Какъв сладкиш ще правите за Коледа (Нова година)?

  • 10 679
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
За Коледа - тиквеник. Simple Smile
Баклава за Нова година. Мога да се опитам да приготвя и някаква торта или сладкиш, но хич ме няма в сладкарството, може и да купя готови! Laughing

# 16
  • Мнения: 6 777
За Бъдни вечер - баклава и щрудел с ябълки.
За Коледа - торта "Медовик" и Коледен бъдник.
За Нова година - торта.
Освен това - Щолен и много сладки.
Blush
За диетите ще мислим през януари  Laughing

# 17
  • Мнения: 736
Като изключим тиквеника на Бъдни вечер, който си е традиционен откакто се помня, всяка година правя нещо различно. Тази ще правя щолен, ванилените кравайчета на Наталина и торта-рошла на Лабрекс.

# 18
  • Мнения: 56
http://www.christmas-joy.com/recipes/walnutpie.htm - това е единсладкиш с орехи и кленов сироп.
Ще го дам по-късно и преведен. (по принцип се яде през цялата година)

# 19
  • Мнения: 832
Тази година си харесах един Английски коледен кейк. Смятам да го спретна, може и преди Коледа да е  Mr. Green

# 20
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Ще отида до "100 грама сладки" да си избера.  Blush

# 21
  • Мнения: 1 440
За Коледа - bread pudding (английски пудинг с плодове и хляб) и плодови мини-пайчета
За Нова година - вероятно ще сме на ресторант (надявам се  чужбина Peace)

# 22
  • Мнения: 7 418
   За Нова година торта Тръбички с вишни с крем от заквасена сметана.

 

   Или Наполеон,или Медовик,или ......много са вариантите.Обикновено покрай празниците ги правим всичките. Grinning

# 23
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Бъдни вечер - тиквеник
Коледа - Панеттоне, баница, сладки
Нова година- баклава, торта, сладки, Панеттоне

Селма, тези тръбички много добре изглеждат, отивам да търся рецептата  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 7 418


Селма, тези тръбички много добре изглеждат, отивам да търся рецептата  Simple Smile
  Къде отиваш,ако не е тайна? Wink

# 25
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802


Селма, тези тръбички много добре изглеждат, отивам да търся рецептата  Simple Smile
  Къде отиваш,ако не е тайна? Wink

 Sad Мислих, 4е си имаш тема в "Любими рецепти", но уви...
Я драсни някъде рецептата, или си я давала вече, имам някакъв спомен май Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 19:16 от E&M

# 26
  • Мнения: 4 434
баклава.

# 27
  • Мнения: 7 418


Селма, тези тръбички много добре изглеждат, отивам да търся рецептата  Simple Smile
  Къде отиваш,ако не е тайна? Wink

 Sad Мислих, 4е си имаш тема в "Любими рецепти", но уви...
Я драсни някъде рецептата, или си я давала вече, имам някакъв спомен май Rolling Eyes
    Не,не съм давала тази рецепта.Ще ти я опиша в общи черти.
    Тези тръбички в оригинала се правят от домашно приготвено многолистно тесто,което с успех се заменя с купешкото БУТЕР.
    Сигурна съм,домашното тесто никой няма да се навие да точи,затова и не давам рецептата му.
    Та от бутер-тестото и вишни от компот(предварително изцедени)правиш тръбички,печеш ги.След това ги редиш,в зависимост от това колко тръбички са излезли,примерно така,започвайки от най-долния ред:5-4-3.Всеки ред поливаш с крем от заквасена сметана разбита със захар.Готовата торта поръсваш със смлени орехи.
    Колкото по-дълго престоява в хладилника,толкова по-вкусна става.Аз я правя 48 часа преди "гостито". Grinning И те уверявам,чакането си струва!Тортата винаги върви на УРА! newsm18

    За около 12 тръбички(22 см дължина) отиват около 2 големи кофички заквасена сметана+1,1/2 чаена чаша захар. Peace
    Ако я правя в скоро време,ще снимам и стъпките. Simple Smile Засега питай,ако нещо не ти е ясно. Hug
   
   

# 28
  • Мнения: 27 524
За мен символ на Новата Година е баклавата!

Да, и за мен  Blush Досега не съм правила. Освен тази година да опитам  Flutter Ще си потърся рецепти. Ако имате изпитани и хубави - казвайте  Hug

# 29
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Селма, мерси !   bouquet
ето откъде ги помня  Simple Smile



Блонди, пробвай баклавичките са на tedi_b

1 пакет точени кори
125 гр масло

за плънката:
1 чч смлени орехи
2 сл захар
1/2 чл канела

за сиропа:
1 чч захар
3 чч вода
1 ванилия
канела
кора и сок от лимон

На котлона се слагат захарта и водата до разтапяне на захарта. Добавят се ванилията, канелата и парчета кора от лимон (само жълтата кора, без бяло). След като се сгъсти се маха от котлона, вадят се парчетата кора и се добавя сокът на половин лимон.

Разтапя се маслото. Точените кори се сгъват на две (по средата на късата страна) и се намазват с масло. Слага се плънка и се завива на стегнато руло.
Рулцата се редят в тавичка, заливат се с останалото масло и по желание може да се нарежат.

Пекат се до зачервяване.
Горещите баклавички се заливат със студения сироп. Хубаво е да престоят поне 24 часа.



   

Общи условия

Активация на акаунт