Важен въпрос (дървена или сгъваема кошарка)

  • 13 458
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Имам и двете  Peace. Всяка си има предимствата  Blush. Когато пътуваме на море или на гости при баба сме със сгъваемата  Peace , но никога не съм я ползвала за постоянно. Малкият си обича дървеното легло  Wink. Плюс това го взехме люлеещо и ... спести ми много безсънни нощи Peace.

# 16
  • Мнения: 266
  Аз съм се спряла на този модел http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3560.Някой ползвал ли е такава?Чудя се дали е качествена newsm78

# 17
  • Мнения: 4 784
Вкъщи ползвам дървена, с люлеещ механизъм /много добра работа вършеше/, на две нива. От по - големичките е, има си шкафчета, след време се трансформира в по - голямо легло.
Имаме и сгъваема, но я ползваме само когато сме на гости при баба. На мен специално дървената ми е в пъти по - удобна. Разположена е близо до леглото ми, така че стигайки я без да се налага да ставам през нощта, съм успокоявала много пъти бебето, защото понякога е имал нужда само от една ласка. Обиколници не съм ползвала никога, бебето винаги ме виждаше и усещаше. Случвало се е много пъти, когато се размрънка нощем да го хвана за ръчичка през решетката, той веднага се успокояваше и заспиваше отново.
А и дървената ми се струва по - лесна за почистване.

# 18
  • София
  • Мнения: 263
Мисля че на първо време нищо не пречи да си с кошара. И аз така ще направя за начало. Предпочитам дървено легло, но при пътуване при бабите, така или иначе трябва да имаме една такава кошара за спане. А сега много ще ни дойде и двете да взимаме.

# 19
  • Мнения: 3 880
Сгъваемите, колкото и да са хубави на външен вид, не спират да ми напомнят за походно легло Rolling Eyes Нищо против походните легла де, но те са за временно ползване, а не за основно спане. Както ние с баща й не спим на походно легло, така държа и дъщеря ми да спи на нормално легло с хубав матрак.
От първия ден спеше в бебешко легло с решетки (140х70), което се трансформира в детско легло, като му се свалят решетките и скъсят таблите. Скоро ще стане на 5 и още си спи в него- хем й е удобно откъм дължина и ширина, хем не заема много място в стаята, хем си е истинско легло и пасва с останалите мебели. Въпрос на предпочитание е, разбира се. Ако се решиш за сгъваемо купи към него и един качествен матрак, че тези, които се продават с леглото са едни никакви...

# 20
  • софия
  • Мнения: 1 745
На мен специално дървената ми е в пъти по - удобна. Разположена е близо до леглото ми, така че стигайки я без да се налага да ставам през нощта, съм успокоявала много пъти бебето, защото понякога е имал нужда само от една ласка. Обиколници не съм ползвала никога, бебето винаги ме виждаше и усещаше. Случвало се е много пъти, когато се размрънка нощем да го хвана за ръчичка през решетката, той веднага се успокояваше и заспиваше отново.
А и дървената ми се струва по - лесна за почистване.
Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Ние имаме и дървена и сгъваема, но не използваме нито едната.
В началото дъщеря ми спеше в тях, но когато започна да се обръща се буташе в "стените" и се будеше.
За да решим "проблема" й купихме един огромен матрак, който сложихме на земята и сега си спи там  Peace
Като цяло обаче, смятам, че дървената кошарка е по - добрия избор, доста по - стабилна е .

# 22
  • София
  • Мнения: 843
Пред мен не е стояла въобще такава дилема. Взехме нормално бебешко легло с люлеещ механизъм и шкафчета отдолу /140/70/. Малката не е временно явление, че да спи на походно легло. Все едно аз да се чудя дали да си взема нормално или походно.
 Сигурно има предимства преносимото, но аз лично не виждам. При бабите винаги е спала на  нормално легло, оградена отвсякъде с възглавници така че и голям човек да изпита затруднение да се измъкне.

# 23
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
За мен е все едно да правиш сравнение между здрава, стабилна спалня и разтегателен диван. Отделно вида на преносимите кошарки ми напомня за нещо временно. Ползвали сме и такава като сме ходили при бабата, два пъти по един месец и не ми харесва. Просто не ми харесва, нямам кой знае какви обяснения, освен вида й. Иначе съм чувала че слагат хубави матраци, като за дървена кошарка.

# 24
  • Мнения: 533
До 6м.ползвах сгъваемата,макар че имах купено дървено леглоhttps:// http://www.snimka.bg/album.php?album_id=141301&pid=5640350/става на 180/.Сега сме в дървеното ,а като пътуваме носим другото.Според мен и ДВЕТЕ! Peace

# 25
  • Мнения: 14 490
Моето дете спи в сгъваема кошарка, на нормален матрак и гръбнака му се чувства чудесно. За мен лично това е по-удобния вариант, а причните да не харесвам дървеното креватче за бебе и малко дете са, че като почне да се изправя ще се удря много в сраниците, което не става в сгъваемата; сгъваемата кошарка ще ми върши работа доста дълго време, а след това поне няма да ми заема място из къщи; и наистина е много удобно и за пътуване, и за вкъщи, и за на гости с нощувка у баба и дядо Wink


абсолютно съм съгласна.
като почне да се мята това дете и да рита, не ми се мисли като е в дървена кошара какво е....

# 26
Аз нямах жреме да си избирам кошара понеже родих малко по рано от очакваното.Ползвам кошарата в която моята майка ме е отгледала.много съм доволна от нея,дървена е и по нищо не се отличава от другите кошарки предлагани по магазините.Даже съпругът ми и монтира колелца и сега си я местя навсякъде вкъщи.Трябваше и един лак и стана като нова плюс това е много здрава.Доволна съм! Grinning

# 27
  • Мнения: 3 880
като почне да се мята това дете и да рита, не ми се мисли като е в дървена кошара какво е....

Мдаа, нашите деца, отгледани в дървени кошари, едва оживяха Wink
Сега сериозно- нямам спомен детето ми да се мятало чак така диво из леглото си, че да се нарани по някакъв начин или да го заболи. Ако беше чак толкова зле, колкото си го представяте, мислите ли, че дървените кошари щяха да се ползват изобщо?

# 28
  • Мнения: 14 490
  Аз съм се спряла на този модел http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3560.Някой ползвал ли е такава?Чудя се дали е качествена newsm78

моята е такава, доволна съм (купихме обаче отделно матрак)
само дето както бях писала наскоро дъщеря ми от ритане е скъсала плата там, където е ципа в долната част.
моето дете се мята и рита, да не говорим по едно време как си завираше главата в страничните части докато заспиваше. ако това бяха дървени решетки не ми се мисли

# 29
  • Мнения: 1 427
Моето дете спи в сгъваема кошарка, на нормален матрак и гръбнака му се чувства чудесно. За мен лично това е по-удобния вариант, а причните да не харесвам дървеното креватче за бебе и малко дете са, че като почне да се изправя ще се удря много в сраниците, което не става в сгъваемата; сгъваемата кошарка ще ми върши работа доста дълго време, а след това поне няма да ми заема място из къщи; и наистина е много удобно и за пътуване, и за вкъщи, и за на гости с нощувка у баба и дядо Wink

И аз съм на това мнение. И да добавя,че височината на сгъваемата е много по-удобно за майката. Дървените ми идват малко над кръста и е доста неудобно да се наведа за да взема бебето.А сгъваемата е под нивото на кръста и ми е много удобно. Повивалника им  е страшно практичен,грифа с играчки също..А и в малка спалня като нашата непрекъснато се удрям в кошарата като я заобикалям.Ако беше дървена,все синя щях да си ходя Laughing
Нашата е на Бертони,и отделно си купихме матраче. Съветвам те ,ако се спрете на сгъваема,да вземете от плат,не от шушляк,защото през лятото спарват. Добре е и да има отвор с цип отстрани,за да може като стане детенцето над годинка да може да си изпълзява само.

Общи условия

Активация на акаунт