Мечти през декември

  • 2 357
  • 50
  •   1
Отговори
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ревете ли на коледни песни? Аз - Да Mr. Green
И както седях (в 9 сутринта!) и си забърсвах ъгълчетата на очите, слушайки една от най-любимите ми немски коледни песни (същата тази - Мечти през декември) рекох да питам кой е ревла като мен и кого какви нежни, меланхолични, романтично-приказни и прекрасни декемврийски настроения го налягат с наближаването на Коледа Heart Eyes
Аз си чакам като всяко от децата ми (и личните, и тези в училище) венеца със свещичките, коледните песни, Николаус и сладкишите в обувките, меденките от лебкухен, които си ям само аз, защото никой друг не ги харесва, коледната музика на тъмно, децата ми, тичащи към коледните календари за поредното шоколадче. Чакам я и тази събота с украсяването на елхата, двата часа абсолютен шемет, докато хлапетата се въртят с гирляндите, подскачащата котка, опитваща се да докопа някоя от топките, смеха и възбудата, настроението и притихващите преди сън пред запалените свещи деца. Коледните книжки, които вече четем, рождения ден на дъщеря ми, който чука на вратата, тортата с пони, която ще правя, гостите и рибника (тя е родена на Никулден), коледните базари и дребните красиви неща, които всяка година чакам с детско нетърпение да купя, за да мога да ги извадя отново следващата Коледа. После неизбежно изтъркулващите се дни до празника, които няма как да задържиш, изплъзващото се празнично, което леко и ефимерно се стопява в прозата на януари...

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Ей, това последното защо го написа Cry Тъкмо ми стана едно такова празнично, весело, хубаво, тръпнещо и ....ме поля със студена януарска видица от стопен сняг Mr. Green
Тази година и януари няма да ми е прозаичен! Ставам на 30, ще го ударя на живот tooth Drunk dancing Я тъй и тъй съм те хванала на къс пас, кажи колко алкохол мога да погълна, без да си впиянча бебето Mr. Green

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ако я караш само на червено вино и пиеш кротко (демек - по глътка-две през известно време), сигурно можеш да удариш 2 чаши Laughing Ама гледай да има после към 3ч преди поредното хранене Grinning
Ако искаш нещо по-така, едно малко (30-40 мл!) и после без кърмене 3-4 часа.
А ако искаш повече, прави запаси от неопиянчена кърма, връчвай бебето на баба и откарай целонощно празнуване Mr. Green 30 не е шега работа, заслужава си тежко празнуване Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 5 940
Чакам си времето на кубинките и големите неестетски стъпки. На потъналите в преспите крака и снега по кипарисите. На лапландските шапки и снежните топки. На снежните човеци с кофичка за шапка и очи от въглища.
Чакам запалена камина и хипнотизиран поглед пред огъня. Тежко вино и светли хора.
Нечетен брой ястия и онова спокойно ведро настроение на Бъди вечер, което пазиш от масата от детството. Никога всичко това не е така вкусно като тази вечер.  Никога семейството не е по-семейство от тогава.  Всички са заедно.
Чакам и дядо Коледа. Не да ми донесе подарък. Просто вярвам, че съществуват неща, събития извън нас. Извънредни и прекрасни. Чакам да видя  как едни детски очи за първи път ще  отразят светлината и  от елхата.

# 4
  • Мнения: 502
   Всъщност няма друг празник,който да радва толкова сърцата. А децата,толкова са сладки! Говориш им за Дядо Коледа,а те те гледат с широко отворени очи,вярват на всяка твоя дума. Малката е взела химикал и една тетрадка и пише писмо,всеки път повтаря на глас:"Мили Дядо Коледа,донеси ми джуджето Ноди!".Ха сега де,откъде ли ще намеря такава играчка,за да не разваля магията?!
   То и аз се радвам като малките,едни обикновени украшения за елха ме карат да се усмихвам цял ден. Ех,дано завали снежец и при нас,тогава щастието ще е пълно! Ами разходките из украсения град,празничните витрини на магазините,шарените изкушения,които стопяват всичките ти спестявания? И вкусотиите на коледната трапеза,които те връщат поне месец назад в битката с килограмите!
     Обичам Коледа!

# 5
  • Мнения: 6 998
И аз рева на коледни песни и на филми.
Обичам суетенето покрай елхата. Приказките на дядо. Сърмите на баба.
Снежните човеци, скърцащите стъпки в снега. Черните дървета с бели клони.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Рева. Особено на Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You...
За мен Коледа е едно голямо вълшебство! Сега е вълшебство и за детето ми. А бъдни вечер е най- святата вечер в годината. Винаги стоя будна до полунощ и тогава насаме, с чаша вино чакам да се отвори небето и да си измечтая цялата следваща година.

Чудесна тема!

# 7
  • Мнения: 2 212
И аз съм от ревлите. Дори сега от темата ми се реве, ама съм на работа, с колегите, ще изглеждам странно...Обичам коледните празници, заради цялата магия и вълшебство, в които и аз вярвам, подаръците, малки, но от сърце, хората, които някак си стават по-човечни, обичам суетенето по магазините, а после намръзнал се прибираш вкъщи на топло и уютно. И аз като Катюша, винаги чакам полунощ и си пожелавам нещо, тази Коледа ще си го пожелая отново, колкото и да е прозаично, всеки път си го пожелавам и вярвам, че чудото рано или късно ще се случи...ох ще се разрева, затова спирам...

# 8
  • Мнения: 2 018
Аз като едно дете на комунизма, си попивам сълзичка на Нова Година. Опитите ми да възприема Коледа, като свят празник, си остават напразни.
Иначе, нека има празници и наздравици.  Crazy

# 9
  • Мнения: 2 577
Липсва ми миризмата на пърлено прасе, на суетнята покрай коленето и комичните ситуации, еуфорията, мизирзмата на Коледа. Мръвките, винцето и киселото зеле...Миризмата на мокри дърва.
На парата, която излиза от запотените лица на колачите. Сурвачката с домашни пуканки от баба и ошаф.
минало...

# 10
  • Мнения: 4 300
Обичам декември заради суетнята и приготовленията. Какви меденки да направя, как да украся елхата и къщата. Това ми носи удоволствие, не самият празник. Имам поле да си развихря фантазията.
Щастлива съм и защото осъзнавам колко е хубаво да имаш топъл дом и вкусна храна, иначе някакси го пропускам в ежедневието си, приемам го за даденост Embarassed.
Иначе не плача на коледни песни, любимата ми е на Джордж Майкъл.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 646
Хедра! Hug
След като плаках горчиво на всичките самотни Коледи в чужбина, сега страшно много ценя този празник. При нас е още по-празнично, защото малката има рожден ден на 27.12. Затрупваме се с подаръци. Всички сме си вкъщи, свеки прави ашуре и постни манджи, мама ми носи коледни сладки. Маси и пак маси! После идва януари и пазя диети!
Плача малко на коледни филми, но ми се иска всяка година да дават различни.

# 12
  • гр.София
  • Мнения: 380
Мечтая си да има много сняг на Коледа и любимият да не е работа/има такава вероятност/. Тримката с Бубка да излезем на дълга разходка в гората и след това да се приберем на топличко вкъщи, да се гушкаме  и да ни е празнично. Да се развихря и да приготвя вкусни нещица за празничната трапеза. Да ухае на бор, на портокали и да има много запалени свещи.

# 13
  • Мнения: 11 607
По принцип ПРЕДИ празник(независимо какъв е той) винаги ми е било по-интересно и вълнуващо, отколкото на самия празник!

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Не рева на коледни песни Simple Smile

Обичам иначе Коледа, празника и подготовката за него, суетнята - но общо взето, вероятно защото не съм романтично-драматична персона, не изпадам в умиление от всички тези неща Grinning

Приятно ми е, чакам го, всичко свързано с него ми носи удоволствие - пазаруването на подаръци, за всеки подбрано с мисъл, украсата по улици и у дома, възбудата на детето, да му подбера коледни книжки, а то да подскача да ги четем, да обикаляме по роднини, тя да сурвака, аз да подсказвам стихчетата... и т.н.
Но някак без излишни свръхемоции всичкото, все пак е празник Grinning
Или аз съм темерут Grinning Едното от двете.

# 15
  • Мнения: 2 070
Май не. Много съм ги пяла в хора. Да кажем, че ми става тържествуващо, светло. На Върви народе може да се просълзя, зависи от ситуацията.
А пък снощи се просълзих на един клип на Васил Петров, който пуснаха в Шоута на Азис - My way, в чест на Синатра
А ти ми напомняш и за кърмаческия клип - и на него рева.

Леле прочетох Белинда. И аз ще стана на 30 догодина през юни и планувам още да съм кърмачка, а исках голямо парти. Хм. Ама то детето ще е захранено вече, ще го измислим.

# 16
  • Мнения: 1 898
Мечтая за спокойствие. Твърде прозаично, но е истина.

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
На Върви народе може да се просълзя, зависи от ситуацията.
Е, сигурно трябваше да кажа, че въпреки че съм отявлен темерут, ме стяга гърлото на маршови песни и народни музики и хора Tired Много неочакван и покъртителен за мен дефект, който дадох след раждането. Това няма връзка с темата, де, но исках да кажа Grinning

# 18
  • Sf
  • Мнения: 808
Обичам всякакви празници. На коледни филми съшо рева и попивам всякакви емоции от това време. Подреждам коледни украси още от октомври  Mr. Green И ги държа поне до март Simple Smile Обичам да съм в почивка по празниците, обичам подаръците и особено коледното пазаруване, суетене, специалното приготвяне на новогодишните ястия.

Обичам българската Коледа с нечетния брой постни ястия, коледарските песни, сурвачките, както и от комунистическото време си спомням бананите и портокалите Simple Smile Сладкиат 'салам' торта, която вкъщи приготвяхме само по това време и пресните домашни суджуци... Като си спомня също тогава четяхме Емил от Льонеберя - коледните глави от книгата и явно от там ми е привързаността към книгата Simple Smile Simple Smile

Обичам и снега като по-скоро да го гледам през прозореца Simple Smile Тихо да се сипе и да не е студено Simple Smile

# 19
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Дай ми да лея сълзи.  Laughing (Обаче го правя тайно, бърша очи и се подигравам на другите ревльовци  Mr. Green).
Обичам декември. Събирам коледни филми (има много), коледни парчета и коледни книги (аз съм си решила, че са коледни, те някои не са Laughing). Започваме украса на къщата с всякакви боклучета и красоти, правени от Големия трол (обаче първо сваляме есенната украса, тиквите и призраците от Хелоуин). Тази година и камина може да запалим, свещички и пр. светлинки. Джинджифилени човечета ще правим и немски коледен сладкиш. Всичко това от първи декември.
Днес обаче е ноември. Прекрасен месец. До декември има още време.  Grinning

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Мечтите ми през декември са летни. Коледата я харесвам, но ми дотяга от западняшките коледни песни, звучащи от всеки ъгъл, магазин или сергия. Ако ще са песни, поне да са българските коледарски. През декември имаме семейни празници и е много приятно.

# 21
  • Мнения: 1 447
На коледни песни до сега не съм ревала,но на  филми с коледна тематика доста често ми се случва.
По принцип не обичам зимата,през този сезон изпадам в много кофти настроение,депресия.
Очаквам коледните празници с нетърпение,защото само това харесвам от зимния сезон.

# 22
  • Мнения: 3 405
Плача, плача. Дай ми да се умилявам Simple Smile Сърбят ме ръцете да разопаковам елхата и украсите, но чакам, поне декември да насъпи.
Харесах си днес едни снежковци, стъклени, прозрачни, могат да се напълнят с бонбони, предполагам.
Никога няма да забравя големия Дядо Мраз, който майка ми донесе от Москва. Беше пълен с конфети (бонбони, който не знае руски). Аз бях малка, нея я нямаше дълго време, и когато влезе у дома стаята стана по-различна, някак си се изпълни ... с мама  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 14:21 от Анджелина

# 23
  • Мнения: 919
Чак да плача на коледни песни не ми се е случвало. Grinning
Но пък имам събрана една колекция с коледни песни ,които слушаме вече ,защото малката няма търпение. LaughingГледаме коледни весели комедии ,като наближат празниците.
Обожавам ги тия празници!Любимите ми! Heart Eyes
Голямата елха,в средата на стаята.Малката ми дъщеря, качена на едно столче, се мъчи да достигне върха и да сложи звездата. LaughingГолямата и аз bowuu мацотим със спрей прозорците.Тати закача венеца на входната врата... Grinning
И най-вече многото гости.Най-любимите ми хора,роднини и приятели.
Пазаруването на подаръците и грейналите  очички на децата ми.Особено на малката  Laughing
Ех,така се размечтах,че вече нямам търпение!

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 17:49 от Крaси

# 24
  • Мнения: 919
Никога няма да забравя големия Дядо Мраз, който майка ми донесе от Москва. Беше пълен с конфети (бонбони, който не знае руски). Аз бях малка, нея я нямаше дълго време, и когато влезе у дома стаята стана по-различна, някак си се изпълни ... с мама  Heart Eyes


И на мен ми донесоха такъв моите родители,с още цял куп коледни играчки и лампички. PeaceРуснаците имат много хубави играчки.

# 25
  • Мнения: 790
На коледни песни не плача, на филми - понякога да. Но по отношение на коледния дух - за първа година влагам много енергия. Детето ми е вече на 4 и най- неочаквано си спомни, че миналата година е писал писмо на дядо Коледа. Елхата украсихме и всяка вечер палим чаени свещи, които се пъхат в гипсови фигурки с отворчета - къщичка, дядо Коледа и т.н.  Купих си великолепна покривка за масата, сега остава и да наготвя като свят  Laughing.
Мечтая си да създам традиции за семеен празник, такива каквито ги помня от дете.

П.П. Махнах бързо Джерард Бътлър преди Кроасания да ме прати в копиращите  Laughing

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 17:42 от Тай

# 26
  • Мнения: 502
   Замислих се за елхичките. По филмите гледам,таткото понесъл на гръб огромна елха,коледно дърво и казват. Или са я завързали за покрива на колата-два пъти по-голяма от самия автомобил. У нас нахвърляли в ремаркето на някой камион едни малки,крехки,нежни,жалнички елхички. Точно жал ми става,като ги гледам,вместо да се радвам. Но изкуствените елхи не са така красиви като истинските,нали? Та всяка година винаги се чудя каква да е елхата-истинска,ухаеща и малко тъжна,или изкуствена,но пък без угризения!

# 27
  • Мнения: 919
Мечтая си да създам традиции за семеен празник, такива каквито ги помня от дете.
Аз също,но малко ги допълних миналата година. Peace
Вечер слагаме чинийка с някакъв сладкиш и чаша мляко до елхата,та да може като дойде Дядо Коледа да остави подаръка ,да се подсили малко преди да поеме към другия дом. LaughingТая година купихме и люлеещо кресло и Анелия каза,че ще го сложим до елхата,Добрия старец да седне да си почине Joy Joy
Много са сладки като се лъжат все още! Heart Eyes Laughing

# 28
  • Мнения: 3 405
Та всяка година винаги се чудя каква да е елхата-истинска,ухаеща и малко тъжна,или изкуствена,но пък без угризения!

Ние от няколко години я караме без угризения  Grinning

# 29
  • Мнения: 5 940
Продават се и елхи, които са посадени в саксии. После можеш да ги преместиш в естествена среда.

# 30
  • Мнения: 790
Продават се и елхи, които са посадени в саксии. После можеш да ги преместиш в естествена среда.

Много искам такава. Миналата година се отказах, защото бяха много мънички - не можеха да издържат и една играчка. Сега се надявам да си взема такава и след празника  да я гледам на източната тераса, дано издържи до другата година.

# 31
  • Мнения: 5 940
Ние вече имаме в двора няколкометрова елха, която купихме преди години за Коледа. Беше много малка тогава.

# 32
  • Мнения: 3 423
Ревете ли на коледни песни? Аз - Да Mr. Green
И както седях (в 9 сутринта!) и си забърсвах ъгълчетата на очите, слушайки една от най-любимите ми немски коледни песни (същата тази - Мечти през декември) рекох да питам кой е ревла като мен и кого какви нежни, меланхолични, романтично-приказни и прекрасни декемврийски настроения го налягат с наближаването на Коледа Heart Eyes

Лекувай си нервичките, момиче, овреме!

# 33
  • Мнения: 2 448
Не знаех, че някой може да реве на коледни песни. А уж съм от чувствителните и емоционалните,
Иначе обичам Коледата. Миризмата на елха, и особено ако има сняг...
Като се замисля може да се просълзя на някой дълго очакван подарък.   Laughing

# 34
  • Мнения: 3 405
Е, вече знаеш  Grinning

# 35
  • Мнения: 761
И аз съм от ревлите. Даже и сега ми едно такова ревливо като ви чета.

# 36
  • Мнения: 2 386
Самите песни не ме трогват особено много, но емоцията, приготовленията и самата мисъл за Коледа ме просълзява понякога. Ама аз съм такава ревла,че и на речта на Първанов съм плакала веднъж.. Embarassed

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Ама аз съм такава ревла,че и на речта на Първанов съм плакала веднъж.. Embarassed
Joy Joy Joy
 hahaha Ева!

# 38
  • София
  • Мнения: 2 623
Рева. Особено на Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You...
За мен Коледа е едно голямо вълшебство! Сега е вълшебство и за детето ми. А бъдни вечер е най- святата вечер в годината. Винаги стоя будна до полунощ и тогава насаме, с чаша вино чакам да се отвори небето и да си измечтая цялата следваща година.

Чудесна тема!

Бих добавила само, че всяка година броя дните до Коледа  Heart Eyes
Няма по-светъл и любим за мен празник от Коледа  Heart Eyes
Когато гледам филми с коледна тематика, когато слушам песни - плача - всеки път.
Аз дори преди споделих, че явно имам проблем щом това се случва,
но явно е нещо нормално.
Между другото телефонът ми е пълен с коледни песни и
така звъни почти до края на Февруари  Hug

# 39
  • Мнения: 3 034

рева на "Тиха нощ, свята нощ"... ето и сега ме стяга... не знам защо така ми действа, толкова е нежна... а може да е затова. чакам всяка година с нетърпение. аз вярвам в коледния дух и усещам във въздуха как се отпечатват желанията на милиони хора. някой някъде ще им ги изпълни. любим, приятел, родител - това е вълшебството. всяка година се радвам на тълпите хора и осветените витрини. носят пликове, избират, разглеждат, мръщят чела над картичките в опит да съчинят най-най-красивото послание. обичам ги, когато са толкова отдадени.
а сега за първа година чакам да украсим елхата със сина ми, да счупим по някоя играчка, да се омотаем в ленти и да си закичим в косите лампички. ще правим щолен и меденки, ще мажем с глазура, ще пръснем канела на пода, ще подгоним котката с набрашнени ръце - и когато всичко утихне и вечерята отдавна е прибрана, ще си пуснем коледна музика и ще му разкажа истината за Дядо Коледа. а може и "Коледна песен" да прочетем. ще оставим пердетата дръпнати, за да не пропуснем шейната. и всеки миг ще бъде безкрайно дълъг - миг на очакване. толкова дълъг, колкото може да бъде само полетът на натежала от желания снежинка.

# 40
  • Мнения: 1
Признавам, че и моите очи се насълзяват на доста от коледните филми. Е, с изключение на "Сам в къщи" 1 и 2. Simple Smile Всъщност и там ми се насълзяват, но от смях. Още от 1-ви декември украсявам вкъщи и целият декември ми е Коледен, особено пък последните десет дни преди Коледа съм в супер настроение. Може би дори повече, отколкото на самата Коледа, не знам. Очакването сякаш е по-очарователно, защото на самата Коледа вече виждаш как отминава.

# 41
  • Мнения: 5 940
Поздрав за Радостина, не е коледарска, но пък си е наша и хубава http://www.vbox7.com/play:d62a177b

# 42
  • София
  • Мнения: 62 595
Да си жива и здрава, Валери! Една от любимите ми песнички. Колко съм я пяла на децата като бяха малки и още се учеха да говорят...   bouquet

# 43
  • Мнения: 5 940
И аз сега това правя Laughing

# 44
  • Мнения: 139
обичам коледа  santa2  дано само да завали и малко сняг в пловдив.

# 45
  • Мнения: 6 998
обичам коледа  santa2  дано само да завали и малко сняг в пловдив.
Ех, как съм го чакала тоя сняг в Пловдив.
Всяка зима с ококорени на прозореца очи Grinning И като вземе да завали, долу с децата да се гоним, замеряме с топки, да правим снежни човеци Crazy Да се връщам мокра горе и баба ми и майка ми да изпадат в ужас. Пък после да седна върху акумултарната печка и да си чета.
Ааа, много обичах и да нося снежни топки вкъщи. Crazy

# 46
  • Мнения: 2 407
Декември е най- празничния месец-за мене започва още с Никулден!Обожавам миризмата на баница и коледните манджи.Много красиво със всички украси, настроение и радост на малките сладури.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз обожавам миризмата на теди манджи, но ако може някой друг да ги сготви вместо мен, а аз само да им се наслаждавам.  Laughing

# 48
  • Мнения: 2 042
Прекрасна тема! Коледа ми е любимия празник, може би защото в детството ми се празнуваше само Нова година. Вярвам в Коледния дух. Най-обичам дните от 6 до 25 декември. Обичам да купувам от улицата от баби - ошаф, дрян, тиква. Да украсявам сурвачка по битов обичай - с червена сушена чушка, с нанизани пуканки, с кравайче.  Лозовите сърмички си приготвям още на 23 декември. Искам 24-ти да ми е свободен за да усетя празника - да ходя по магазини с любимия, да гледам коледни филми. На Бъдни вечер правя само една постна пита. Обичам мириса от самото печене. Под елхата - опаковани с обич подаръци. Тиха нощ, свята нощ...

# 49
  • Мнения: 71
По принцип ПРЕДИ празник(независимо какъв е той) винаги ми е било по-интересно и вълнуващо, отколкото на самия празник!

 Peace Еуфорията да приготвя и организирам нещата ми идва като свръхдоза и летя..после като седнем... еми.... някак си .... абеее.... знаете (тъпичко) . 

А и аз... ehhh.. темата е прекалено хубава, за да я развалям. Но пък сълзи си роня..с повод, без повод, на песен и на филм... или пък на една свещичка, която ще блести сама далеч от мен

# 50
  • Мнения: 1 800
Сега ми е любим период до края на годината.
Коледна музика обичам много, любим диск ми е коледни песни на немски - Christmas in Europe. Слушам го с месеци и ежедневно, но не рева.

Рева обаче всеки път на един от любимите ми коледни филми It's a Wonderful Life

Общи условия

Активация на акаунт