Планирано секцио

  • 15 370
  • 168
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
Никъде в света няма секцио по желание. Така че, ако няма медицински показатели за операция, а причина е само страхът, мисля, че е много по-добре решението да се обмисли отново.
Не е баш така - едва ли звездите са все с проблеми, че раждат така. Чичко Паричко си казва думата и тук.  Wink

Елфче, извинявай, но част от звездите раждат и в седмия месец, за да не си деформират фигурите. Означава ли това, че е нормално и приемливо???

# 16
  • София
  • Мнения: 5 758
Тук не говорим за това все пак Wink Чувала съм за един такъв случай, но не знам дали е истина или слух. А че не е приемливо мисля всеки ще се съгласи.

# 17
  • Мнения: X
И двете ми секциа бяха по медицински причинио, ървото даже не беше ясно дали ще е нормало или не. Бях се наслушала на какво ли не, как боли, как не можеш да се възстановиш ет месеца, как си "половин човек" ит.н. След двете секциа се чудя защо изобщо жените раждат нормално. Да, бих избрала секцио по мое желание.

# 18
  • Мнения: 1 796
Ако се налага ще родя секцио, но по желание не бих родила така. Peace
Peace

# 19
  • Canada
  • Мнения: 649
И аз родих с планирано секцио по мое желание и сега пак ще родя така. Незнам какво е естествено раждане, но ме плаши ужасно. Да, рискът за майката е по-голям при секцио, но за бебето е по-малък. Това всеки лекар ще го каже.  А дали в света може да се избира или не - мен това не ме интересува. Аз се радвам че тук имаме право на избор. Според мен е въпрос на лично усещане и желание. Ще ти разкажа на лични как минава секциото.

# 20
  • Мнения: 4 496
Първото ми раждане беше секцио по спешност, второто и третото- по желание.

# 21
  • Мнения: 194
На мен ми се наложи да раждам секцио,а иначе аз не исках  Rolling Eyes Но ако раждам втори път най-вероятно ще родя пак секцио  Peace

 Peace

# 22
  • Мнения: 3 314
Така съм родила

# 23
  • Мнения: 382
Аз също раждах с планово секцио по медицински причини. Бях се наслушала на какво ли не- за бавно възстановяване, за нетърпими болки и не знам какво още. Станах 24 часа след операцията, ще излъжа, ако кажа, че не ме е боляло. Но на следващия ден вече слизах на свиждане с близките си, а на 7-я ден след раждането, излизах да пазаря и носех торбите си. Да не говорим, че се грижех и за детето си.
Мисля, че всеки би трябвало да има право на избор как да роди и не бива да се наричат лигли жени, които биха предпочели секциото пред естественото раждане. А риск си има и в двата случая. Сестра ми, ражда и двата пъти нормално, втория път едва не остана неподвижна, заради някакво разпъване.
Така че стига сме апелирали за защита на естественото раждане. Всеки да си прецени. По-важното в случая е не вида раждане, а това да има родилки и деца в тази държава!

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
На мен ми се наложи да раждам секцио,а иначе аз не исках  Rolling Eyes Но ако раждам втори път най-вероятно ще родя пак секцио  Peace

И при мен така Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 262
секциото си е екстра  Peace

# 26
  • Мнения: 5 393
Родих  секцио, планирано, но не съвсем по мое желание. Бебето беше седалищно разположено, лекарката ми каза, че може да пробваме и нормално раждане, но без никаква гаранция, че накрая няма да се наложи операция. Предпочетох да изтърпя само секциото, а не и двете. Възстанових се бързо и не съжалявам за взетото решение.

# 27
  • Мнения: 85
 ELWING само не те разбрах какво искаше да кажеш с това за Чичко паричкото?????????????????????????



# 28
  • Мнения: 2 478
Секциото ми беше наложено по медицински причини.
Аз бях твърде против и дълго време се съпротивлявах.Но ме убедиха,че нямам шанс за нормално раждане.
Не мога да си представя,че бих искала секцио,ако мога да родя нормално.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Да, така и направих. Родих секцио по свое собствено желание. Проблема беше само кой лекар да ме оперира. След дълго лутане и четене, се спрях на най добрия в тази област. Възстанових се много бързо и съм много доволна. Ако ми се наложи пак бих родила по същия начин при същия лекар  Peace

Общи условия

Активация на акаунт