Защо отчаянието ни обзема бързо?

  • 2 865
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 206
Нещастна съм дори не заради несполуките в живота , а заради това , че не мога да запазя душевния си мир.
Какво е то? Кажи си всичко, няма как да гадаем.
Ами , не е много - всичко е в първия ми пост,третото изречение. Друго няма. Нямам скелети в гардероба , нямам нелицеприятни тайни. Скука .

# 16
  • Мнения: 17 546
Ето за това е всичко. Направи нещо за промяна в тази посока и другите "симптоми" ще изчезнат. Peace

# 17
  • Мнения: 1 897
Твърде много премисляш предполагам, затова е. Питаш се често 'ами ако' или 'какво би било', или 'какво още бих могла да направя', или  'как иначе бих могла да постъпя'..., но всичко това постфактум.
Не си от хората, които си казват:'станалото-станало' или 'така е трябвало да се случи'. Неспокойна и трескава натура си вероятно, премисляш хиляди пъти всичко лошо, което ти се случва, търсиш причините, анализираш дълго ситуациите в които изпадаш, трудно приемаш загубите-затова и си неспокойна и често изпадаш в отчаяние. Ако под 'вътрешен мир' разбираш спокойствие и уравновесеност с които да приемаш всичко негативно, което ти се случва ще го постигнеш трудно. Не е лесно човек да измени на характера и темперамента си и на вътрешните си потребности, колкото и да се старае да си го наложи. Вероятно изпитваш необходимост да разнищиш докрай случилото си се и да се потопиш изцяло в проблемите си преди да се окопитиш и да осъзнаеш, че така или иначе трябва да продължиш напред.
Поне при мен е така.

# 18
  • София
  • Мнения: 38 499
Защото нямаме достатъчно вяра в себе си и Бога.
Не е от времето.
От 6 месеца си търся работа и се мятам между надеждата и отчаянието.
Има дни, в които се поддавам, седя и гледам тъпо и се тъпча с шоколад.
Има дни, в които мисля положително, пускам нови обяви и ходя на интервюта.
Но все пак е трудно.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Защото сме хора и чувстваме.

И искаме да е префектно всичко, да успяваме във всичко.

# 20
  • Мнения: 636
Ще перифразирам малко казаното от Дилянка - Защото нямаме вяра в Бога и в себе си.
И още нещо, специално за Вивиан - бъди наистина вещица. И аз лесно се отчайвам, но като демонстрирам по-често вещерската си страна, ми става по-добре.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
В какъв смисъл я съветвате да е "вещица" ?  newsm78

# 22
  • Мнения: 2 448
Ще перифразирам малко казаното от Дилянка - Защото нямаме вяра в Бога и в себе си.
И още нещо, специално за Вивиан - бъди наистина вещица. И аз лесно се отчайвам, но като демонстрирам по-често вещерската си страна, ми става по-добре.

Вещица и вяра в Бог, по объркано от това няма на къде.  Laughing

# 23
  • Мнения: 81
Ще перифразирам малко казаното от Дилянка - Защото нямаме вяра в Бога и в себе си.
И още нещо, специално за Вивиан - бъди наистина вещица. И аз лесно се отчайвам, но като демонстрирам по-често вещерската си страна, ми става по-добре.

Вещица и вяра в Бог, по объркано от това няма на къде.  Laughing
Аааа, има, има! Вещица, вярва в Бог, говори с извънземни и гледа на подметка и кафе Нова Бразилия, щото не е насипно...  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 71
Твърде много премисляш предполагам, затова е. Питаш се често 'ами ако' или 'какво би било', или 'какво още бих могла да направя', или  'как иначе бих могла да постъпя'..., но всичко това постфактум.
Не си от хората, които си казват:'станалото-станало' или 'така е трябвало да се случи'. Неспокойна и трескава натура си вероятно, премисляш хиляди пъти всичко лошо, което ти се случва, търсиш причините, анализираш дълго ситуациите в които изпадаш, трудно приемаш загубите-затова и си неспокойна и често изпадаш в отчаяние. Ако под 'вътрешен мир' разбираш спокойствие и уравновесеност с които да приемаш всичко негативно, което ти се случва ще го постигнеш трудно. Не е лесно човек да измени на характера и темперамента си и на вътрешните си потребности, колкото и да се старае да си го наложи. Вероятно изпитваш необходимост да разнищиш докрай случилото си се и да се потопиш изцяло в проблемите си преди да се окопитиш и да осъзнаеш, че така или иначе трябва да продължиш напред.
Поне при мен е така.
Все едно мен си описала........ Даже аз самата не бих могла да се опиша по-точно! Доста е мъчително да се живее така, но какво да се прави, такива сме се родили......

# 25
  • Мнения: 1 283
Или не толкова бързо?
Как е при вас ?
Защо от известно време и най-малките спънки ме отчайват ,сърцето ми започва да бие бързо при всяка несполука , не ми се говори , а мислите в главата ми ме докарват до полуда?
Може би е вече време за розови хапчета или ми липсват розови сънища ?

Защото ти липсват розови емоции Two Hearts

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Цитат
Защо отчаянието ни обзема бързо?
- защото му позволяваш Sunglasses

# 27
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Твърде много премисляш предполагам, затова е. Питаш се често 'ами ако' или 'какво би било', или 'какво още бих могла да направя', или  'как иначе бих могла да постъпя'..., но всичко това постфактум.
Не си от хората, които си казват:'станалото-станало' или 'така е трябвало да се случи'. Неспокойна и трескава натура си вероятно, премисляш хиляди пъти всичко лошо, което ти се случва, търсиш причините, анализираш дълго ситуациите в които изпадаш, трудно приемаш загубите-затова и си неспокойна и често изпадаш в отчаяние. Ако под 'вътрешен мир' разбираш спокойствие и уравновесеност с които да приемаш всичко негативно, което ти се случва ще го постигнеш трудно. Не е лесно човек да измени на характера и темперамента си и на вътрешните си потребности, колкото и да се старае да си го наложи. Вероятно изпитваш необходимост да разнищиш докрай случилото си се и да се потопиш изцяло в проблемите си преди да се окопитиш и да осъзнаеш, че така или иначе трябва да продължиш напред.
Поне при мен е така.
Все едно мен си описала........ Даже аз самата не бих могла да се опиша по-точно! Доста е мъчително да се живее така, но какво да се прави, такива сме се родили......

Да, и аз намерих точно себе си в тези думи.
И да съжалявам така съм родена, така и ще умра вероятно.
Трудно ми е да живея така и всеки ден се боря със себе си.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
И аз мога да кажа за себе си нещо подобно както Иренка. И благодордно завиждам на хората непукисти, които не се замислят излишно, не се задълбават върху себе си и живеят по-леко в крайна сметка.  Това може ли човек да го контролира, да го промени в себе си ?  newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 71
И аз мога да кажа за себе си нещо подобно както Иренка. И благодордно завиждам на хората непукисти, които не се замислят излишно, не се задълбават върху себе си и живеят по-леко в крайна сметка.  Това може ли човек да го контролира, да го промени в себе си ?  newsm78
Лично аз досега не съм открила такъв начин, макар че много се старах да се променя. В крайна сметка човек не може да избяга от себе си, от същността си, от природата си, от темперамента си....... Научих се да потискам и прикривам, но само толкова. Но това не е решение, а само заблуда на околните.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт