Февруари 2009 ще се раждат най-красивите хлапета!!!

  • 13 533
  • 291
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 72
Добър ден от мен сладурки!
Аз да Ви се оплача, като тази нощ не е било, от 23 ч снощи ме рита постоянно в ляво ама здраво ритане,чак болезнено все на едно и също място.Нали е най-добре наляво да се лежи, но то нали там рита и имам силно сърцебиене така, днес като легнах следобяд пак постоянно рита само там в ляво само в една точка като през нощта.Такова чудо не е било.Имам чувството,че синина ще получа вече там.
Албенче при теб как е рита ли?
А сутринта от 6 ч почнаха и едни крампи схващания на краката Close
А може ли да се оплете с тази пъпна връв и може ли да се разбере по движенията му или нещо друго?
Дано при вас всичко е наред!

 

# 196
  • Мнения: 24
Здравейте бременлийки   bouquet

Аз само да ви се отчета и почвам да ви чета, че пак сте изписали цели фермани  #Crazy

Днес бях на ЖК- бебка е 1556 г., разгледахме и всички органчета- всичко е в норма (доки ме гледа повече от 20 мин. направо си умрях от  cold ) Изследванията ми са добри, с изключение на хемоглобина и хематокрита, които са ниски  Simple Smile - явно е общо явление, но най хубавото е че нямам антитела (заради отрицателния Rh )  newsm18

За килограмите- ами за 40 дена само половин кг- т.е +6,5  newsm78 ама има време да се навакса  Laughing

# 197
  • Мнения: 806
nejno_cvete Значи не съм единствената която не е започнала още приготовленя.  Flutter Все си викам - Има време, няма да решавам сега.  То ще си покаже по късно като наближи времето и изпадна в напика.  Винаги оставям всичко за последната минута.

bori 1 Още не се е разритал.  От 5 дни вече, само леки побутвания.  Може и да е на удобно сега и да не му се мърда.

vivi_mm Много добре вървиш с килограмите.

# 198
  • Мнения: 1
Минавам само да се разпиша и се връщам да чета! Вярно ли, че вече темичките ще се заключват на 20 стр. ?  newsm78
Еми, бързо оздравяване на теб и Рая!  Hug
Виви, браво за порасналата бебка!
Фокси, наистина е лесна програмата! Направих 4-5 колажа и става лесно и бързо! Направих и два клипа, ама пусто не мога да сложа музика! Какво ли не правих, как ли не въртях, ама не стана! Получи се нещо като тези снимки на първа страница на темата, но без музика! Както и да е, не е важно! То, човек, като си няма работа, се занимава само с глупости!  Embarassed
Отивам да чета назад!

# 199
  • Мнения: 80
Албенче, не си единствената, аз не съм купила нищо, ама нищо, единственото което имам Комплект с Помпа на Авент-сестра ми ми го изпрати, няколко залъгалки и от едно време майка ми е купила едно одеалце.Мисля че още има време, към края на дек.ще започна с покупките.
Нежно цвете-тук в Пловдив не е 100% нужно да се записваш, но ако миналия път си попълнила картончето с имената значи вече си записана, но има време ще се разберем като наближи.

# 200
  • София
  • Мнения: 1 982
Момичета аз нямам нищо,ама наистина нищо за бебето и не мисля и да купувам.Докато не се роди съм забранила и на близките ни да пазаруват каквото и да е за бебето. Знам,че е суеверие,но така съм решила. Избрала съм количка и креватче и щом родя ще ги купят,а за дрешките да има за в началото малко пък като ни изпишат от болницата живи и здрави ще си пазарувам аз! Simple Smile

А сега отивам да ме мъчат с вадене на нерви на другия зъб,стискайте ми палци пак всичко да мине гладко!!!Много ме е страх  #Puppy dog

# 201
  • Мнения: 239
Здравейте, сладуранки! Hug
От сума ти време съм влязла в темата и все не мога да започна да чета, а да не говорим за писане. Днес започвам обратно - първо ще драсна някой ред, а после се връщам да прочета написаното до сега.

Вече ще взема да си сменя ник-а на Кукумицина. Такова нещо не ми се беше случвало. Както си спя нощес и се събуждам от клатене на леглото. Стреснах се и скочих - земетресение.  #Crazy А милото до мен спинка сладко ..... Ослушах се - нищо, видях часовника - 3:25ч. Легнах, ама не се спи вече - все чакам да тръсне пак. По някое време съм заспала. Сутринта първата ми работа беше са проверя в интернет дали е имало земетресение ....... яка параноя ме тресе  Shocked
Като излязох първата ми работа беше да си купя списания - 9 месеца и Моето дете.  Много се изкефих на диска с коледни песнички - ние имахме такъв и по време на пътуването за новогодишните празници миналата година си го слушахме, но през март ни откраднаха колата и той си отиде с нея  Sad  Сега ще има какво да пускам на бебо  Party

Хайде за сега чао, връщам се назад в темата, да попорочета това-онова.

Хетера, стискам палци всичко да мине гладко и безболезнено! Praynig

# 202
  • Мнения: 16
Минавам само да се отбележа   bouquet
Днес бях на ФМ във Фемина при д-р Цолова. Беболинката се развива добре, вече е 1509 г. , всичко си има, а размерите са и в съответните граници за периода на бременността. Докторката ни даде снимка на личицето, което вече беше много изразително. Единственото обезпокояващо за мен обстоятелсво е, че малката си седи все още с дупето надолу и не ще да се обръща. Инат като майка си  Joy. Та в тази връзка взех да се позамислям и за раждането секцио, макар че аз се бях настроила за нормално.
Решила съм да раждам в Тина Киркова. Ако някой може да ми помогне, обаче с информация за лекарския екип. Нямам предвид никого. Чула съм само отзиви за д-р Динчо Георгиев, но противоречиви  newsm78

# 203
  • Мнения: 16
Минавам само да се отбележа   bouquet
Днес бях на ФМ във Фемина при д-р Цолова. Беболинката се развива добре, вече е 1509 г. , всичко си има, а размерите са и в съответните граници за периода на бременността. Докторката ни даде снимка на личицето, което вече беше много изразително. Единственото обезпокояващо за мен обстоятелсво е, че малката си седи все още с дупето надолу и не ще да се обръща. Инат като майка си  Joy. Та в тази връзка взех да се позамислям и за раждането секцио, макар че аз се бях настроила за нормално.
Решила съм да раждам в Тина Киркова. Ако някой може да ми помогне, обаче с информация за лекарския екип. Нямам предвид никого. Чула съм само отзиви за д-р Динчо Георгиев, но противоречиви  newsm78

# 204
  • Мнения: 14
Аз също още не съм купувала нищо за бебо, но може би по празниците ще вземем нещичко, а иначе разглеждам и харесвам разни работи, набелязвам си ги и живи и здрави после само ще ги купим и готово!
Да ви попитам задължително ли е да имаме помпа за кърма?

# 205
  • Мнения: 649
viev_3003 радвам се за добрите новини от ФМ. Но не се притеснявай за разположението на бебо. Прекалено рано е още да се каже така ли ще остане бебока или ще се завърти. Доколкото си спомням ако искаш секцио по мед. причини бебо не трябва да се е завъртял две седмици преди термина. Но може и да греша. На Ж.К. ще ти кажат с точност.

Аз се колебая между Тина Киркова и Окръжна и все още не съм решила дали да си плащам за екип  newsm78

Момичета днес времето е  отвратително студено, а аз след около час трябва да се опитам и на лекции да ида. Но няма накъде да ходя, стига толкова отлагане  Crossing Arms

Толо и Ина пак ми се загубиха днес  Thinking

# 206
  • Мнения: 192
vasi_k, не е задължително да купуваш помпа за кърма, особенно ако смяташ да кърмиш. Може изобщо да не се наложи да я използваш. Ако пък решиш, че ти е непбходима винаги можеш да си купиш. Аз смятам да не купувам за сега, защото съм решила да кърмя колкот се може по-дълго,  а ако се наложи евентуално ще си купя след раждането.

# 207
  • Мнения: 2
vasi__k, доколкото разбрах  при кърменето е много важно след като  бебето се нахрани от едната гърда тя да се изцеди от останалата кърма за да не се задържа в гърдата.
На лекцията от сп. 9 месеца ни обясняваха точно за приложението и ползата от такава помпа. Естествено наблегнаха на моделите на Avent  Mr. Green Казаха че може и с ръце да изцеждаш гърдата, но не било така ефективно както с помпата, по-бавно и неудобно, понеже с ръце  се обхваща частично гърдата,  а помпата е предвидена да обхваща еднакво гърдата отвсякъде и  по-лесно изцежда.

Също била полезна в случаи, когато бебето се роди по-рано или по друга причина не може да започне да се кърми веднага, тогава така или иначе кърмата, която естествено си идва, трябва да се изцежда....

Една позната която роди наскоро ми разказваше как първите 3 месеца кърмила през 3 часа и след всяко кърмене трябвало да се изцежда - разправяше че било около 1час кърмене, към половин час изцеждане и колкото остане време - за сън до следващото хранене, няма ден, няма нощ - това е...  #Crazy

Може ли някоя от мамите, които вече са кърмили да кажат дали наистина така се изцежда след всяко кърмене и дали е ползвала помпа  Flutter

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 17:17 от nejno_cvete

# 208
  • Мнения: 1 134
Привет, момичета!
Не се включвах тези дни, защото бях доста заета в работата - уж съм в болнични, но като се наложи ходя да довършвам разни неща. А и нямах интернет два дни.

Радвам се за добрите резултати от прегледите!

Албена, не си вкарвай разни глупости. Ако пазаруването ни правеше добри майки, ехеее... Laughing
Аз също още не съм купила нещо, не ме е обзела музата и смятам, че има доста време.

# 209
  • Мнения: 2 829
Здравейте, мили момичета!
За пазаруването-аз също не смятам, че е толкова чак важно. Всъщност сега има всичко, което ни трябва по всяко време, та дали ще се купи преди или след като се роди бебето-ами въпрос на личен избор. При предварителното пазаруване има риск да се накупят много излишни неща, при пазаруването след раждането-може да се наложи да пращате някой да пазарува вместо вас и рискувате да не избере нй-красивата дрешка Simple Smile
За изцеждането след кърмене-за мен това е много досадна и неприятна и напълно излишна манипулация. Кърмих 2 години, не притежавам помпа и никога не съм успявала да изцедя мляко от гърдите си (опитвала съм от любопитство). Според мен от 9 месеца малко ненужно рекламират продуктите на Авент като жизненоважни. Изцеждане е необходимо само в специфични слуачи а не по принцип.

Общи условия

Активация на акаунт