се Бернина за 400 почти не е Бернина, но пък за тези пари, няма как да е с екстрите, които правят марката и реномето й. Аз като купувах последно исках да погледна поне Бернина, но нямаше в България. Сега има, но не знам  колко се продават за да имат реална поддръжка. Така те реално отпадат за мен при избор на по-стабилна машина. Така отападат и други хибави машини за съжаление и с епостига монопол...

AG не си спомням Bаby lock, "прикрит" Janome ли е?

Общи условия

Активация на акаунт